ΟΦΗ-Πλατανιάς

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr και του ΣΠΟΡ FΜ 94,6 λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΟΦΗ με τον Πλατανιά, στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδια για τα μπαράζ στο «Γεντί Κουλέ».

18:36
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το δεύτερο αγώνα μπαράζ ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον Πλατανιά. by www.sport-fm.gr
18:37
Οι δύο ομάδες στην πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση στα «Περιβόλια» έληξε 0-0, με τις δύο ομάδες να έχουν αφήσει ανοιχτούς... λογαριασμούς. by www.sport-fm.gr
18:44
ΟΦΗ: Σωτηρίου, Μπράουν, Κοροβέσης, Νάστος, Παπάζογλου, Σακόρ, Μεγιάδο, Βαζ, Φερέιρα, Νέιρα, Σάσι by www.sport-fm.gr
18:44
Πλατανιάς: Γκοτ, Τσαμούρης, Ρουσσάκης, Κορτσάμ, Ουες, Ποζατζίδης, Μποσέτι, Καραγκούνης, Νίλι, Παπανικολάου, Μπιανκόνι. by www.sport-fm.gr
18:58
Διαιτητής είναι ο Γιώργος Κομίνης (Θεσπρωτίας), με βοηθούς τους Κούλα Χασάν (Ξάνθης), Χρήστο Μπαλτά (Αχαΐας), ενώ τέταρτος είναι ο Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας). by www.sport-fm.gr
18:58
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες παρέα με την διαιτητική τριάδα. Πολύ ωραία ατμόσφαιρα από τους φίλους του ΟΦΗ. by www.sport-fm.gr
19:00
Αλλαγή της τελευταίας στιγμής για Πλατανιά. Ο Ρουσσάκης θα βρίσκεται στην ενδεκάδα αντί του Σαάντο. by Γιώργος Τσανάκας
19:00
1' Σέντρα στην αναμέτρηση! by Γιώργος Τσανάκας
19:04
Δυνατές μονομαχίες στα πρώτα λεπτά του αγώνα από τους παίκτες των δύο ομάδων. by Γιώργος Τσανάκας
19:06
5' Βαθιά μπαλιά προς τον Μπιανκόνι που δεν μπορεί να την κατεβάσει μέσα στην περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
19:07
Μικρή διακοπή καθώς ο Γκοτ έχει πιάσει το αυτί του και δείχνει να πονάει... by Γιώργος Τσανάκας
19:09
9' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
19:11
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ το πέναλτι που έχει δώσει ο Κομίνης! Ο Ποζατζίδης κάνει άψογο τάκλιν και διώχνει ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ την μπάλα πριν ο Σάσι πλασάρει, με τον Κομίνη να δείχνει την άσπρη βούλα! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΑΠΟΦΑΣΗ, ανύπαρκτο πέναλτι! by Γιώργος Τσανάκας
19:12
11' ΓΚΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ! Ο Νέιρα νικάει τον Γκοτ με εκτέλεση στο κέντρο της εστίας και ανοίγει το σκορ για τον ΟΦΗ... by Γιώργος Τσανάκας
19:13
Ο ΟΦΗ ανοίγει το σκορ με ένα ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ πέναλτι που έδωσε ο Γιώργος Κομίνης! Απαράδεκτη απόφαση ξαναλέμε, γι' αυτό πρέπει το VAR να έρθει άμεσα στην Ελλάδα... by Γιώργος Τσανάκας
19:16
15' Ο Φερέιρα σκοράρει μετά από γύρισμα του Σάσι αλλά το γκολ δεν μετράει σωστά καθώς ο δεύτερος ήταν εκτεθειμένος. by Γιώργος Τσανάκας
19:17
17' Κακό πλασέ του Παπανικολάου, η μπάλα πολύ μακριά από την εστία. by Γιώργος Τσανάκας
19:20
Φτάσαμε στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα. Ο ΟΦΗ προηγείται με 1-0 του Πλατανιά χάρη στο γκολ του Νέιρα από την άσπρη βούλα, ωστόσο το σκορ είναι άδικο για τους φιλοξενούμενους καθώς δεν υπήρξε ποτέ παράβαση πέναλτι αλλά ένα πεντακάθαρο κόψιμο του Ποζατζίδη. by Γιώργος Τσανάκας
19:21
19:22
19:23
Προσπαθούν να... συνέλθουν μετά το σοκ οι παίκτες του Πλατανιά, που δείχνουν να μην βρίσκουν με τίποτα τα πατήματά τους κι ενώ στο ξεκίνημα ο αγώνας ήταν αρκετά ισορροπημένος. by www.sport-fm.gr
19:23
19:23
Κίτρινη κάρτα έχει δεχθεί και ο Ποζατζίδης στη φάση του πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
19:31
