Ξάνθη-Παναθηναϊκός

14:46
Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
14:46
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Ξάνθης με τον Παναθηναϊκό, για την 19η αγωνιστική της Super League 1, στα Πηγάδια. by Σπύρος Σιαμπλής
14:47
Στην βασική 11άδα της Ξάνθης ξεκινούν οι Άμπαντ, Μπαξεβανίδης, Καρασαλίδης, Μαλεζάς, Κασάδο, Σόσα, Κοβάτσεβιτς, Καμαρά, Εντουάρντο, Στάρτζεον και Κάστρο. by Σπύρος Σιαμπλής
14:47
Θυμηθείτε εδώ το αρχικό σχήμα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
14:48
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Μπέντο, Τερκί, Ντε Αμορίμ, Τζουρίτσκοβιτς, Φοσέ, Μπαριέντος και Φασίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
14:49
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Ξενόπουλος, Κολοβέτσιος, Κολοβός, Χατζηθεοδωρίδης, Νάγκι, Αλεξανδρόπουλος και Περέα. by Σπύρος Σιαμπλής
14:50
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλειος Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας ενώ χρέη VAR θα εκτελέσει ο Αναστάσιος Σιδηρόπουλος του Συνδέσμου Δωδεκανήσου. by Σπύρος Σιαμπλής
14:51
Ενώ εδώ μπορείτε να διαβάσετε για την τρίτη μεταγραφή του «τριφυλλιού». by Σπύρος Σιαμπλής
14:53
Στο «πέταλο» του γηπέδου βρίσκονται και αρκετοί φίλοι του Παναθηναϊκού! by Σπύρος Σιαμπλής
14:57
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων. by Σπύρος Σιαμπλής
14:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by Σπύρος Σιαμπλής
14:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
14:59
Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Χρήστος Πανόπουλος, μετά από... 273 ημέρες! Μάλιστα μετά το παιχνίδι ο «ισχυρός άνδρας» της Ξάνθης θα παραχωρήσει συνέντευξη Τύπου. by Σπύρος Σιαμπλής
14:59
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης. by Σπύρος Σιαμπλής
15:01
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
15:04
4' Φάουλ για την Ξάνθη από τα δεξιά, το εκτελεί ο Εντουάρντο, αλλά η μπάλα περνάει απ' όλους στο δεύτερο δοκάρι με τελευταίο τον Κασάδο. by Σπύρος Σιαμπλής
15:11
10' Ο Κάστρο συνεργάζεται με τον Κοβάτσεβιτς, αλλά ο Διούδης βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
15:11
11' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για τον Παναθηναϊκό, από την αριστερή πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
15:12
12' Το εκτελεί ο Μπεκ, ο Ινσούα κάνει την κεφαλιά αλλά είναι αδύναμη και στη συνέχεια απομάκρυνε ο Μπαξεβανίδης... by Σπύρος Σιαμπλής
15:13
Ο Ανουάρ κάνει το ντεμπούτο του με τη φανέλα του Παναθηναϊκού στην Ξάνθη! Εικόνα live21963668/15133.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
15:15
13' Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μακέντα να κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής και τον Άμπαντ να πέφτει στην αριστερή του γωνία, διώχνοντας με υπερένταση σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
15:16
14' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Ζαχίντ, διαγώνιο σουτ από τον Χατζηγιοβάνη, αλλά η μπάλα καταλήγει ελάχιστα άουτ, μετά και την παρέμβαση του Πούγγουρα με «τακουνάκι»! by Σπύρος Σιαμπλής
15:18
18' Σέντρα του Χατζηγιοβάνη από αριστερά, για τον Μπεκ στο δεύτερο δοκάρι, διώχνει με κεφαλιά ο Μαλεζάς. by Σπύρος Σιαμπλής
15:20
20' Μακρινό σουτ του Κοβάτσεβιτς, η μπάλα βρίσκει στον Ζαχίντ και καταλήγει κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο για την Ξάνθη. by Σπύρος Σιαμπλής
15:24
24' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Μακέντα να κάνει το γύρισμα μέσα στην περιοχή για τον Μπεκ, αλλά ο Μαλεζάς διώχνει σε κόρνερ.. by Σπύρος Σιαμπλής
