Γερμανία

Γκέλα για τη Στουτγάρδη

Η Στουτγάρδη ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Κολωνία και έφτασε τους οκτώ πόντους. Αυτή ήταν μόλις η 2η ισοπαλία για τους «τράγους» σε πέντε αγωνιστικές.

Παρά το γεγονός πως προηγήθηκε νωρίς με τον Μανγκαλά, η Στουτγάρδη δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη που θα την έφερνε να συγκατοικεί με την Λειψία στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, αφού έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Κολωνία που απέσπασε μόλις την 2η ισοπαλία στα πρώτα πέντε ματς στην Μπουντεσλίγκα.

Μόλις στο 25ο δευτερόλεπτο ο Μανγκαλά άνοιξε το σκορ, ενώ στο 3ο λεπτό, οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία με τον Ντινταβί να κάνουν δύο τα τέρματα τους, αλλά η εκτέλεση φάουλ προσέκρουσε στο δοκάρι. Στο 23ο λεπτό με το πέναλτι του Σεμπάστιαν Άντερσον, οι τράγοι ισοφάρισαν, ενώ οκτώ λεπτά νωρίτερα, είχε περάσει ως αλλαγή στο ματς, ο Δημήτρης Λημνιός, με τον Έλληνα διεθνή να αγωνίζεται στο ματς για 75 λεπτά.