Λεβαδειακός (Zοζέ Ανιγκό): Επασί, Ντιόγκο, Αντιλέχου, Λεονάρντο, Τσαμπούρης, Νιασέ, Μητρόπουλος, Γιουσούφ, Γιακουμάκης, Σουμπίνιο, Μαρκόφσκι.
Κέρκυρα (Γιάννης Μαντζουράκης): Γιαννακόπουλος, Σπίνουλα, Αναστασίου, Ιωάννου, Γρομητσάρης, Γεωργίου, Σιόντης, Μπαλάφας, Επστάιν, Ρόλε, Τουράμ.
Στον πάγκο για τους Βοιωτούς: Σωτηρίου, Μπελγκαζουανί, Φαβάρο, Νουάνκο, Ζαραδούκας, Τριποτσέρης, Σαβαντογκό.
Στον πάγκο για τους Φαίακες: Κουτζαβασίλης, Αντέτζο, Αρτυματάς, Ζορμπάς, Παμλίδης, Μυτίδης.
Όρκος νίκης από τους παίκτες της Κέρκυρας.
17:15
Για να δούμε...
17:15

1' Σέντρα στο παιχνίδι!

17:17
2' Πολύ ωραίο, μακρινό σουτ από τον Ρόλε, η μπάλα άουτ.
17:18
3' Κίτρινη κάρτα στον Ρόλε.
17:18
Έχει πάρα πολύ αέρα στη Λιβαδειά. Είναι υπέρ της Κέρκυρας στο πρώτο 45λεπτο...
17:23
Θυμίζουμε, η Κέρκυρα προέρχεται από τη νίκη-ανάσα επί του Πλατανιά και ο Λεβαδειακός από την ήττα στην Ξάνθη. Οι Φαίακες είναι προτελευταίοι στη βαθμολογία, 11ος ο Λεβαδειακός.
17:23
Τρία συνεχόμενα «τρίποντα» στην έδρα τους έχουν οι Βοιωτοί!
17:24
Επί Πανιωνίου, ΠΑΣ Γιάννινα και Παναθηναϊκού...
17:25
Οι φιλοξενούμενοι, στον αντίποδα, δεν έχουν πανηγυρίσει ακόμη μακριά από την Κέρκυρα. Τρεις ισοπαλίες όλες και όλες...
17:25
Σήμερα, πάντως και ενώ συμπληρώσαμε 10 λεπτά παιχνιδιού, η ομάδα του Γιάννη Μαντζουράκη πατάει καλύτερα.
17:25
Πίεση ψηλά ζητάει ο Ζοζέ Ανιγκό.
17:26
11' Σέντρα του Ρόλε, κανένα πρόβλημα για τον Επασί.
17:33
18' Τεράστια ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Γύρισμα του Γιακουμάκη από δεξιά, ο Μητρόπουλος, μέσα από τη μικρή περιοχή, θα κάνει το σουτ, αλλά ο Σπίνουλας θα βάλει το πόδι του και, ένα μέτρο μπροστά από τη γραμμή της εστίας του Γιαννακόπουλου, θα σώσει την Κέρκυρα!
17:45
30' Φάση διαρκείας στα καρέ της Κέρκυρας, απομακρύνει, τελικά, η άμυνα...
17:46
Ευτυχώς που έγινε αυτή η φάση, γιατί κόντευε να μας πάρει ο ύπνος... Τραγικό θέαμα!
17:49
33' Μακρινό σουτ του Μητρόπουλου, μπλοκάρει ο Γιαννακόπουλος.
17:49
Νεύρα τώρα μεταξύ Ανιγκό και του διαιτητή Μάνταλου!
17:50
Ηρέμησε ο τεχνικός του Λεβαδειακού, γνωστός, πια, για το εκρηκτικό ταμπεραμέντο του.
17:52
35' Σέντρα-σουτ από τον Γιουσούφ, άουτ η μπάλα...
17:53
Κάτι πάει να κάνει ο Λεβαδειακός, αλλά δυσκολεύεται στην τελική προσπάθεια. Στο μισό γήπεδο, πλέον, η Κέρκυρα.

18:18
46' Μόλις στο 33ο δευτερόλεπτο του β' μέρους, η Επστάιν απειλεί, αλλά σουτάρει ψηλά, άουτ.
18:19

49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ, 1-0!

Εξαιρετική σέντρα του Τσαμπούρη, καταπληκτική κεφαλιά του Μαρκόβσκι και οι Βοιωτοί ανοίγουν το σκορ!
18:27
56' Σουτ του Γεωργίου, μπλοκάρει ο Επασί.
18:28
Έχει χτυπήσει ο Ιωάννου και ζητάει αμέσως αλλαγή!
18:29
Στο μεταξύ, στο άλλο εν εξελίξει ματς, η Λαμία ανοίγει το σκορ απέναντι στον Ατρόμητο με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Πίτι!
18:30
58' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Ιωάννου, ο Αντέτζο.
18:31
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Γύρισμα του Γιουσούφ, δεν προλαβαίνει να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα ο Μαρκόβσκι.
18:31
60' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μπελγκαζουανί στη θέση του Σουμπίνιο.
18:32
Περιττό να πούμε πως το δεύτερο ημίχρονο είναι μακρά καλύτερο του πρώτου...
18:34
63' Τρομερή κούρσα του Γεωργίου, αλλά η προσπάθειά του κατέληξε άουτ.
18:36
Έξαλλος ο Μπαλάφας με τον Γιακουμάκη!
18:36
Κίτρινη κάρτα στον πρώτο.
18:36

66' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ, 2-0!

Φανταστική ενέργεια του Γιακουμάκη, εκμεταλλεύεται το λάθος του Αντέτζο και με ωραίο τελείωμα διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.
18:38
«Αν είναι δυνατόν. Με μισή πάσα φάγαμε γκολ», γύρισε και είπε στον πάγκο ο απογοητευμένος Γιάννης Μαντζουράκης...
18:43
70' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Παμλίδης στη θέση του Επστάιν.
18:47
Έχει ισοφαρίσει ο Ατρόμητος στη Λαμία.
18:51
80' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Σιόντη, ο Αρτυματάς.
18:52
Μπήκαμε στο τελευταίο 10λεπτο. Η Κέρκυρα δεν δείχνει ικανή να αντιδράσει...
18:56
84' Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Νέα, φοβερή μπαλιά του Τσαμπούρη, βγάζει μόνο του με τον Γιαννακόπουλο τον Γιακουμάκη, με τον γκολκίπερ της Κέρκυρας να αποκρούει το πλασέ του!
18:58
88' Φάση διαρκείας στα καρέ του Λεβαδειακού, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.
19:01
90' Καλό σουτ από τον Λεονάρντο, η μπάλα μόλις άουτ!
19:01
90'+1' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Στη θέση του Γιουσούφ, ο Νουάνκο.
19:02
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:03
90'+3' Μεγάλη ευκαιρία για την Κέρκυρα! Ο Παμλίδης μπήκε στη μεγάλη περιοχή, πλάσαρε, μόλις άουτ η μπάλα.
19:05
90'+4' Λήξη του αγώνα!