Super League 2

Σκόρπισαν την Κέρκυρα και ανέβηκαν τρίτα τα Χανιά

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψαν το ματς με την Κέρκυρα τα Χανιά, επικρατώντας με 4-0 σκορ.

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψαν το ματς με την Κέρκυρα τα Χανιά, επικρατώντας με 4-0 σκορ και ανέβηκαν στην τρίτη θέση.

Οι Κρητικοί ήταν ανώτεροι σε όλο το παιχνίδι, είχαν την απόλυτη κυριαρχία και θα μπορούσαν χωρίς υπερβολή να σκοράρουν τα... διπλά τέρματα!

Μόλις στο 17ο λεπτό ο Γιάκος έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Πάνο να δίνει αέρα δύο τερμάτων στο 29’. Ο Καρλίτο ήρθε στο φινάλε του ημιχρόνου να γράψει το 3-0, με τον Τριανταφυλλάκο στο 55΄ να διαμορφώνει το τελικό σκορ.