Ατρόμητος-ΟΦΗ

16:19
Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Ατρόμητου με τον ΟΦΗ για την ενδέκατη αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
16:51
Οι δύο ομάδες θέλουν να κάνουν επανεκκίνηση στο πρωτάθλημα, με αρχή από το σημερινό παιχνίδι στο Περιστέρι. Ο ΟΦΗ είναι η ομάδα που έχει ξεκινήσει θετικά το φετινό πρωτάθλημα και βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος ψάχνει την... αλλαγή, για να αναρριχηθεί από την 11η θέση που βρίσκεται με 11 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
16:52
Ο Ατρόμητος έχει γυρίσει σελίδα, με τον Γιάννη Αναστασίου να αποχαιρετά τον πάγκο της ομάδας μετά τις ήττες από ΑΕΚ και Ολυμπιακό και τους Γιώργο Κορακάκη και Σωκράτη Οφρυδόπουλο να αναλαμβάνουν ως υπηρεσιακοί. by www.sport-fm.gr
16:55
Σερί ηττών θέλει να σταματήσει και ο ΟΦΗ, αλλά και να «σπάσει» την αδυναμία που έχει δείξει στα εκτός έδρας παιχνίδια. Μάλιστα, θα το προσπαθήσει με τη σοβαρή απουσία του Μεγιάδο και του τραυματία Δεληγιαννίδη, αλλά και του τιμωρημένου Κοροβέση. by www.sport-fm.gr
16:55
Οι ενδεκάδες
16:55
Ατρόμητος (Κορακάκης): Μέγερι, Γούτας, Χαρίσης, Γκάλο, Ανδρούτσος, Μπαένα, Μανούσος, Ενσικουλού, Βιΐρα, Ρισβάνης, Ταλόσο. by www.sport-fm.gr
16:55
Στον πάγκο έμειναν οι: Μανδάς, Νταβιώτης, Βέλλιος, Γιακουμάκης, Ούμπιδες, Κιβρακίδης, Στρούγγης. by www.sport-fm.gr
16:56
ΟΦΗ (Σίμος): Σωτηρίου, Σακόρ, Κουτρουμπής, Νέιρα, Μάνος, Ναμπί, Σεμέντο, Μαρινάκης, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Μπράουν. by www.sport-fm.gr
16:56
Στον πάγκο έμειναν οι: Γουόλι, Νάστος, Ντίνας, Φιγκεϊρέδο, Βαζ, Στάικος, Σόουζα. by www.sport-fm.gr
16:57
Απόντες για τον Ατρόμητο είναι ο τραυματίας Ουγκράι και ο ανέτοιμος Μάντσον. by www.sport-fm.gr
16:59
Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγώνας
17:00
Την αναμέτρηση διευθύνει ο διαιτητής Κουτσιαύτης, με βοηθούς τους Κολοσιώνη και Δίπλαρη. by www.sport-fm.gr
17:00
17:03
17:07
Ιδανική αρχή στο παιχνίδι για τον Ατρόμητο! Μετά από κάθετη του Ανδρούτσου, ο Μανούσος βρήκε χώρο και βγήκε προς την περιοχή. Το πρώτο σουτ που επιχείρησε κόντραρε στον Μαρινάκη, με την μπάλα να φτάνει ξανά στα πόδια του και με διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Σωτηρίου. by www.sport-fm.gr
17:11
Ο Ατρόμητος πιέζει πολύ στο πρώτο δεκάλεπτο του παιχνιδιού, με τον ΟΦΗ να βρίσκει καλύτερα τα πατήματά του όσο περνάει η ώρα. by www.sport-fm.gr
17:14
13' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Ανδρούτσος βγήκε από αριστερά, μετά από αδράνεια στην άμυνα του ΟΦΗ, και επιχείρησε βεβιασμένο γύρισμα, όμως ο Σωτηρίου μπλόκαρε εύκολα. by www.sport-fm.gr
17:17
17:21
21' Γκολ για τον ΟΦΗ ισοφαρίζει σε 1-1
17:23
Δυνατό σουτ του Ναμπί λίγο έξω από την περιοχή έφερε το ματς στα ίσα,μετά από εξαιρετική συνεργασία με τον Σεμέντο, στην πρώτη ουσιαστικά καλή στιγμή του ΟΦΗ στο παιχνίδι. by www.sport-fm.gr
17:27
26' Δύο δοκάρια για τον Ατρόμητο!
