Champions League

Τελευταία... πράξη στο Champions League με τα ματς της δεύτερης δόσης της 6ης αγωνιστικής της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης να διεξάγεται σήμερα.

19:38
Καλησπέρας σε όλους. Μαζί θα παρακολουθήσουμε τα ματς της τελευταίας βραδιάς των ομίλων του Champions League, αναζητώντας τις ομάδες που θα κλείσουν θέση στους "16", αλλά και εκείνες που θα συνεχίσουν στο Europa League. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:42
Τα ματς της βραδιάς είναι: Ντιναμό Ζάγκρεμπ - Μάντσεστερ Σίτι, Σαχτάρ - Αταλάντα (19.55) και Ατλέτικο - Λοκομοτίβ Μόσχας, Λεβερκούζεν - Γιουβέντους, Μπριζ - Ρεάλ Μαδρίτης, Παρί Σεν Ζερμέν - Γαλατασαράι, Μπάγερν Μονάχου - Τότεναμ, Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας (22.00) by Γιώργος Σπανομανώλης
19:44
Στις 19.55 ξεκινούν τα δύο ματς "φωτιά" για τον τρίτο όμιλο. Η Μάντσεστερ Σίτι έχει περάσει ήδη στους "16" και οι Ντινάμο, Αταλάντα και Σαχτάρ σφάζονται για μία θέση. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:44
Αν η Σαχτάρ κερδίσει την Αταλάντα τότε αυτή θα πάρει την πρόκριση, αν όχι θα δούμε τι συνδυασμός αποτελεσμάτων θα προκύψει by Γιώργος Σπανομανώλης
19:45
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις στα δύο ματς με τα οποία ξεκινάει η αποψινή βραδιά by Γιώργος Σπανομανώλης
19:57
Αξίζει να σημειώσουμε ότι στο Παρίσι υπάρχουν εκτεταμένα επεισόδια ανάμεσα σε οπαδούς της Παρί Σεν Ζερμέν και της Γαλατασαράι, περίπου δύο ώρες πριν το μεταξύ τους ματς. by Γιώργος Σπανομανώλης
19:57
Σέντρα στα παιχνίδια by Γιώργος Σπανομανώλης
20:03
5' Μεγάλη ευκαιρία για την Αταλάντα, με τους Μπεργκαμάσκι να φτάνουν σχεδόν σε κενή εστία αλλά χωρίς να μπορούν να τελειώσουν σωστά τη φάση με τον Πάσαλιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
20:03
Στο Ντόνετσκ η θερμοκρασία είναι μόλις 1 βαθμό πάνω από το μηδέν by Γιώργος Σπανομανώλης
20:07
10' Γκοοοοοολλλ στο Ζάγκρεμπ για την Ντινάμο που προηγείται 1-0 της Σίτι
by Γιώργος Σπανομανώλης
20:07
Φοβερό γκολ με σουτ στην κίνηση από τον Όλμο σχεδόν χωρίς να βλέπει την εστία by Γιώργος Σπανομανώλης
20:09
Αν υποθετικά τα ματς τελείωναν τώρα, τότε θα περνούσαν στους "16" Σίτι και Ντινάμο, ενώ η Σαχτάρ στο Europa League by Γιώργος Σπανομανώλης
20:10
Πάντως έχει δρόμο ακόμα, όπως αντιλαμβάνεστε. Ο 3ος όμιλος είναι... φωτιά by Γιώργος Σπανομανώλης
20:12
14' Ευκαιρία για την Αταλάντα, πλασέ του Γκόμες σώζουν οι αμυντικοί by Γιώργος Σπανομανώλης
20:12
15' Γκοοοοολλλλλ η Σαχτάρ αλλά υπάρχει VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
20:13
Το ακυρώνει σωστά ως οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης by Γιώργος Σπανομανώλης
20:16
19' Πρώτη καλή στιγμή για τη Σίτι με τον Μπράβο να διώχνει το σουτ του Γκιντογκάν by Γιώργος Σπανομανώλης
20:25
