LIVE: Μαν. Γιουνάιτεντ-Μαν. Σίτι

Ντέρμπι... τίτλου στην Αγγλία. Παρακολουθήστε σε real-time την εξέλιξη της αναμέτρησης, Μαν. Γιουνάιτεντ-Μαν. Σίτι, που θα κρίνει πολλά στη «μάχη» για το πρωτάθλημα με τη Λίβερπουλ να περιμένει «δώρο», μέσω του sport-fm.gr.

21:32
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ντέρμπι, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι, που πιθανόν να κρίνει πολλά για την κούρσα του τίτλου, με τη Λίβερπουλ να περιμένει ένα «δώρο» από τους «κόκκινους διαβόλους» by Αποστόλης Λιβάνιος
21:34
Η ομάδα του Πεπ Γκουανρτιόλα θέλει τη νίκη για να επιστρέψει στην κορυφή, προσπερνώντας τη Λίβερπουλ που έχει 88 βαθμούς (σε 35 παιχνίδια) έναντι 86 των "Πολιτών" (με 34 παιχνίδια) by Αποστόλης Λιβάνιος
21:36
Από την άλλη, οι γηπεδούχοι θέλουν τη νίκη για να παραμείνουν ζωντανή για τη διεκδίκηση ενός εισιτηρίου για το Champions League. by Αποστόλης Λιβάνιος
21:37
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, για τις οποίες έχετε ενημερωθεί νωρίτερα μέσω του sport-fm.gr by Αποστόλης Λιβάνιος
21:38
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Όλε-Γκούναρ Σόλσκιερ): Ντε Χέα, Ντάρμιαν, Σμόλινγκ, Λίντελοφ, Σο, Γιανγκ, Περέιρα, Φρεντ, Πογκμπά, Λίνγκαρντ, Ράσφορντ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαρντιόλα): Έντερσον, Ζιβτσένκο, Λαπόρτ, Κομπανί, Γουόκερ, Φερναντίνιο, Γκιντογκάν, Νταβίντ Σίλβα, Μπερνάντο Σίλβα, Στέρλινγκ, Αγουέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Ρομέρο, Νταλότ, Μάτα, Μάτιτς, Σάντσες, Λουκάκου, Μαρσιάλ by Αποστόλης Λιβάνιος
21:39
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Μούριτς, Ντανίλο, Σανέ, Μαχρέζ, Οταμέντι, Ζεσούς, Φόντεν by Αποστόλης Λιβάνιος
21:41
21:45
Οι καιρικές συνθήκες δεν είναι ιδανικές, καθώς βρέχει τις τελευταίες ώρες στο Νησί. Πάντως, οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων είναι συνηθισμένοι... by www.sport-fm.gr
21:49
Ο ΣΠΟΡ FM 94,6 σας έχει βάλει σε ρυθμούς... ντέρμπι από το πρωί της Τετάρτης με το «ντου» των Σωτηρακόπουλου, Διόγου και Καραλή στην εκπομπή «Αντεπίθεση» by www.sport-fm.gr
21:53
21:55
Η Σίτι είναι μαζί με την Τσέλσι οι δύο ομάδες που έχουν τις περισσότερες εκτός έδρας νίκες στο "Ολντ Τράφορντ" στο πρωτάθλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
Ξεκινάει το ματς από στιγμή σε στιγμή by Αποστόλης Λιβάνιος
22:00
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
22:02
22:05
Η Σίτι προσπαθεί να φτιάξει παιχνίδι, η Γιουνάιτεντ είναι πίσω από την μπάλα. Χωρίς φάση έως τώρα το παιχνίδι by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
10' Κίτρινη στον Κομπανί, που έκοψε αντεπίθεση των γηπεδούχων με φάουλ πάνω στον Ράσφορντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:10
11' Κακό σουτ του Γιανγκ στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
11' Σουτ του Πογκμπά, στην αγκαλιά του Έντερσον by Αποστόλης Λιβάνιος
22:11
Έχει ανέβει η Γιουνάιτεντ στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:12
34%-66% η κατοχή της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
22:14
15' Ευκαιρία για τη Σίτι! Κίνηση του Στέρλινγκ παράλληλα με την αντίπαλη περιοχή και χαμηλό σουτ, άλλαξε πορεία στην μπάλα ο Σμόλινγκ και παραλίγο να αιφνιδιάσει τον Ντε Χέα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
15' Καλό σουτ του Φρεντ η μπάλα άουτ by Αποστόλης Λιβάνιος
22:16
16' Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Εξαιρετική μπαλιά του Πογκμπά, σουτ με τη μια από τον Ράσφορντ με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
22:18
19' Μεγάλη επέμβαση του Ντε Χέα σε σουτ του Νταβίντ Σίλβα εκτός περιοχής, απομακρύνθηκε η μπάλα στη συνέχεια. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:19
Γρήγορη έξοδος του Έντερσον, για να κόψει τον Ράσφορντ στα καπάκια. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:23