Μισή ώρα στο παιχνίδι. Πάντα στο 1-0 ο ΟΦΗ κόντρα στον Πλατανιά στο δεύτερο μεταξύ τους παιχνίδι για τα μπαράζ που θα κρίνει ποιος θα αγωνίζεται στην Super League και ποιος στην Super League 2. by Γιώργος Τσανάκας
19:33
33' Ωραία κίνηση και σουτ από τον Βαζ εκτός περιοχής, στο κέντρο και στην αγκαλιά του Γκοτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
19:35
35' Κίτρινη κάρτα στον Μεγιάδο. by Γιώργος Τσανάκας
19:36
19:36
19:40
Δείχνει να ελέγχει το ματς ο ΟΦΗ μετά το 1-0, που παίζει κυρίως από τα πλάγια και την αριστερή του μεριά, εκμεταλλευόμενος τα κενά που δημιουργούνται από τους παίκτες του Πλατανιά. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
41' Σουτ του Νίλι, δεν απειλεί την εστία του Σωτηρίου. by Γιώργος Τσανάκας
19:41
Η στιγμή που ο Ποζατζίδης διώχνει την μπάλα πριν ο Σάσι σουτάρει αλλά ο Κομίνης... βλέπει πέναλτι. Εικόνα live21962741/81616.jpg by www.sport-fm.gr
19:42
42' ΓΚΟΟΟΛ για τον Πλατανιά! by Γιώργος Τσανάκας
19:43
Μετά από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση στην άμυνα του ΟΦΗ, η μπάλα στρώθηκε στον Τσαμούρη ο οποίος με φοβερό σουτ στην κίνηση άφησε... άγαλμα τον Σωτηρίου και ισοφάρισε σε 1-1 για τον Πλατανιά! by Γιώργος Τσανάκας
19:44
Έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους παίκτες και το τεχνικό επιτελείο του Πλατανιά, ο σκόρερ μάλιστα έδειχνε στους οπαδούς του ΟΦΗ το σήμα της ομάδας του! by Γιώργος Τσανάκας
19:46
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
19:51
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΟΦΗ και Πλατανιάς πάνε στα αποδυτήρια με το σκορ στο 1-1. Ο ΟΦΗ άνοιξε το σκορ (11') με το ανύπαρκτο πέναλτι που καταλόγισε ο Κομίνης και μετέτρεψε σε γκολ ο Νέιρα, αλλά ο Πλατανιάς έφερε το ματς στα ίσα στο 42' με το γκολ του Τσαμούρη. by Γιώργος Τσανάκας
20:05
46' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Γιακουμάκης αντί Σάσι. by Γιώργος Τσανάκας
20:06
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο! ΟΦΗ και Πλατανιάς στο 1-1, με αυτό το σκορ οι φιλοξενούμενοι είναι αυτοί που κερδίζουν την άνοδο στην Super League. by Γιώργος Τσανάκας
20:11
50' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Πλατανιά. by Γιώργος Τσανάκας
20:12
51' Εκτέλεση φάουλ του Τσαμούρη, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και περνάει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
20:13
51' Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμάκη. by Γιώργος Τσανάκας
20:14
53' Κίτρινη κάρτα στον Ουές. by Γιώργος Τσανάκας
20:16
55' Η μπάλα στρώθηκε έξω από την περιοχή στον Νίλι αλλά το σουτ που επιχείρησε υπό καλές προϋποθέσεις, δεν βρήκε εστία. by Γιώργος Τσανάκας
20:20
Κλείνει τις αλλαγές του από το 59ο λεπτό ο ΟΦΗ: Μέσα οι Ναμπί και Ντίνας, έξω οι Σακόρ, Φερέιρα. by Γιώργος Τσανάκας
20:21
60' Ταχύτατη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, η μπάλα στρώθηκε στον Νίλι ο οποίος επιχείρησε το σουτ από τα 35 μέτρα με την μπάλα να περνάει λίγο άουτ! by Γιώργος Τσανάκας
20:25
Έχει πέσει στον αγωνιστικό χώρο ο Γκοτ, δείχνει να έχει κράμπα. by Γιώργος Τσανάκας
20:26
Δεν έχει κάτι ο πορτιέρε του Πλατανιά, ίσως να ήθελε να... φάει και λίγο χρόνο. Σηκώθηκε και συνεχίζει κανονικά. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
68' Ο Νάστος σκοράρει από κοντά αλλά το γκολ του δεν μετράει σωστά καθώς ο αμυντικός του ΟΦΗ ήταν φανερά εκτεθειμένος. by Γιώργος Τσανάκας
20:30
69' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
20:31
Μετά από γέμισμα στα αντίπαλα καρέ, οι παίκτες του Πλατανιά... αδράνησαν και άφησαν αμαρκάριστο τον Γιακουμάκη, ο οποίος με πλασέ στην κίνηση έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έβαλε «φωτιά» στο «Γεντί Κουλέ». by Γιώργος Τσανάκας
