Πόλο

Τούμπαρε την ΝΕΠ η ΑΕΚ

Μεγάλο διπλό με ανατροπή πήρε η ΑΕΚ επί της ΝΕ Πατρών στην τέταρτη αγωνιστική της Α1 πόλο γυναικών.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με ανατροπή πανηγύρισε η ΑΕΚ επί της ΝΕ Πατρών με σκορ 12-11, στην 4η αγωνιστική της Α1 πόλο Γυναικών.

Οι Πατρινές είχαν το προβάδισμα στο ημίχρονο με 8-6, ωστόσο η ΑΕΚ ισοφάρισε σε 9-9 και παρά το προβάδισμα της ΝΕΠ με 11-10, ανέκτησε τα ηνία και πήρε τη νίκη με 12-11.

Τα οκτάλεπτα: 3-3 , 5-3 , 1-3 , 2-3

ΝΕ Πατρών (Δημήτρης Μπιτσάκος): Γιαννακέα, Ανδρουτσέλη, Σινεμόγλου, Μπαλάτσα Μ., Τσιμάρα Ευφ., Μανέτα 1, Μπαλάτσα Ν., Μιχαηλίδου 3, Μοίραλη 1, Ντάσιου, Τσιμάρα Ευδ. 1, Λυκοθανάση 3, Κιούρκα, Κουρέτα 2, Πουλοπούλου
ΑΕΚ (Κική Λιόση): Τσουρή, Πρωτόπαπα 2, Λούδη Α. 1, Λούδη Ε., Πάτερου, Μαστρόκαλου, Μπενέκου 1, Στρατηδάκη 3, Ζοφώλη 4, Μπαλωμενάκη 1, Παντελίδου, Γροζοπούλου, Καράβου, Τσοπέλα, Λαβί

Συνέχεια στις νίκες έδωσε ο Εθνικός Πειραιά, που επιβλήθηκε με σκορ 13-9 του Νηρέα Χαλανδρίου. Οι Πειραιώτισσες είχαν τον έλεγχο και ξέφυγαν στην τελευταία περίοδο, συνεχίζοντας το αήττητο σερί τους.

Τα οκτάλεπτα: 2-1 , 3-2 , 3-4 , 5-2
Εθνικός Πειραιά (Κώστας Φιτσανάκης): Σωτηρέλη, Ρακιντζή, Κωνσταντοπούλου, Ελληνιάδη 2, Μαμόγλου 3, Μπερίκου, Χατζηκυριακάκη 1, Λογοθέτη 2, Πέττα 1, Δούλη 1, Μπιτσάκου 3, Γκοτζιά, Ακριτίδου, Χέλμη, Ζαφειράκη
Νηρέας Χαλανδρίου (Ανέστης Πεσματζόγλου): Λάζαρη, Μπογκατσένκο 3, Μαυρωτά 2, Κοτσάφτη, Κοβάτσεβιτς Ν., Πάτερου, Κανελλοπούλου 1, Μπόβαλη, Αγγελίδη 1, Χόιμπεργκ 2, Κάσσαρη, Νιαρχάκου, Κονταλέξη, Παναγιότι, Κοβάτσεβιτς Σ.

Ένα εντυπωσιακό πρώτο οκτάλεπτο ήταν αρκετό για να οδηγήσει τον ΑΝΟΓ στη νίκη επί της Λάρισας με 17-9. Η Γλυφάδα προηγήθηκε 7-1 στην πρώτη περίοδο του ματς και έφτασε στην νίκη χωρίς δυσκολία, με κορυφαία την Φουντωτού με πέντε τέρματα.

Τα οκτάλεπτα: 7-1 , 3-2 , 4-3 , 3-3
ΑΝΟ Γλυφάδας (Ορέστης Σαλάχας): Αρχοντάκη, Γκίλλα Π., Γκίλλα Μ. 1, Γιαμπασάκου, Γρηγοροπούλου 2, Κόλλια 1, Αντωνιάδη 2, Κολιτσοπούλου, Κοκκινάκη 1, Φουντωτού 5, Γαλιατσάτου 1, Κοντογιάννη 3, Μπινιάρη 1, Ορφανιώτη, Καρύτσα
ΝΟ Λάρισας (Γιάννης Θεοχάρης): Καζάνα, Κόκκινου, Τουλουμτζίδου, Τζελέπη 2, Καριπίδου Μ. 3, Κολτσίδα, Πετάση, Μάστορη, Μανιάτη 2, Χασιώτη, Σολανάκη 1, Καριπίδου Η. 1, Ζοφώλη