Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Σκόνδρας, Μαμπουλού, Καρανίκας, Γαρουφαλιάς, Ακόστα, Βιδάλ
Βέροια (Θωμάς Γράφας): Λόπεθ, Καλί, Σισοκό, Μαλόν, Ασίγκμπα, Μπαλάφας, Άρτσε, Χαροντάκης, Σαρπόνγκ, Σισίνιο, Καπετάνος.
Στον πάγκο: Καντιμοίρης, Μελίσσης, Ναβαλόφσκι, Βασιλαντωνόπουλος, Λινάρδος, Μεληκιώτης, Βίτι.
Σε ένα πεντάλεπτο περίπου θα έχουμε σέντρα στην αναμέτρηση!
15:02
1' Σέντρα στο ματς!
15:03
Να πούμε ότι ο ΠΑΣ Γιάννινα βρίσκεται στη δεύτερη θέση παρέα με τον Παναθηναϊκό (14β.), ενώ η Βέροια στην 15η με 6 βαθμούς!
15:09
6' Εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη, η μπάλα σκάει μπροστά στον Λόπεθ αλλά ο Ισπανός πορτιέρε διώχνει σε κόρνερ.
15:10
7' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Μετά από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση στα καρέ της Βέροιας, η μπάλα στρώθηκε στον Λίλα αλλά το σουτ που επιχείρησε ο Αλβανός χαφ λίγο πίσω από το σημείο του κόρνερ, πέρασε πάνω από τα δοκάρια.
15:10
8' Πρώτη επίσκεψη της Βέροιας στα αντίπαλα καρέ. Πολύ ωραία σέντρα του Σαρμπόνγκ, ο Καπετάνος επιχείρησε την προβολή αλλά δεν βρήκε τη μπάλα!
15:11
Πολύ καλός ο ρυθμός στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.
15:15
13' Nέα πολύ καλή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ζάιρο έφυγε από τα δεξιά, γύρισε τη μπάλα στα όρια της περιοχής αλλά το σουτ του Κόντε πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Λόπεθ.
15:16
15' Κίτρινη κάρτα στον Σισοκό.
15:22
19' Ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ο Ζάιρο μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ από θέση διαγώνια και δεξιά αλλά ο Λόπεθ βρήκε ίσα-ίσα τη μπάλα ώστε να χτυπήσει στο οριζόντιο δοκάρι και να καταλήξει κόρνερ.
15:23
Η βροχή που πέφτει στα Γιάννενα δυσκολεύει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.
15:24
Στο 20ο λεπτό δεν υπάρχει σκορ ανάμεσα στις δύο ομάδες. Στο 0-0 ΠΑΣ και Βέροια.
15:24
23' Κίτρινη κάρτα στον Άρτσε.
15:28
26' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Ωραία αντεπίθεση από τους γηπεδούχους, ο Ζάιρο κάνει τις προσποιήσεις και το σουτ μέσα από την περιοχή αλλά ο Λόπεθ του είπε ξανά «όχ».
15:29
28' Σέντρα του Κούτρη, κεφαλιά του Μπουκουβάλα η μπάλα άουτ.
15:30
7-0 οι τελικές υπέρ του ΠΑΣ! Κυριάρχοι στο παιχνίδι οι Γιαννιώτες.
15:40
39' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!
15:42
Πολύ ωραία ανάπτυξη της μπάλας από τους γηπεδούχους. Ο Κόντε έδωσε στον Κοζορώνη, αυτός άνοιξε με τη μία στον Κούτρη, ο οποίος έκανε τη σέντρα και ο Κόντε με καρφωτή κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Μεγάλη ευθύνη στο γκολ φέρει ο Λόπεθ καθώς η μπάλα πήγε πάνω του αλλά αυτός δεν κατάφερε να αποσοβήσει το γκολ.
15:46
44' Ο Σισοκό γλυτώνει τη δεύτερη κίτρινη και συνεπώς κόκκινη κάρτα μετά από σκληρό φάουλ που έκανε στον Κόντε. Λανθασμένη απόφαση του διαιτητή, μιλάμε για κίτρινη-μαρς.
15:48
Τέλος στο πρώτο μέρος. Ο ΠΑΣ προηγείται 1-0 της Βέροιας χάρη στο τέρμα του Κόντε στο 39ο λεπτό!
16:05
Μια αλλαγή για τη Βέροια. Βασιλαντωνόπουλος αντί Χαροντάκη. Με τους ίδιους 11 συνεχίζει ο ΠΑΣ.
16:05
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
16:07
47' Ωραίο σουτ του Κόντε από τα όρια της περιοχής, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
16:07
48' ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία για τον ΠΑΣ!
16:08
Ωραία σέντρα του Κόντε, ο Γιάκος έκανε την προβολή μέσα από την μικρή περιοχή αλλά ο Λόπεθ έδιωξε ενστικτωδώς σε κόρνερ!
16:09
49' Κίτρινη κάρτα στον Λίλα.
16:13
53' Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Κόντε, ο Λόπεθ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
16:20
59' Κόκκινη κάρτα στον Καπετάνο. Ο φορ της Βέροιας έπεσε στην περιοχή ζητώντας πέναλτι (δεν φαίνεται να υπήρχε), ο Μιχαήλ του ζήτησε το λόγο και φάνηκε να του λέει μερικά... γαλλικά, με τον Καπετάνο να τον κουτουλάει στη συνέχεια και να δέχεται σωστά την κόκκινη κάρτα.
16:21
Πολύ δύσκολο πλέον το ματς για τη Βέροια, που βρίσκεται πίσω στο σκορ και παίζει και με δέκα!
16:21
61' Κίτρινη κάρτα στον Ζάιρο.
16:26
66' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ακόστα αντί Γιάκου.
16:40
80' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Μαμπουλού αντί Κόντε.
16:41
82' Αλλαγή για τη Βέροια. Βίτι αντί Σισοκό.
16:44
84' Μακρινό σουτ του Βίτι, η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Περιστερίδη.
16:46
87' Αλλαγή για τον ΠΑΣ. Γαρουφαλιάς αντί Ζάιρο.
16:50
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.
16:51
92' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ!
16:52
Ο Κοζορώνης βρήκε τον χώρο, έκανε τρομερό πλασέ και έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία του ανήμπορου να αντιδράσει Λόπεθ. 2-0 ο ΠΑΣ τη Βέροια, καθαρίζει το ματς!
16:55
τέλος στο ματς. Ο ΠΑΣ επικράτησε 2-0 της Βέροιας. Ακολουθεί αναλυτικά κείμενο για το ματς.