Τη δεύτερη φετινή νίκη του πανηγύρισε ο Ολυμπιακός που επιβλήθηκε 14-8 του Απόλλωνα Σμύρνης στο «Καπαγέρωφ».

Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν καταιγιστικοί και «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο ημίχρονο, όταν προηγήθηκαν με 10-2.

Στη συνέχεια έριξαν ρυθμό, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν, όμως ο Ολυμπιακός κράτησε τον έλεγχο ως το φινάλε και δεν απειλήθηκε.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα του Πειραιά ήταν ο Γεννηδουνιάς με τέσσερα τέρματα.

Οκτάλεπτα: 3-1, 7-1, 1-4, 3-2.
Ολυμπιακός (Θοδωρής Βλάχος): Ζερδεβάς, Ντάουμπε 1, Σκουμπάκης 2, Γενηδουνιάς 4, Αργυρόπουλος – Κανακάκης 1, Πρέκκας, Δερβίσης, Κάκαρης 2, Μουρίκης, Καπότσης 2, Χρυσοσπάθης 1, Ιρβινγκ 1, Σύρμας, Γραμματικός, Μαθιόπουλος.
Απόλλων Σμύρνης (Γιάννης Κατρουζανάκης): Γαλανίδης, Αλαμάνος, Παπαγεωργίου, Δερμιτζάκης, Χατζηκυριακάκης, Τοράκης 2, Μίτροβιτς 1, Βιτέλλας, Μπόουεν 2, Γούνας 2, Γωνιωτάκης, Σολανάκης 1, Καβουσανός, Φέγγος, Κίτσος.


Σπουδαίο διπλό πανηγύρισε στην Γλυφάδα ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επιβλήθηκε 12-7 του ΑΝΟΓ.

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» πανηγύρισε την πρώτη του φετινή νίκη και μάλιστα με εντυπωσιακό τρόπο, εκμεταλλευόμενος ένα σούπερ πρώτο ημίχρονο.

Πρώτος σκόρερ του ματς ήταν ο Ράντονιτς με τέσσερα τέρματα και ακολούθησε ο Ραντόγεβιτς με τρία.

Οκτάλεπτα: 4-3, 1-4, 2-3, 0-2.
ΑΝΟ Γλυφάδας (Δημήτρης Μάζης): Κουρούβανης Δ., Τζελάτης, Παπούκας 1, Περόπουλος, Μαυρωτάς Λ., Ηλιόπουλος 1, Χατζηστεφάνου, Χριστοφορίδης 1, Στίβενσον 1, Φωτόπουλος, Χαραλαμπόπουλος 2, Γούντχεντ 1, Μπακαλούμης, Πούρος, Γαλάνης.
ΠΑΟΚ (Θοδωρής Χατζηθεοδώρου): Σιορδίλης, Σαρησάββας, Ραντόγεβιτς 3, Προσινικλής Ν., Μαρινάγης 1, Κεχαλάρης 1, Γιαννόπουλος 2, Σγουρίδης, Παπάκος Ι. 1, Προσινικλής Π., Ράντονιτς 4, Κουτσαντάς, Μανθογιάννης, Μάνος, Νικολαΐδης Ι.

Αναλυτικά, η τρίτη αγωνιστική της Α1 πόλο ανδρών:
Ολυμπιακός-Απόλλων Σμύρνης 14-8
(3-1, 7-1, 1-4, 3-2)

ΑΝΟ Γλυφάδας-ΠΑΟΚ 7-12
(4-3, 1-4, 2-3, 0-2)

ΝΟ Χίου-Πανιώνιος (15:00)
Περιστέρι-Εθνικός (16:30)
Παλαιό Φάληρο-ΝΟ Χανίων (17:00)
ΟΥΚ Βόλου-Υδραϊκός (17:00)
Βουλιαγμένη-ΑΕΚ (18:00)

Η επόμενη αγωνιστική (24/10):
ΑΝΟ Γλυφάδας –Βουλιαγμένη
ΠΑΟΚ-Περιστέρι
Εθνικός-ΟΥΚ Βόλου
Υδραϊκός-ΝΟ Χίου
Πανιώνιος-Παλαιό Φάληρο
ΝΟ Χανίων-Ολυμπιακός
Απόλλων Σμύρνης-ΑΕΚ.

ON DEMAND: Όλα τα ρεπορτάζ στο επίσημο κανάλι του ΣΠΟΡ FM στο youtube