23' Μακρινό και δυνατό και άστοχο σουτ του Ράσφορντ έπειτα από αντεπίθεση της Γιουνάιτεντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:24
24' Κίτρινη στον Περέιρα by Αποστόλης Λιβάνιος
22:25
26' Ψαλιδάκι του Μπερνάντο Σίλβα, χωρίς τύχη. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:26
26' Κίτρινη στον Ζιντσένκο (Μαν. Σίτι) από τον Μάρινεν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:27
22:28
28' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γιανγκ από τα δεξιά, δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα ο Ράσφορντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:33
22:33
22:39
Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
22:43
44' Τρομερή ευκαιρία της Σίτι! Ύστερα από επίσκεψη διαρκείας στα αντίπαλα καρέ, ο Στέρλινγκ έκανε ωραία κίνηση μέσα στην περιοχή, έχοντας ξεκινήσει από τ' αριστερά, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ντε Χέα που έπεσε και μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
22:45
45' Άστοχο σουτ του Αγουέρο από διαγώνια θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
22:46
Διακοπή λόγω τραυματισμού του Γκιντογκάν by Αποστόλης Λιβάνιος
22:49
Ημίχρονο στο «Ολντ Τράφορντ»! Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μάντσεστερ Σίτι 0-0. Πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι, οι γηπεδούχοι είναι πολύ ανταγωνιστικοί και παίζουν το ντέρμπι στα ίσα, παρά τα όσα ακούγονται τον τελευταίο καιρό. Είχαν κάποιες ευκαιρίες για να σκοράρουν οι δύο ομάδες, με μεγαλύτερη να είναι μακράν αυτή του Στέρλινγκ στο 44'. Θα πρέπει να "ανέβει" η Σίτι για να πάρει το μεγάλο "διπλό" που θα τη φέρει πιο κοντά στον τίτλο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:03
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
23:04
Έναρξη δεύτερου μέρους! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:05
Απειλεί κατευθείαν η Σίτι! Εξαιρετική προσπάθεια του Μπ. Σίλβα, καλή κυκλοφορία των φιλοξενούμενων στη συνέχεια, κόπηκε το γύρισμα του Ντ. Σίλβα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:08
Ετοιμάζεται να μπει ο Σανέ by Αποστόλης Λιβάνιος
23:10
51' Σανέ αντί Φερναντίνιο για τη Σίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
23:12
54' ΓΚΟΛ η Σίτι, 0-1! Ο Μπερνάντο Σίλβα μπούκαρε από τα δεξιά, έφερε την μπάλα στο αριστερό του και με συρτό (αλλά όχι πολύ δυνατό) σουτ νίκησε τον Ντε Χέα. Πρόκειται για κίνηση σήμα κατατεθέν του Πορτογάλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:15
56' Απειλεί η Σίτι για δεύτερο γκολ: Ο Αγουέρο έγινε αποδέκτης της μπάλας, αλλά από το ημικύκλιο έστειλε την μπάλα στο δοκάρι! by Αποστόλης Λιβάνιος
23:16
56' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Σέντρα του Ράσφορντ, δεν μπορεί να φτάσει στην μπάλα ο Λίνγκαρντ, που ήταν μπροστά από την εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
23:23
64' Εκτέλεση φάουλ του Πογκμπά από καλή θέση, στο τείχος η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
23:24
66' ΓΚΟΛ η Σίτι, 0-2! Οι φιλοξενούμενοι βρήκαν κενά στην αντεπίθεση, ο Στέρλινγκ πάτησε το γκάζι και μοίρασε στον Σανέ που με δυνατό σουτ νίκησε τον Ντε Χέα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
72' Άστοχο σουτ του Περέιρα εκτός περιοχής. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:30
72' Αλλαγή για τη Γιουνάιτεντ. Λουκάκου αντί Περέιρα. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:33
Κρατάει γερά στα χέριά της τη νίκη η Σίτι. Δεν είναι μόνο το 2-0, το μαρτυράει η εικόνα του αγώνα και μετά του τέρμα του Σανέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
23:34
75' Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Σουτ του Λουκάκου από πλάγια θέση, δεν μπόρεσε να απειλήσει ο Λίνγκαρντ μετά την απόκρουση του Έντερσον by Αποστόλης Λιβάνιος
23:44
85' Σουτ του Πογκμπά, κόντραρε η μπάλα και κατέληξε στον Έντερσον by Αποστόλης Λιβάνιος
23:48
89' Ζέσους αντί Αγουέρο by Αποστόλης Λιβάνιος