Παρακολουθήστε από το control-room του sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Λεβαδειακό και τον Πανιώνιο για την 28η αγωνιστική της Super League. Ραδιοφωνικά από ΣΠΟΡ FM 94,6.

Καλησπέρα σας…
18:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την κρίσιμη αναμέτρηση Λεβαδειακός-Πανιώνιος για την 28η αγωνιστική της Super League.
18:42
Η ομάδα της Βοιωτίας προέρχεται από την ισοπαλία με τον Αστέρα στην Τρίπολη και παραμένει χωρίς νίκη τις τελευταίες πέντε αγωνιστικές.
18:42
Βρίσκεται στην προτελευταία θέση με 21 βαθμούς και χρειάζεται ένα μικρό θαύμα για να αποφύγει τον απευθείας υποβιβασμό, αφού απέχει πέντε βαθμούς από τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος είναι στη δέκατη τρίτη θέση, που οδηγεί στα μπαράζ.
18:42
Σαφώς πιο… ασφαλής μπορεί να αισθάνεται η ομάδα της Νέας Σμύρνης, η οποία, μετά την νίκη επί της ΑΕΛ την προηγούμενη αγωνιστική, πήρε μεγάλη βαθμολογική ανάσα.
18:42
Πλέον, βρίσκεται στην ένατη θέση με 32 βαθμούς, έξι περισσότερους από την ομάδα των Ιωαννίνων.
18:45
Στις δύο αγωνιστικές που απομένουν, ο Λεβαδειακός έχει να παίξει με ΠΑΟΚ (εκτός) και ΑΕΚ (εντός) και ο Πανιώνιος με ΠΑΣ Γιάννινα (εντός) και με Αστέρα Τρίπολης (εκτός).
18:50
Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:
18:50
Ο Λεβαδειακός θα παραταχθεί με τους εξής: Μπάγιτς, Νίκας, Ανγκουά, Μαρκόφσκι, Καραχάλιος, Στανόγεβιτς, Τσαμπούρης, Σαβαντόγκο, Λιάγκας, Μητρόπουλος, Αντιλέχου.
18:51
Από την πλευρά του, ο Πανιώνιος θα αγωνιστεί με τους εξής: Μαλέρμπ, Μασούρας, Σαραμαντάς, Ντομίνγκες, Σταυρόπουλος, Μανιάτης, Μαξίμοβιτς, Κόρμπος, Σίντι Αλί, Τσιλούλης, Μπουμάλ.
18:55
Στον πάγκο της ομάδα της Βοιωτίας οι: Μπαλαούρου, Όμο, Ζησόπουλος, Ρεκβιασβίλι, Χατζηλάμπρος.
18:55
Στον πάγκο της ομάδας της Νέας Σμύρνης οι: Νίκας, Μίκο, Οικονομίδης, Άρτσε, Ρέντζας, Σπιριντόνοβιτς, Μανθάτης.
19:02
Σέντρα του αγώνα στη Λιβαδειά...
19:08
Στα πρώτα λεπτά, ο Λεβαδειακός έχει περισσότερο χρόνο τη μπάλα στην κατοχή του και προσπαθεί να δημιουργήσει της προϋποθέσεις για να ανοίξει το σκορ.
19:11
ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό
19:12
Στο 9', ο Στανόγεβιτς έκανε τη σέντρα από δεξιά και ο Μαρκόφσκι με δυνατή κεφαλιά, νίκησε τον Μαλέρμπ και έκανε το 1-0.
19:19
Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν για δεύτερο γκολ, ενώ ο Πανιώνιος δεν μπορούσε να κρατήσει τη μπάλα και κατ' επέκταση να φτάσει με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή.
19:23
17': Ο Στανόγεβιτς εκτέλεσε φάουλ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
19:25
22': Δυνατό σουτ του Τσαμπούρη έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα περνάει ψηλά πάνω από τα δοκάρια.
19:28
24': Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο, αλλά στην κεφαλιά του Μαξίμοβιτς από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πέρασε άουτ.
19:30
ΓΚΟΛ για τον Πανιώνιο
19:31
Στο 28', ο Μπουμάλ έκανε την κάθετη πάσα στον Κόρμπο, ο οποίος άφησε τη μπάλα να περάσει κάτω από τα πόδια του και ο επερχόμενος Τσιλούλης με άψογο πλασέ από το ύψος της περιοχής, την έστειλε στην αριστερή γωνία του Μπάγιτς, κάνοντας το 1-1.
19:33
Κόντρα στη ροή του αγώνα, ο Πανιώνιος έφερε το ματς στα ίσια.
19:37
Οι φιλοξενούμενοι έχουν ισορροπήσει το ματς και πατούν καλύτερα στο γήπεδο.
19:42
39': Κίτρινη κάρτα στον Ανγκουά για φάουλ στον Μασούρα.
19:46
43': Πέναλτι για τον Πανιώνιο
19:47
Ο Μπάγιτς ανέτρεψε τον Τσιλούλη, αλλά ο Μπουμάλ νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του Λεβαδειακού, που κράτησε το 1-1.
19:49
Ημίχρονο: Λεβαδειακός-Πανιώνιος 1-1.
20:04
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο...
20:04
46': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, με τον Σπιριντόνοβιτς να παίρνει τη θέση του Σίντι Αλί.
20:10
51': Τεράστια ευκαιρία για τον Πανιώνιο με τον Κόρμπο, που μπήκε στην περιοχή και σούταρε, αλλά ο Μπάγιτς έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ.
20:15
20:16
Στο 57', μετά από σύγχυση στα καρέ του Λεβαδειακού, ο Κόρμπος με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι, έκανε το 1-2.
20:18
58': Νέα ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Τσιλούλη να κλέβει τη μπάλα και να σουτάρει έξω από την περιοχή και τον Μπάγιτς να διώχνει σε κόρνερ.
20:18
Στο 53', ο Λεβαδειακός είχε κάνει την πρώτη αλλαγή, με τον Ζησόπουλο να αντικαθιστά τον Καραχάλιο
20:25
Στο 64', οι γηπεδούχοι είχαν μια καλή στιγμή με τον Αντιλέχου, που σούταρε έξω από την περιοχή, αλλά ο Μαλέρμπ, παρότι αιφνιδιάστηκε, κατάφερε τελικά να διώξει.
20:35
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκαπεντάλεπτο του αγώνα και ο Πανιώνιος εξακολουθεί να προηγείται 2-1 του Λεβαδειακού.
20:39
74': Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Χατζηλάμπρος παίρνει τη θέση του Στανόγεβιτς.
20:40
78': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τους Βοιωτούς, με τον Ρεκβιασβίλι να παίρνει τη θέση του Τσαμπούρη.
20:44
85': Καλή στιγμή για τον Λεβαδειακό, με τον Ζησόπουλο να παίρνει την κεφαλιά και τη μπάλα να περνάει λίγο άουτ.
20:44
Τρία λεπτά νωρίτερα (82'), ο Πανιώνιος προχώρησε στη δεύτερη αλλαγή του, με τον Οικονομίδη να παίρνει τη θέση του Μανιάτη.
20:47
88': Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι για φάουλ στον Κόρμπο
20:49
90+1': Νέα κίτρινη κάρτα στον Ζησόπουλο για σκληρό φάουλ στον Μπουμάλ.
20:51
90+2': Τρίτη αλλαγη για τον Πανιώνιο. Ο Άρτσε στη θέση του Μπουμάλ.