Κύπελλο Ελλάδας

Το πίστευαν και στο 2-0 στην ΑΕΚ

Οι ατάκες στον «κιτρινόμαυρο» πάγκο όταν σκόραρε ο Ντιγκινί στις καθυστερήσεις της χθεσινής αναμέτρησης στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Το 16ο Κύπελλο Ελλάδας στην ιστορία της ετοιμάζεται να διεκδικήσει η ΑΕΚ, ύστερα από την ισοπαλία (2-2) με τον Άρη στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

Σίγουρα αρκετοί όταν ο Ντιγκινί έκανε το 2-0 στο 93ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά αυτό δεν ίσχυε για τον Μάσιμο Καρέρα και τους συνεργάτες του στην «Ένωση».

Όπως χαρακτηριστικά αναφέρει η «Ώρα των Σπορ», μόλις ο Γάλλος επιθετικός σκόραρε, ο Ιταλός φώναξε στους παίκτες του να κάνουν γρήγορα σέντρα, ενώ οι υπόλοιποι από τον «κιτρινόμαυρο» πάγκο έλεγαν «παίξτε, υπάρχει χρόνος, ένα γκολ είναι. Πάμε, θα το βάλουμε»!

Και αυτό έγινε τελικά, με το γκολ που πέτυχε ο Μάρκο Λιβάγια στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων και οδήγησε το ματς στην παράταση και στη συνέχεια ο Κροάτης πέτυχε και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.