Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Λίβερπουλ

Παρακολουθήστε μέσω του sport-fm.gr λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με την Λίβερπουλ, για την 9η αγωνιστική της Premier League, στο «Όλντ Τράφορντ».

18:24
18:25
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τη Λίβερπουλ, για την 9η αγωνιστική της Premier League, στο «Ολντ Τράφορντ». by www.sport-fm.gr
18:26
18:28
18:30
18:36
18:38
9' Φάουλ σε καλό σημείο για την Μάντσεστερ, το εκτελεί ο Περέιρα, αλλά προλαβαίνει και κάνει το τάκλιν ο Ρόμπερτσον προ του Ράσφορντ! by www.sport-fm.gr
18:40
10' Πρώτη επίσκεψη της Λίβερπουλ στα αντίπαλα καρέ, με το σουτ του Φιρμίνο από πλάγια θέση και αριστερά να είναι απελπιστικά άστοχο... by www.sport-fm.gr
18:43
13' Πολύ ωραία ατομική προσπάθεια του Βαϊνάλντουμ, αλλά το σουτ του από το κέντρο της περιοχής είναι αδύναμο και καταλήγει στα χέρια του Ντε Χέα! by www.sport-fm.gr
18:50
21' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για την Γιουνάιτεντ από τα αριστερά, βγαίνει και διώχνει με γροθιές ο Άλισον. by www.sport-fm.gr
18:55
25' Πρώτη τελική για την Μάντσεστερ, με τον Μακ Τόμινεϊ να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά τον Άλισον να πέφτει και να μπλοκάρει μάλλον εύκολα... by www.sport-fm.gr
18:57
27' Ωραία προσπάθεια του Ράσφορντ, από αριστερά, αλλά το γύρισμα του είναι αδύναμο και η μπάλα πάει στην αγκαλιά του Άλισον. by www.sport-fm.gr
19:03
Ημίωρο στο παιχνίδι και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα έλεγε κανείς ότι είναι η... κερδισμένη, ως τώρα. Μπήκε δυνατά, πίεσε ψηλά και με τη βοήθεια της κερκίδας έχει ανταποκριθεί αρκετά καλά! Η Λίβερπουλ ήταν διστακτική στο ξεκίνημα, αλλά σταδιακά πήρε την κατοχή της μπάλας, χωρίς βέβαια να έχει πιάσει τα γνωστά της στάνταρ, ενώ είχε και την καλύτερη φάση με το σόλο του Βαϊνάλντουμ... by www.sport-fm.gr
19:05
34' Η καλύτερη φάση του αγώνα, με τη Λίβερπουλ να βγαίνει στην κόντρα από δεξιά και τον Μανέ να πασάρει προς τον Φιρμίνο, ο οποίος αντί να πασάρει στον επερχόμενο Οριγκί, σούταρε αδύναμα με τον Ντε Χέα να μπλοκάρει! by www.sport-fm.gr
19:06
36' Γκολ! 1-0 η Μάντσεστερ, με τον Τζέιμς να κάνει την κούρσα από δεξιά και με σέντρα ακριβείας να βρίσκει τον Ράσφορντ που με πλασέ από κοντά νικάει τον Άλισον... by www.sport-fm.gr
19:07
37' Το γκολ εξετάζεται μέσω του VAR, για -καθαρό, η αλήθεια είναι- φάουλ του Λίντελοφ στον Οριγκί, αλλά ο Άτκινσον το κατακυρώνει τελικά. by www.sport-fm.gr
19:13
44' Η Λίβερπουλ σκοράρει, από λάθος του Λίντελοφ, που εκμεταλλεύεται ο Μανέ, του κλέβει τη μπάλα και νικάει με πλασέ τον Ντε Χέα, αλλά το γκολ ορθώς ακυρώνεται αφού υπάρχει χέρι στο κοντρόλ του! by www.sport-fm.gr
19:15
19:15
45'+1' Κόρνερ για τους γηπεδούχους, από την δεξιά πλευρά, το εκτελεί ο Γιάνγκ και η μπάλα απομακρύνεται. by www.sport-fm.gr
19:17
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με την Μάντεστερ Γιουνάιτεντ να προηγείται με 1-0 της Λίβερπουλ. by www.sport-fm.gr
19:53
67' Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Ωραία ατομική προσπάθεια του Ράσφορντ, που σούταρε από το ημικύκλιο της περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Άλισον. by www.sport-fm.gr
19:56
19:57
19:59
73' Ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ. Ο Φρεντ σούταρε μέσα από την περιοχή με το αριστερό, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
20:03
20:04
20:08
20:08
Η Λίβερπουλ ελέγχει το ρυθμό, αλλά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ αμύνεται εξαιρετικά. by www.sport-fm.gr
20:09
83' Επικίνδυνο σουτ του Φρεντ από τη γωνία της περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:10
20:11
20:11
Σέντρα του Ρόμπερτσον από αριστερά, ο Λαλάνα αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι πλάσαρε για το 1-1. by www.sport-fm.gr
20:14
88' Επικίνδυνο σουτ του Αλεξάντερ-Άρνολντ έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
20:17
20:18
92' Επικίνδυνο σουτ του Τσαμπερλέιν έξω από την περιοχή, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι. by www.sport-fm.gr
20:19
20:20
20:22
20:23
20:24
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 36' με τον Ράσφορντ, ενώ η Λίβερπουλ ισοφάρισε στο 85' με τον Λαλάνα. by www.sport-fm.gr
20:25
Πρώτη απώλεια βαθμών στο φετινό πρωτάθλημα για τη Λίβερπουλ, παράταση... ζωής φαίνεται πως πήρε ο Σόλσκιερ στη Γιουνάιτεντ. by www.sport-fm.gr