Συμπληρώθηκε το ημίωρο: Ντινάμο - Μαν. Σίτι 1-0 και Σαχτάρ - Αταλάντα 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
20:27
30' Φάουλ σε καλό σημείο για την Αταλάντα, ο Μουριέλ ψηλά by Γιώργος Σπανομανώλης
20:31
34' Γκοοοολλλλ για τη Μάντσεστερ Σίτι που ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Ζεσούς by Γιώργος Σπανομανώλης
20:31
Διαμαρτύρονται για επιθετικό φάουλ οι παίκτες της Ντινάμο by Γιώργος Σπανομανώλης
20:32
Φαίνεται να υπάρχει φάουλ από τον Ζεσούς στο ξεκίνημα της φάσης by Γιώργος Σπανομανώλης
20:33
Το γκολ μετράει κανονικά by Γιώργος Σπανομανώλης
20:35
37' Τεράστια επέμβαση του Γκολίνι της Αταλάντα σε κεφαλιά εξ επαφής του Μοράες by Γιώργος Σπανομανώλης
20:36
Τελευταίο πεντάλεπτο πριν το φινάλε του ημιχρόνου στα δύο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
20:44
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ντινάμο Ζάγκρεμπ - Μάντσεστερ Σίτι 1-1, Σαχτάρ - Αταλάντα 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:00
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
21:01
Πάμε να δούμε και τις συνθέσεις στα ματς που ξεκινούν στις 22.00 by Γιώργος Σπανομανώλης
21:05
50' Γκοοοοοολλλλ η Σίτι για το 2-1 με τον Ζεσούς γυρίζει... τούμπα το ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
21:05
Ο Βραζιλιάνος με μια εντυπωσιακή κλειστή ντρίπλα αδειάζει τον αντίπαλο του και βάζει μπροστά την ομάδα του
21:10
54' Γκοοοοολλλλ 3-1 η Μάντσεστερ Σίτι με χατ-τρικ του Γκάμπριελ Ζέσους
21:21
66' Γκοοοοοοολλλλ η Αταλάντα αλλά έχουμε VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
21:21
Έλεγχος VAR για οφσάιντ by Γιώργος Σπανομανώλης
21:23
Γκοοοολλλλ τελικά, το μετράει και 1-0 οι Μπεργκαμάσκι με τον Καστάνιε by Γιώργος Σπανομανώλης
21:23
Αν τελειώσουν τα ματς ως έχουν, τότε περνάει στους "16" η Αταλάντα by Γιώργος Σπανομανώλης
21:32
77' Μένει με δέκα η Σαχτάρ, αφού αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Ντοντό by Γιώργος Σπανομανώλης
21:32
Η Αταλάντα έχει 15 λεπτά να υπερασπισθεί μια ιστορική πρόκριση στην πρώτη της παρουσία στους ομίλους by Γιώργος Σπανομανώλης
21:34
Στο άλλο ματς έχει πέσει ο ρυθμός, λογικό αφού η Σίτι κάτι συντήρηση δυνάμεων by Γιώργος Σπανομανώλης
21:35
80' Γκοοοοοοολλλλλ η Αταλάντα 2-0! Καθαρίζουν την πρόκριση οι Μπεργκαμάσκι και είναι ιστορική! by Γιώργος Σπανομανώλης
21:36
Σκόρερ με κοντινή προβολή του Πάσαλιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
21:36
Σφίγγει τις γροθιές του ο Τζιανπιέρο Γκασπερίνι και πραγματικά έχει κάθε δικαίωμα να το κάνει για το δημιούργημα του by Γιώργος Σπανομανώλης
21:37
Η Αταλάντα κατάφερε να φτάσει στη διαφαινόμενη πρόκριση, με δύο νίκες και μία ισοπαλία στον δεύτερο γύρο, ενώ είχε τρείς ήττες στα τρία πρώτα ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
21:38
Η Σαχτάρ όπως όλα δείχνουν συνεχίζει στο Europa League by Γιώργος Σπανομανώλης
