Αγγλία

«Σφυριά» για... Ευρώπη, ξέραναν τον Ρανιέρι!

Τις τέσσερις σερί νίκες έφτασε η Γουέστ Χαμ, που επικράτησε 2-0 της Φούλαμ στο «Κρέιβεν Κότατζ» για τη 17η αγωνιστική της Premier League.

Συνέχεια στις εξαιρετικές εμφανίσεις της έδωσε η Γουέστ Χαμ, καθώς επικράτησε 2-0 της Φούλαμ στο λονδρέζικο ντέρμπι και παρέμεινε σε ανοδική τροχιά, ενόσω βρέθηκε στο -2 από την προνομιούχο έκτη θέση.

Τα «σφυριά» μετρούν πλέον τέσσερα σερί νικηφόρα παιχνίδια μέσα στον Δεκέμβριο σκαρφαλώνοντας στην ένατη θέση της Premier League με 24 βαθμούς. Από την άλλη, η Φούλαμ που γνώρισε τη δωδέκατη ήττα της, παρέμεινε στον πάτο του βαθμολογικού πίνακα.

Όλη η δουλειά για την ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι έγινε στο πρώτο ημίχρονο, με τους «κότατζερς» να έχουν την υπεροχή αλλά τους φιλοξενούμενους να εκμεταλλεύονται στο έπακρο την αμυντική αδράνεια των γηπεδούχων.

Στις δύο τελικές που τους παρουσιάστηκαν πέτυχαν ισάριθμα τέρματα, πρώτα με το υπέροχο πλασέ του Σνόντγκρας από το ημικύκλιο της περιοχής στο 17’ και δώδεκα λεπτά αργότερα με κοντινή προβολή του Αντόνιο.