Καλησπέρα. Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση στα Πηγάδια, ανάμεσα στην Ξάνθη και την ΑΕΚ για την 14η αγωνιστική της Super League. by Κώστας Μιαούλης
Ντεμπούτο για τον Γιώργο Παράσχο και για τον Μάσιμο Καρέρα στους πάγκους των δύο αντιπάλων. by Κώστας Μιαούλης
19:06
ΑΕΚ (3-5-2): Μπάρκας, Οικονόμου, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκης, Χουλτ, Γαλανόπουλος, Κρίστιτσιτς, Μάνταλος, Λιβάια, Ολιβέιρα. by Κώστας Μιαούλης
19:08
Η πρώτη επιλογή του Ιταλού, είναι με τον Μπάρκα τερματοφύλακα, τον Οικονόμου δεξί στόπερ, τον Σβάρνα αριστερό, τον Τσιγκρίνσκι κεντρικό στόπερ, τον Μπακάκη δεξί μπακ, τον Χουλτ αριστερό μπακ, τους Γαλανόπουλο και Κρίστιτσιτς σε ρόλο των δύο χαφ, μπροστά τους ο Μάνταλος, και ο Λιβάια μαζί με τον Ολιβέιρα μπροστά, με τον Κροάτη να έχει πιο ελεύθερο ρόλο. by Κώστας Μιαούλης
19:24
Ξάνθη (3-4-3): Αμπάντ, Στούργκεον, Φασίδης, Κοβάσεβιτς, Ντουρίσκοβιτς, Μαλεζάς, Μπαριέντος, Λισγάρας, Καρασαλίδης, Καμαρά, Σόσα by Κώστας Μιαούλης
19:29
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γκονσάλβες, Ντε Αμορίμ, Ρενέλα, Φάουτσερ, Μασάδο, Ντε Λούκας, Τέρκι. by Κώστας Μιαούλης
19:31
Στον πάγκο για την ΑΕΚ: Τσιντώτας, Παουλίνιο, Σιμόες, Σαμπανάτζοβιτς, Βέρντε, Γιακουμάκης, Αλμπάνης by Κώστας Μιαούλης
19:45
Ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης διευθύνει την αναμέτρηση, στο var o Tζοβάρας. Βοηθοί οι Πατράς και Αϊναλής. Τέταρτος ο Καραντώνης. by Κώστας Μιαούλης
19:46
Οι Ντέλετιτς και Λόπες έμειναν εκτός αποστολής για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
19:59
Αναμονή για την είσοδο των δύο αντιπάλων στον αγωνιστικό χώρο. by Κώστας Μιαούλης
20:00
Τώρα οι δύο αντίπαλοι στο τερέν. by Κώστας Μιαούλης
20:00
Σε 3-4-3 η Ξάνθη, με τριάδα στην άμυνα τους Λισγάρα, Μαλεζά και Καρασαλίδη. by Κώστας Μιαούλης
20:02
1' Σέντρα αγώνα by Κώστας Μιαούλης
20:04
2' Σέντρα του Φασίδη, η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:06
Αυτό το 555ο ματς του Παράσχου σε πάγκο ομάδας Α' Εθνικής (Super League). by Κώστας Μιαούλης
20:06
5' Πρώτο κόρνερ η Ξάνθη. by Κώστας Μιαούλης
20:07
5' Ο Μαλεζάς πάει να γυρίσει στο πρώτο δοκάρι η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:07
Ήταν νέο κόρνερ η μπάλα είχε βρει στον Σβάρνα. by Κώστας Μιαούλης
20:09
6' Φάουλ του Στούργκεον στον Οικονόμου, για κάρτα που χαρίζει ο Ζαχαριάδης. by Κώστας Μιαούλης
20:11
9' Ωραία ο Μάνταλος στον Ολιβέιρα, που βγάζει ωστόσο πολύ κακή σέντρα. by Κώστας Μιαούλης
20:14
11' Ο Μπακάκης κάνει φάουλ, ο Σόσα πάντως τον χτύπησε στην προσπάθεια του ν' απελευθερωθεί. by Κώστας Μιαούλης
20:15
13' ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ! Ο Μάνταλος σε ένα σόλο, που τον φέρνει αριστερά από την εστία, η κόντρα στο σουτ και κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
20:18