20:32
70' Αποβάλλεται ο Γιακουμάκης! Ο σκόρερ του ΟΦΗ έβγαλε τη φανέλα του στον πανηγυρισμό του, ξεχνώντας πως είχε δεχθεί κίτρινη κάρτα νωρίτερα. Κάπως έτσι δέχτηκε την δεύτερη κίτρινη κάρτα και αφήνει την ομάδα του με παίκτη λιγότερα για τα λεπτά που απέμειναν! by Γιώργος Τσανάκας
20:33
72' Απειλεί ο Πλατανιάς!! Ο Μπιανκόνι πιάνει φοβερό σουτ από τα 25 μέτρα αλλά η μπάλα περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σωτηρίου! by Γιώργος Τσανάκας
20:34
73' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Λουκίνας στη θέση του Ποζατζίδη. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
75' Κεφαλιά του Μποσέτι, η μπάλα άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
20:36
75' Αποβάλλεται και ο Μπιανκόνι, με δέκα και ο Πλατανιάς! Ο Κομίνης δείχνει δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβάλλει τον Μπιανκόνι καθώς έσπρωξε τον Παπάζογλου. Αυστηρή αλλά με το γράμμα του κανονισμού είναι σωστή! by Γιώργος Τσανάκας
20:38
77' Κίτρινη κάρτα και στον Νάστο. by Γιώργος Τσανάκας
20:39
78' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Παπουτσογιαννόπουλος αντί Ρουσσάκη. by Γιώργος Τσανάκας
20:41
80' Κίτρινη κάρτα στον Βαζ. by Γιώργος Τσανάκας
20:43
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ωραίο γύρισμα του Νίλι στην μικρή περιοχή, ο Λουκίνας δεν μπορεί να βρει εστία με την κεφαλιά που επιχείρησε! by Γιώργος Τσανάκας
20:44
82' Κίτρινη κάρτα στον Σωτηρίου για καθυστερήσεις. by Γιώργος Τσανάκας
20:44
83' Κίτρινη κάρτα στον Παπουτσογιαννόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
20:46
84' Απειλεί ξανά ο Πλατανιάς, με το σουτ του Νίλι να περνάει λίγο άουτ! Ψάχνει το γκολ που θα του δώσει την άνοδο ο Πλατανιάς, δεν μπορεί να αλλάξει... δεύτερη πάσα ο ΟΦΗ που θέλει να κρατήσει το σκορ. by Γιώργος Τσανάκας
20:49
88' Αλλαγή για τον Πλατανιά. Γκατσολάρι αντί Μποσέτι. by Γιώργος Τσανάκας
20:52
Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος! by Γιώργος Τσανάκας
20:53
90'+1' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Πλατανιά! by Γιώργος Τσανάκας
20:54
Μετά από σουτ που επιχείρησε ο Νίλι, η μπάλα χτύπησε στα πόδια του Παπανικολάου και του στρώθηκε μπροστά του στην περιοχή, με τον Παπανικολάου να κάνει άψογο τελείωμα και να ισοφαρίζει σε 2-2! by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Απίστευτα πράγματα στο «Γεντι Κουλέ» που έχει... παγώσει! Μένουν τρία λεπτά ακόμη, ο Πλατανιάς κρατάει γερά την άνοδο στα χέρια του με τον ΟΦΗ να ψάχνει το γκολ για να μην υποβιβαστεί! by Γιώργος Τσανάκας
20:55
Τραβάνε τα μαλλιά τους οι οπαδοί του ΟΦΗ που δεν μπορούν να πιστέψουν ότι έχει συμβεί στο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
20:56
90'+5' Φάουλ σε καλό σημείο από τα πλάγια για τον ΟΦΗ. Όλοι μπροστά! by Γιώργος Τσανάκας
20:57
90'+5' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας
20:57
ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΟ ΜΑΤΣ, ΑΠΙΘΑΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ! by Γιώργος Τσανάκας
20:58
Ο Ναμπί με εκτέλεση φάουλ από τα πλάγια, νίκησε τον Γκοτ που έκανε τραγική εκτίμηση. Μεγάλη ευθύνη έχουν και οι παίκτες στο τείχος που... άνοιξαν. by Γιώργος Τσανάκας
20:59
Τελευταία δευτερόλεπτα στο Γεντί Κουλέ! by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Τέλος, ο ΟΦΗ παραμένει στην Σούπερ Λιγκ και τη νέα σεζόν! by Γιώργος Τσανάκας
21:00
Σε ένα απίστευτο ματς, η ομάδα του Χάιμε Βέρα πήρε την ύστατη ώρα μια σπουδαία νίκη με 3-2. Λυτρωτής ο Ναμπί για τον ΟΦΗ! by Γιώργος Τσανάκας