Super League 2

Πέρασε από την Αγυιά η Δόξα

Η Δόξα Δράμας κέρδισε με 1-0 την Παναχαϊκή χάρη σε γκολ του Κρητικού στο 58’, στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της 16ης αγωνιστικής στη Super League 2.

Αδιάφορες αμφότερες, χωρίς αγωνιστικούς στόχους αλλά με πολλά οικονομικής φύσης προβλήματα, όλα αυτά δεν θα μπορούσαν παρά να «βγουν» καις τον αγωνιστικό χώρο…

Για το σημερινό ματς ανάμεσα στην Παναχαϊκή και την Δόξα Δράμας ο λόγος, που έληξε με 0-1 και με το οποίο ολοκληρώθηκε η 16η αγωνιστική της Super League 2, χωρίς να έχει θέαμα… υψηλών προδιαγραφών.

Ένα γκολ όλο κι όλο, το οποίο ήρθε από τα πόδια του Κρητικού με τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα, χάρη στο οποίο οι «μαυραετοί» επέστρεψαν στις επιτυχίες μετά από δύο διαδοχικές ήττες στο πρωτάθλημα!

Καθώς οι Αχαιοί ουδέποτε μπόρεσαν να απειλήσουν με αξιώσεις έστω για την ισοφάριση, με την καλύτερη τους φάση να καταγράφεται στο… έκτο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά το σουτ του Ανάκογλου να περνάει άουτ.