16' Σουτ του Ολιβέιρα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Αμπάντ. by Κώστας Μιαούλης
20:21
19' Αρκετά τα λάθη από πλευράς Ξάνθης. Η βροχή έχει αρχίσει ξανά. by Κώστας Μιαούλης
20:23
20' Από τις κόντρες η μπάλα, φτάνει ξανά στα πόδια του Λιβάια, που σουτάρει από τον άξονα, ο Αμπάντ, πέφτει και μπλοκάρει αριστερά του. by Κώστας Μιαούλης
20:25
23' Φάουλ του Μπακάκη, στον Μπαριέντος. by Κώστας Μιαούλης
20:30
27' Η ΑΕΚ έχει ελαφρά υπεροχή στην κατοχή και προσπάθειες στην εστία. by Κώστας Μιαούλης
20:31
28' Σέντρα του Μάνταλου, κανείς στην πορεία της μπάλας. by Κώστας Μιαούλης
20:36
33' Ενδιαφέρον στοιχείο πάντως ως τώρα σε ένα ισορροπημένο ματς πως η ΑΕΚ προσπαθεί ν' ανακτά άμεσα την μπάλα, μόλις την χάνει στην μεσαία γραμμή. by Κώστας Μιαούλης
20:36
34' Σέντρα του Λιβάια, μπλοκάρει ο Αμπάντ. by Κώστας Μιαούλης
20:38
36' Ο Οικονόμου εξουδετερώνει ψύχραιμα την εκτέλεση φάουλ του Ντζουρίτσκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
20:40
38' Σέντρα σουτ του Τζουρίτσκοβιτς στην αγκαλιά του Μπάρκα. by Κώστας Μιαούλης
20:42
40' Σέντρα του Τζουρίτσκοβιτς, άουτ. by Κώστας Μιαούλης
20:44
42' Κίτρινη ο Τζουρίτσκοβιτς για μαρκάρισμα στον Σβάρνα. by Κώστας Μιαούλης
20:46
44' Σέντρα του Φασίδη, μπλόκαρε ο Μπάρκας. by Κώστας Μιαούλης
20:48
45' Χωρίς να κρατήσει καθυστέρηση ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης σφυρίζει την λήξη του πρώτου μέρους. Με λίγες φάσεις, φυσιολογικό το 0-0. by Κώστας Μιαούλης
21:01
Επιστρέφουν οι δύο αντίπαλοι στον αγωνιστικό χώρο για το β' μέρος. by Κώστας Μιαούλης
21:02
Χωρίς αλλαγές στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και οι δύο. by Κώστας Μιαούλης
21:02
46' Σέντρα β' μέρους by Κώστας Μιαούλης
21:03
46' Καλό σουτ του Κρίστιτσιτς, δεν αιφνιδιάστηκε ο Αμπάντ που απομάκρυνε δύσκολα. Στη συνέχεια κόρνερ για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
21:06
Ο Καρασαλίδης στο σουτ του Ολιβέιρα, πρόλαβε να μαζέψει το χέρι. by Κώστας Μιαούλης
21:07
50' Λάθος του Σβάρνα που παραχωρεί κόρνερ. by Κώστας Μιαούλης
21:08
51' Κίτρινη στον Μπαριέντος που εμπόδισε αντικανονικά τον Ολιβέιρα. by Κώστας Μιαούλης
21:10
53' Φάουλ του Κοβάτσεβιτς, κακό, η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:12
54' Φανερή η πρόθεση του Καρέρα, να βάλει περισσότερο στο παιχνίδι σε ρόλο οκταριού και πιο κοντά στην αντίπαλη περιοχή τον Κρίστιτσιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:15
57' Φάουλ του Σβάρνα, στον Ντουρίτσκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:15
58' Κίτρινη ο Καμαρά, για τράβηγμα στον Ολιβέιρα. by Κώστας Μιαούλης
21:16
59' Κακό τελείωμα από τον Λιβάια που έτσι κι αλλιώς υποδείχθηκε σε αντικανονική θέση. by Κώστας Μιαούλης
21:18
60' Σουτ του Ολιβέιρα, μπλοκάρει ο Αμπάντ, αλλά πάλι η φάση έχει τελειώσει νωρίτερα για οφσάιντ του Λιβάια. by Κώστας Μιαούλης