21:39
84' Γκοοοοολλλλ η Μάντσεστερ Σίτι που φτάνει στο 4-1 με τον Φόντεν by Γιώργος Σπανομανώλης
21:41
86' Δοκάρι η Σαχτάρ στη μεγαλύτερη στιγμή της στην επανάληψη by Γιώργος Σπανομανώλης
21:51
Με θρίαμβο στους "16" μαζί με τη Σίτι η Αταλάντα, στο Europa League η Σαχτάρ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:02
2' Πέναλτι για την Ατλέτικο Μαδρίτης by Γιώργος Σπανομανώλης
22:02
Δοκάρι σημαδεύει ο Τρίπιερ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:03
Το έχει βγάλει ο Ποτσένκοφ και μετά η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι by Γιώργος Σπανομανώλης
22:09
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στα ματς και όλα είναι στο 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
22:13
11' Μεγάλη ευκαιρία για τη Λεβερκούζεν, δοκάρι για τις "ασπιρίνες" με τον Ντιαμπί κόντρα στη Γιουβέντους by Γιώργος Σπανομανώλης
22:14
14' Γκοοοολλλλ η Μπάγερν 1-0 την Τότεναμ με πλασέ του Κομάν μετά από ασίστ του Γκνάμπρι
22:16
16' Δεύτερο πέναλτι για την Ατλέτικο Μαδρίτης by Γιώργος Σπανομανώλης
22:17
17' Γκοοοοολλλλ η Ατλέτικο 1-0 τη Λοκομοτίβ με εύστοχο πέναλτι του Ζοάο Φέλιξ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:20
20' Γκοοολλλλ η Τότεναμ 1-1 με την Μπάγερν με τον Σεσενιό by Γιώργος Σπανομανώλης
22:25
Τραυματισμός για τον Κομάν στο γόνατο που δείχνει σοβαρός by Γιώργος Σπανομανώλης
22:27
26' Γκοοοοολλλλ η Ατλέτικο 2-0 τη Λοκομοτίβ με τον Μοράτα
22:28
Δεν μετράει το γκολ της Ατλέτικο. Δείχνει οφσάιντ ο VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
22:29
Συμπληρώθηκε το ημίωρο στα ματς... Μόνο σε δύο γήπεδα γκολ ως τώρα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:32
Coman injury vs Tottenham from r/soccer
22:32
Δείτε πως τραυματίστηκε ο Κομάν by Γιώργος Σπανομανώλης
22:33
33' Γκοοοολλλλλλ η Παρί 1-0 τη Γαλατά με σκόρερ τον Ικάρντι
22:36
35' Γκοοοοολλλλλ για την Παρί, το δεύτερο μέσα σε ένα δίλεπτο... Σκόρερ ο Σαράμπια
22:39
Τελευταίο πεντάλεπτο για το ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
22:40
41' Πέναλτι για τον Ερυθρό Αστέρα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:41
Ανατροπή του Γκιγιέρμε στον Μάριν by Γιώργος Σπανομανώλης
22:42
42' Εκτέλεσε ο Τομανέ η μπάλα στο δοκάρι του Σα by Γιώργος Σπανομανώλης
22:44
44' Γκοοολλλλ η Μπάγερν 2-1 την Τότεναμ με τον Μίλερ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:46
45' Δοκάρι ο Κοουτίνιο, το τρίτο για την Μπάγερν σε επτά λεπτά by Γιώργος Σπανομανώλης
22:47
45' Ακυρώνεται με το VAR γκολ της Μπριζ by Γιώργος Σπανομανώλης
22:48
ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Ατλέτικο - Λοκομοτίβ Μόσχας 1-0, Λεβερκούζεν – Γιουβέντους 0-0, Μπριζ - Ρεάλ Μαδρίτης 0-0, Παρί Σεν Ζερμέν – Γαλατασαράι 2-0, Μπάγερν Μονάχου – Τότεναμ 2-1, Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας 0-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