17:30
Ο Σωτηρίου σταμάτησε ασταθώς το σουτ του Ρόσα. Στην εξέλιξη της φάσης ο Ενσικουλού από αριστερά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι, ο Ρόσα έγινε ξανά κάτοχος της μπάλας και με νέο σουτ έστειλε ξανά τη μπάλα στο δοκάρι της εστίας του Σωτηρίου. by www.sport-fm.gr
17:30
17:33
17:35
Ο Μανούσος βγήκε από δεξιά, εκμεταλλευόμενος νέα αδράνεια στην άμυνα του ΟΦΗ και τροφοδότησε τον Ανδρούτσο, όμως ο Μαρινάκης έδιωξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
17:36
17:42
41' Οι κόντρες ευνόησαν τον Ανδρούτσο στα όρια της περιοχής, όμως το σουτ του πέρασε ψηλά πάνω από την εστία του Σωτηρίου. by www.sport-fm.gr
17:42
42' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ, με τον Νέιρα να πιάνει την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ, όμως η άμυνα του Ατρόμητου απομάκρυνε τον κίνδυνο. by www.sport-fm.gr
17:45
17:47
17:47
17:49
Ο Ατρόμητος αιφνιδίασε τους Κρητικούς και προηγήθηκε στο τρίτο μόλις λεπτό, με τον Μανούσο να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα μετά από λάθη στην άμυνα του ΟΦΗ. Η ομάδα του Γιώργου Σίμου απάντησε στο 21' με «κεραυνό» του Ναμπί, έπειτα από εξαιρετική συνεργασία με τον Σεμέντο. Μεγάλη στιγμή για τους Περιστεριώτες στο 26', με δύο δοκάρια στην ίδια φάση, από σουτ των Ενσικουλού και Ρόσα. by www.sport-fm.gr
18:02
18:03
18:05
18:08
18:10
52' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Πλασέ του Σεμέντο, μετά από λάθος του Ανδρούτσου, όμως ο Γούτας έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ by www.sport-fm.gr
18:10
18:13
Πιέζει στα πρώτα δέκα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου ο ΟΦΗ, που έχει στριμώξει τον Ατρόμητο στην περιοχή του. by www.sport-fm.gr
18:14
Χέρι ζητάει ο ΟΦΗ σε επαφή του Γούτα μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ο Κουτσιαύτης με τη βοήθεια του VAR δίνει συνέχεια στο παιχνίδι, θεωρώντας πως είναι ακούσιο. by www.sport-fm.gr
18:17
18:21
63' Γύρισμα του Μανούσου από δεξιά, ο Γιακουμάκης έψαξε το κάτι παραπάνω, δοκιμάζοντας να σκοράρει με ανάποδο ψαλίδι , όμως η μπάλα πέρασε άουτ.
18:23
18:26
18:27
70' Εκτέλεση φάουλ του Ναμπί, η μπάλα πέρασε ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Μέγιερι by www.sport-fm.gr
18:29
72' Δοκάρι για τον ΟΦΗ!
18:30
Κάθετη του Νέιρα στο Σεμέδο, ο τελευταίος πλάσαρε όμως η μπάλα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Μέγιερι. by www.sport-fm.gr
18:30
18:32
18:34
77' Σουτ του Μανούσου μετά από εκτέλεση κόρνερ κοντράρει στα σώματα. Στην εξέλιξη της φάσης ο Γιακουμάκης σουτάρει και κερδίζει κόρνερ, που πέρασε ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
18:51
90+3' καλή στιγμή για τον ΟΦΗ! Σουτ του Στάικου, μπλόκαρε ο Μέγιερι και απομάκρυνε δύσκολα η άμυνα του Ατρόμητου. by www.sport-fm.gr
18:51
18:52
18:52
Ο Πέτρος Γιακουμάκης στις καθυστερήσεις δίνει μεγάλη νίκη στον Ατρόμητο, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα με προβολή από ασίστ του Ενσικουλού.