21:19
Στο πρώτο από τα δύο οφσάιντ, δεν φάνηκε να είναι εκτεθειμένος ο Κροάτης. by Κώστας Μιαούλης
21:20
62' Πρώτη τελική της Ξάνθης: Ο Κοβάτσεβιτς κάνει σέντρα, ο κεφαλιά προς τα πίσω του Τσιγκρίνσκι, ο Σόσα σουτάρει άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:20
63' Κίτρινη ο Σβάρνας, για φάουλ στον Στούργκεον. by Κώστας Μιαούλης
21:22
64' Δεν μπόρεσε να κάνει επαφή ο Καρασαλίδης στην εκτέλεση του Κοβάτσεβιτς, η μπάλα άουτ από το κεφάλι του Μαλεζά. by Κώστας Μιαούλης
21:22
65' Κόρνερ με κεφαλιά ο Φασίδης, μετά τη σέντρα του Ολιβέιρα. by Κώστας Μιαούλης
21:23
66' ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
21:24
Ο Χουλτ φαίνεται να έχει πέσει μόνος του! by Κώστας Μιαούλης
21:25
Πάει για έλεγχο VAR o Ζαχαριάδης. by Κώστας Μιαούλης
21:26
Ο Κρίστιτσιτς έκανε την πάσα, ο Χουλτ έχει τον Φασίδη να τον πιέζει, αλλά από τα ριπλέι, δεν προκύπτει παράβαση. Ο Ζαχαριάδης παίρνει πίσω το πέναλτι. by Κώστας Μιαούλης
21:26
Μάλιστα αρχικά ο ρέφερι πήγε να δώσει κίτρινη για θέατρο. by Κώστας Μιαούλης
21:28
71' Φάουλ για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
21:29
72' Κίτρινη ο Φασίδης για σκληρό μαρκάρισμα στον Γαλανόπουλο. by Κώστας Μιαούλης
21:30
73' Ντε Αμορίμ αντί Τζουρίτσκοβιτς. by Κώστας Μιαούλης
21:31
74' Οφσάιντ στον Λιβάια και πάλι με καθυστέρηση. Ορθή υπόδειξη. by Κώστας Μιαούλης
21:32
75' Κόρνερ για την ΑΕΚ. by Κώστας Μιαούλης
21:32
Ο Αμπάντ καθαρίζει με έξοδο. by Κώστας Μιαούλης
21:34
77' Με δέκα η Ξάνθη. Δεύτερη κίτρινη ο Φασίδης για φάουλ στον Χουλτ. Σωστή! by Κώστας Μιαούλης
21:35
Ο Βέρντε θα μπει αντί του Σβάρνα και το σχήμα θ' αλλάξει σε 4-2-3-1. by Κώστας Μιαούλης
21:37
80' Βέρντε αντί Σβάρνα. by Κώστας Μιαούλης
21:38
81' Τερκί αντί Μπαριέντος. by Κώστας Μιαούλης
21:38
82' Ο Αμπάντ ηρωικά στα πόδια του Μπακάκη. by Κώστας Μιαούλης
21:40
83' ΜΕΓΑΛΗ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΑΜΠΑΝΤ ΣΕ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΛΙΒΑΙΑ! by Κώστας Μιαούλης
21:41
84' ΓΚΟΟΟΟΟΛΛ ο Γαλανόπουλος. by Κώστας Μιαούλης
21:42
Ο Κρίσιτσιτς πατάει για τον Ολιβέιρα, ο Σόσα τον κόβει, ο επερχόμενος Γαλανόπουλος, με δυνατό δεξί σουτ νικά τον Αμπάντ! by Κώστας Μιαούλης
21:44
87' Εντουάρντο αντί Λισγάρα. by Κώστας Μιαούλης
21:45
88' Σιμόες αντί Λιβάια. by Κώστας Μιαούλης
21:46
Φάουλ του Στούργκεον στον Μπακάκη. by Κώστας Μιαούλης
21:48
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων. by Κώστας Μιαούλης
21:49
92' Τρίτη και τελευταία αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιακουμάκης αντικαθιστά τον Ολιβέιρα. by Κώστας Μιαούλης
21:51
94' Μακρινό σουτ του Καμαρά, η μπάλα άουτ. by Κώστας Μιαούλης
21:52
Τέλος αγώνα, η ΑΕΚ φεύγει με νίκη-χρυσάφι από την Ξάνθη (0-1) στο ντεμπούτο του τεχνικού Καρέρα. by Κώστας Μιαούλης