23:03
Σέντρα στα ματς για το δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:04
47' Γκοοοοοολλλλ η Παρί Σεν Ζερμέν 3-0 τη Γαλατά με τον Νέιμαρ by Γιώργος Σπανομανώλης
23:11
53' Γκοοοοολλλ η Ρεάλ 1-0 τη Μπριζ με σκόρερ τον Ροντρίγκο
23:11
54' Γκοοοοολλλ η Ατλέτικο 2-0 με τον Φελίπε by Γιώργος Σπανομανώλης
23:12
55' Γκοοοοοολλλλ η Μπριζ, ισοφαρίζει άμεσα 1-1 τη Ρεάλ με τον Φάνακεν
23:17
59' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, δοκάρι κεφαλιά του Ελ Αραμπί by Γιώργος Σπανομανώλης
23:20
64' Γκοοοολλλ για την Παρί με τον Μπαπέ να κάνει το 4-0
23:21
63' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Ποντένσε δεν μπορεί να νικήσει εξ επαφής τον Μπόριαν by Γιώργος Σπανομανώλης
23:22
64' Γκοοοοολλλλ για τη Μπάγερν Μονάχου 3-1 την Τότεναμ με τον Κοουτίνιο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:23
65' Γκοολλλλ η Ρεάλ Μαδρίτης 2-1 την Μπριζ με τον Βινίσιους να ολοκληρώνει τη φάση διαρκείας των "μερένχες"
23:26
Πάμε για το τελευταίο 20λεπτο by Γιώργος Σπανομανώλης
23:32
75' Γκοοοοοολλλ η Γιουβέντους 1-0 τη Λεβερκούζεν με τον Κριστιάνο
Bayer Leverkusen 0-1 Juventus - Ronaldo 75' from r/soccer
23:37
Τελευταίο δεκάλεπτο στα ματς. Εκτός από τον Ολυμπιακό όλα δείχνουν να έχουν κριθεί by Γιώργος Σπανομανώλης
23:41
84' Γκοοοολλλ για το 5-0 η Παρί με πέναλτι του Καβάνι by Γιώργος Σπανομανώλης
23:44
86' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! by Γιώργος Σπανομανώλης
23:44
Χέρι του Ζαντέρ που μπήκε πριν λίγο στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:45
87' Γκοοοοοοολλλλλλ ο Ολυμπιακός με το πέναλτι του Ελ Αραμπί by Γιώργος Σπανομανώλης
23:45
Γκολ πρόκρισης στο Europa League για τους ερυθρόλευκους by Γιώργος Σπανομανώλης
23:46
Καθυστερήσεις και στα έξι γήπεδα που έχουμε δράση by Γιώργος Σπανομανώλης
23:49
90'+ Γκοοοολλλ η Ρεάλ 3-1 την Μπριζ με σκόρερ τον Μόντριτς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:49
90'+2 Γκοοοοοολλλ η Γιουβέντους 2-0 με τον Ιγκουαίν by Γιώργος Σπανομανώλης
23:53
Τέλος σε όλα τα ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
23:53
Ατλέτικο - Λοκομοτίβ Μόσχας 2-0, Λεβερκούζεν – Γιουβέντους 0-2, Μπριζ - Ρεάλ Μαδρίτης 1-3, Παρί Σεν Ζερμέν – Γαλατασαράι 5-0, Μπάγερν Μονάχου – Τότεναμ 3-1, Ολυμπιακός - Ερυθρός Αστέρας 1-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
23:54
Στο Champions League συνεχίζουν Μάντσεστερ Σίτι, Αταλάντα, Παρί Σεν Ζερμέν, Ρεάλ Μαδρίτης, Μπάγερν, Τότεναμ, Γιουβέντους, Ατλέτικο Μαδρίτης, by Γιώργος Σπανομανώλης
23:54
Στο Europa League συνεχίζουν: Σαχτάρ, Μπριζ, Ολυμπιακός, Λεβερκούζεν by Γιώργος Σπανομανώλης
23:55
Αναλυτικά τα ματς της βραδιάς και φυσικά ρεπορτάζ από την πρόκριση του Ολυμπιακού στο www.sport-fm.gr by Γιώργος Σπανομανώλης