Super League 2

«Τούμπαρε» τον Βόλο και πάει σε... τελικό ανόδου ο Απόλλων Λάρισας

Ο Απόλλων Λάρισας έφερε «τούμπα» τον Βόλο, επικράτησε με 3-1 και την ερχόμενη εβδομάδα θα υποδεχθεί τον Πλατανιά στον... τελικό που θα κρίνει ποια ομάδα θα πάει στα μπαράζ ανόδου στην Σούπερ Λίγκα!

Τα έφερε όλα... τούμπα και είναι έτοιμος να διεκδικήσει την είσοδό του στα μπαράζ ανόδου στην Σούπερ Λίγκα ο Απόλλων Λάρισας!

Οι Λαρισαίοι επικράτησαν 3-1 με ανατροπή στην έδρα του Βόλου, έφτασαν τους 51 βαθμούς και έναν λιγότερο από τον Πλατανιά, τον οποίο και υποδέχονται την ερχόμενη αγωνιστική στον... τελικό που θα δώσει την δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ ανόδου! Ο Βόλος άνοιξε το σκορ με τον Ηλιόπουλο στο 37’ και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο. Ωστόσο, στις αρχές της επανάληψης και σε διάστημα δύο λεπτών ο Απόλλων έφερε τούμπα το παιχνίδι. Αρχικά, ο Γκαλίτσιος με αυτογκόλ έφερε το σκορ στα ίσα και στο 58’ ο Λουτσάο έγραψε το 2-1. Οι φιλοξενούμενοι έδωσαν διαστάσεις... θριάμβυο στην τεράστια νίκη τους, με τον Μαρκολίνο στο 87ο λεπτό.

Μεγάλη νίκη του Ηρόδοτου με 4-2 κόντρα στον Αιγινιακό, η οποία ανεβάζει τους Κρητικούς πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού, βάζοντας από... κάτω τους τα Τρίκαλα που ηττήθηκαν από τον Ηρακλή με 1-0 και ελπίζουν σε... θαύμα για να σωθούν!