Καλησπέρα σας
14:36
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ηρακλή και τη Βέροια για τη 17η αγωνιστική της Super League
14:37
Ο Γηραιός σε 14 αναμετρήσεις έχει μόλις 7 βαθμούς, ενώ η Βέροια σε 15 ματς έχει 12 βαθμούς
14:38
Το παιχνίδι των δύο ομάδων για τον α' γύρο που ήταν να διεξαχθεί τις πρώτες μέρες του Ιανουαρίου, είχε αναβληθεί λόγω της κακοκαιρίας στην πόλη της Ημαθίας
14:38
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων
14:40
Ηρακλής: Χουάντερσον, Ρούσσος, Στάμου, Τζανετόπουλος, Σαραμαντάς, Δώνης, Αγγελόπουλος, Μοντέιρο, Πασάς, Λεοζίνιο, Περόνε
14:41
Βέροια: Καντιμοίρης, Μαλόν, Καλί, Ασίγκμπα, Βασιλαντωνόπουλος, Μπαλάφας, Τομάς, Μπελαΐντ, Σαρπόνγκ, Λινάρδος, Καπετάνος
14:46
Στον πάγκο του Ηρακλή: Γιαννίκογλου, Κούρος, Καραγκούνης, Γροντής, Ηλιάδης, Ιντζόγλου, Λουκίνας
14:47
Την ίδια ώρα το σάιτ της Super League, ισχυρίζεται ότι στον πάγκο του Ηρακλή είναι ο Παύλος Κυριακίδης, που όμως είναι από τις αρχές Γενάρη παίκτης του Ατρόμητου.
14:48
Στον πάγκο της Βέροιας: Λόπεθ, Μελίσσης, Άρτσε, Μιλιέβιτς, Κάλβο, Στόιτσεφ, Σουλέ
14:49
Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας), βοηθοί οι Τσολάκης (Αθηνών), Καλφάκης (Χανίων) και 4ος ο Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας)
14:59
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες
15:02
1' Σέντρα στο ματς
15:04
2' Σουτ του Μοντέιρο, μπλοκάρει ο Καντιμοίρης
15:11
10' Την πρωτοβουλία των κινήσεων έχει ο Ηρακλής, αλλά χωρίς να δημιουργεί κάτι σπουδαίο στην περιοχή της Βέροιας
15:12
11' Μοναδική ευκαιρία για τον Ηρακλή!
15:13
Ο Πασάς κλέβει την μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμής και πασάρει στον Περόνε, εκείνος με προσποίηση αδειάζει τον Καλί φέρνοντας την μπάλα στο δεξί του πόδι, αλλά ο Καντιμοίρης με εκπληκτική επέμβαση απομάκρυνε
15:17
15' Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Λεοζίνιο. Σε κάθε περίπτωση η μπαλιά προς τον Βραζιλιάνο ήταν δυνατή και έφτασε στην αγκαλιά του Καντιμοίρη
15:18
16' Απευθείας βολέ του Σαρπόνγκ έπειτα από σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα κατέληξε άουτ
15:21
19' Νέο σουτ του Σαρπόνγκ, η μπάλα άουτ
15:22
20' Σουτ του Λεοζίνιο από τα όρια της μεγάλης περιοχής και η μπάλα καταλήγει άουτ. Ψηλά από την εστία του Καντιμοίρη
15:25
23' Νέα υποψία ευκαιρίας από τη Βέροια και πάλι με τον Σαρπόνγκ. Διαγώνια σέντρα-σουτ του Ολλανδού, η μπάλα περνά άουτ, αφού κανένας συμπαίκτης του δεν μπήκε στην πορεία της μπάλας
15:31
29' Πολλά τα λάθη του Ηρακλή στην προσπάθειά του να αναπτυχθεί στον αγωνιστικό χώρο
15:39
37' Για πέναλτι διαμαρτύρεται ο Ηρακλής σε μαρκάρισμα του Μπαλάφα στον Δώνη. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.
15:42
40' Τελευταία στιγμή απομακρύνει ο Βασιλαντωνόπουλος πριν ο Δώνης στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
15:42
41' Κίτρινη κάρτα στον Ρούσσο
15:47
Λήξη του α' ημιχρόνου με τον Ηρακλή και τη Βέροια να μένουν στο 0-0
16:03
46' Αλλαγή για τη Βέροια. Εκτός ο Μπελαΐντ, μέσα ο Άρσε
16:04
46' Έναρξη β' ημιχρόνου
16:09
51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΜΟΥ!
16:10
Εκτέλεση φάουλ του Μοντέιρο, η μπάλα στο δοκάρι και στη γραμμή απομάκρυνε ο Καλί, αλλά ο Σταμού με δυνατή κεφαλιά τη στέλνει στα δίχτυα για το 1-0!
16:17
59' ΓΚΟΛ Η ΒΕΡΟΙΑ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΛΙΝΑΡΔΟ!
16:19
Σέντρα από τα δεξιά, ο Ρούσσος απομακρύνει στα... τυφλά με το κεφάλι, αλλά μετατρέπεται σε ασίστ στον Λινάρδο που με απευθείας σουτ φέρνει το ματς σε ισορροπία.
16:23
65' Μπλοκάρει ο Χουάντερσον το σουτ του Λινάρδου
16:25
66' Καλή ευκαιρία για τον Ηρακλή, με τον Δώνη να στέλνει με κεφαλιά την μπάλα άουτ
16:29
71' Ευκαιρία για τη Βέροια με τον Σαρπόνγκ!
16:30
Ο Ολλανδός κάνει ό,τι θέλει την άμυνα του Ηρακλή από αριστερά, έκανε και το σουτ, αλλά ο Χουάντερσον απέκρουσε
16:30
71' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Εκτός ο Ρούσσος, μέσα ο Καραγκούνης
16:31
71' Αλλαγή και για τη Βέροια. Μέσα ο Τόνι Κάλβο, εκτός ο Τόμας
16:37
78' Κακό σουτ του Ηλιάδη, η μπάλα άουτ
16:39
81' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Ηρακλή! Σέντρα σουτ του Δώνη από αριστερά που απομάκρυνε ο Καντιμοίρης και στη συνέχεια ο Μοντέιρο θέλησε να κρεμάσει τον έμπειρο γκολκίπερ, αλλά είχε και πάλι την απάντηση διώχνοντας σε κόρνερ.
16:41
82' Αλλαγή για τον Ηρακλή. Μέσα ο Λουκίνας, εκτός ο Λεοζίνιο
16:43
84' Κίτρινη κάρτα στον Μπαλάφα
16:45
86' Αλλαγή για τη Βέροια. Εκτός ο Σαρπόνγκ, μέσα ο Μελίσσης.
16:45
Απογοητευμένος ο παίκτης της Βέροιας με την απόφαση του προπονητή του
16:48
89' Κίτρινη κάρτα στον Κάλβο