Αγγλία

Πέρασε από το Λονδίνο και ατενίζει... Champions League η Γουλβς

Σπουδαίο διπλό κόντρα στη Γουέστ Χαμ πήρε η Γουλβς που πέρασε με 2-0 από το Λονδίνο, με την αντίπαλο του Ολυμπιακού στο Europa League να διατηρεί ζωντανή την ευρωπαϊκή της τροχιά.

Συνεχίζει να βρίσκεται σε τροχιά Ευρώπης, διεκδικώντας το εισιτήριο για το Europa League της επόμενης χρονιάς η Γουλβς. Η αντίπαλος του Ολυμπιακού, έφυγε με το διπλό από το Ολυμπιακό Στάδιο του Λονδίνου επικρατώντας με 2-0 της Γουέστ Χαμ και έπιασε στην πέμπτη θέση τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα του Νούνο Εσπίριτο Σάντο αποδείχθηκε πως ήταν ο Τραορέ, αφού μετά την είσοδο του στο ματς στο 64’ στη θέση του Ντεντόνκερ, ο Ισπανός ακραίος άλλαξε τις ισορροπίες στο παιχνίδι, αφού από τα δικά του πόδια ξεκίνησαν οι φάσεις... καρμπόν από τις οποίες βγήκαν τα γκολ των «λύκων».

Στο 73ο λεπτό ο Τραορέ έβγαλε την μπαλιά από δεξιά, οι αμυντικοί των «σφυριών» πιάστηκαν στον ύπνο, με τον Χιμένες να γράφει με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή το 1-0. Σχεδόν ένα δεκάλεπτο αργότερα, ο Ισπανός έσπασε την μπάλα δεξιά στον Ντόχερτι, εκείνος έβγαλε την μπαλιά στην πλάτη της άμυνας των Λονδρέζων, με τον Νέτο στην κίνηση νια πιάνει μια οβίδα, εκτελώντας για το 2-0 τον Φαμπιάνσκι.