Γ' Εθνική

Φουλ για άνοδο η Ρόδος!

Η Ρόδος επικράτησε με ανατροπή του Αστέρα Βλαχιώτη (2-1) και ανέβηκε στην προνομιούχο πρώτη δυάδα, ούσα στο -2 από την Καλαμάτα με ματς λιγότερο.

Βλέπει... Super League 2 η Ρόδος! Οι Νησιώτες επικράτησαν 2-1 με ανατροπή του Αστέρα Βλαχιώτη και ανέβηκαν στην πρώτη δυάδα, η οποία οδηγεί στην δεύτερη κατηγορία, ενώ μείωσαν τη διαφορά στους δύο βαθμούς από την πρωτοπόρο Καλαμάτα έχοντας και ματς λιγότερο.

Φρενήρης ο ρυθμός στο ξεκίνημα του αγώνα αφού στο 3' ο Παλιάτσος έδωσε προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, ωστόσο δύο λεπτά μετά ο Τσίπρας έφερε το σκορ στα ίσα και το ματς ξεκινούσε και πάλι από την αρχή. Για να έρθει ο Μπαξεβάνος στο 64ο λεπτό να υπογράψει την ανατροπή και να γείρει την πλάστιγγα υπέρ της Ρόδου.