15:25
24' Ο Ζαχίντ εκτελεί το κόρνερ από δεξιά, ο Ανουάρ κάνει την κεφαλιά, αλλά διώχνει ο Καρασαλίδης στη συνέχεια. by Σπύρος Σιαμπλής
15:27
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου και μετά το... μουδιασμένο ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο είναι εμφανές ότι ο Παναθηναϊκός έχει την υπεροχή. Κυκλοφορεί τη μπάλα, ελέγχει τον ρυθμό και προσπαθεί να φτάσει στο γκολ, έχοντας δύο καλές στιγμές. Η Ξάνθη είναι κυρίως σε θέση άμυνας, θέλοντας να κλείσει τους χώρους και δεν απειλεί καθόλου... by Σπύρος Σιαμπλής
15:29
27' Νέο γέμισμα του Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Ινσούα κάνει ένα σουτ με δύναμη, διαγώνια από τα αριστερά, αλλά η μπάλα βρίσκει στον Κάστρο. by Σπύρος Σιαμπλής
15:33
32' Ο Σένκεφελντ σκοράρει, μετά την εκτέλεση φάουλ του Ζαχίντ και την έξοδο του Άμπαντ, αλλά το γκολ ακυρώνεται με υπόδειξη του βοηθού. by Σπύρος Σιαμπλής
15:34
Η φάση εξετάζεται μέσω του VAR και αποφασίζεται να μην μετρήσει το γκολ, σωστά τελικά! Στο ριπλέι δεν φαίνεται να γίνεται μεν φάουλ στον Άμπαντ, αλλά υπάρχει οφσάιντ του Δώνη στο ξεκίνημα της φάσης... by Σπύρος Σιαμπλής
15:36
35' Ο Κοβάτσεβιτς κάνει ένα σουτ από πλάγια θέση, η μπάλα περνάει ψηλά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
15:39
38' Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ, για μαρκάρισμα στον Κάστρο. by Σπύρος Σιαμπλής
15:40
39' Εκτέλεση φάουλ του Εντουάρντο, ο Μαλεζάς κάνει την κεφαλιά, αλλά δεν ανησυχεί τον Διούδη, που μπλοκάρει εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
15:44
43' Γέμισμα του Ζαχίντ, διώχνει με το κεφάλι ο Μαλεζάς. by Σπύρος Σιαμπλής
15:46
45' Ένα λεπτό θα είναι ο έξτρα χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
15:47
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλες χωρίς σκορ οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. by Σπύρος Σιαμπλής
15:50
Γκολ μπήκε στα Πηγάδια, αλλά γκολ... δεν έχουμε στο ματς, αφού αυτό του Σένκεφελντ στο 32' ακυρώθηκε ορθώς τελικά με τον Δώνη να είναι εκτεθειμένος στο ξεκίνημα! Παρόλα αυτά, ο Παναθηναϊκός είναι εκείνος που πατάει καλύτερα, έχει την κατοχή της μπάλας όχι όμως και τον τρόπο να διασπάσει την καλά στημένη άμυνα της Ξάνθης, η οποία με τη σειρά της δεν είναι καθόλου απειλητική για τον Διούδη, παρά μόνο σε κάποιες στατικές φάσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
16:02
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:03
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Ξάνθη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:09
50' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Ζαχίντ να τροφοδοτεί τον Μακέντα στην αντεπίθεση κι εκείνον να να κάνει πολύ ωραίο πλασέ με το δεξί από το ύψος της περιοχής, ανοίγοντας με τη βοήθεια και του δοκαριού το σκορ για τους φιλοξενούμενους... by Σπύρος Σιαμπλής
16:10
52' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Ινσούα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:11
53' Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα, για φάουλ πάνω στον Εντουάρντο. by Σπύρος Σιαμπλής
16:11
53' Μπαριέντος αντί Σόσα, η πρώτη αλλαγή της Ξάνθης. by Σπύρος Σιαμπλής
16:14
55' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Μπεκ να μπαίνει στην περιοχή, να σουτάρει με το αριστερό αλλά τον Άμπαντ να διώχνει σωτήρια. με το αριστερό του χέρι κι ενώ στη συνέχεια υπάρχει υπόδειξη για οφσάιντ στο ξεκίνημα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:14
57' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά, για μαρκάρισμα πάνω στον Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:16
58' Δεύτερη αλλαγή για την Ξάνθη με τον Τζουρίτσκοβιτς αντί του Στάρτζεον. by Σπύρος Σιαμπλής
16:16
58' Κίτρινη κάρτα στον Γιόχανσον. by Σπύρος Σιαμπλής
16:17
59' Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος, για φάουλ πάνω στον Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:18
16:20
62' Μακρινό σουτ του Κασάδο, ο Διούδης έπεσε και μπλόκαρε εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
16:22
65' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε καλή θέση, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
16:23
65' Κίτρινη κάρτα στον Μπεκ, επειδή εκτέλεσε πριν το σφύριγμα του διαιτητή Φωτιά. by Σπύρος Σιαμπλής
16:24
66' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από την δεξιά πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
16:24
67' Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηθεοδωρίδης αντικαθιστά τον Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:25
67' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Ανουάρ να κάνει ένα δύσκολο και εντυπωσιακό σουτ και τον Άμπαντ να... απογειώνεται για να διώξει με δυσκολία σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
16:26
68' Κίτρινη κάρτα στον Ζαχίντ για καθυστερήσεις σε... πλάγιο! by Σπύρος Σιαμπλής
16:28
70' Νέο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, ξανά από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
16:29
71' Εκτέλεση από τον Ζαχίντ, βγαίνει και μαζεύει ο Άμπαντ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:30
72' Φοσέ αντί Εντουάρντο η τελευταία αλλαγή για την Ξάνθη. by Σπύρος Σιαμπλής
16:31
73' Ο Νάγκι κάνει κι αυτός ντεμπούτο με τον Παναθηναϊκό, παίρνοντας τη θέση του Μπεκ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:35
77' Εκτέλεση φάουλ από τον Τζουρίτσκοβιτς, ο Μακέντα διώχνει με κεφαλιά σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:39
80' Καλή στιγμή για την Ξάνθη, με τον Μπαξεβανίδη να σεντράρει, τον Κάστρο να κάνει το θεαματικό γυριστό σουτ, αλλά τον Διούδη να είναι σε ετοιμότητα και να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια! by Σπύρος Σιαμπλής
16:41
81' Το εκτέλεσε ο Κοβάτσεβιτς, βγήκε και μπλόκαρε ο Διούδης. by Σπύρος Σιαμπλής
16:41
82' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμού του Ανουάρ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:42
83' Αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, με το αριστερό σουτ του Χατζηθεοδωρίδη και τη μπάλα να περνάει αρκετά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
16:42
84' Αλεξανδρόπουλος αντί Ζαχίντ, η τρίτη αλλαγή του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
16:43
85' Κίτρινη κάρτα στον Δώνη, για φάουλ στον Μπαριέντος. by Σπύρος Σιαμπλής
16:45
87' Κίτρινη κάρτα στον Μπαξεβανίδη, για φάουλ πάνω στον Νάγκι. by Σπύρος Σιαμπλής
16:47
89' Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος, για δυνατό φάουλ πάνω στον Ανουάρ, είναι η δεύτερη και η Ξάνθη μένει με δέκα παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
16:48
90' Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
16:51
90'+2' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Αλεξανδρόπουλο να τροφοδοτεί τον Νάγκι στην πλάτη της άμυνας της Ξάνθης, εκείνον να βγαίνει απέναντι στον Άμπαντ, να τον περνάει αλλά να καθυστερεί να σουτάρει και τον Μαλεζά να διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
16:52
90'+4' Κίτρινη κάρτα στον Χατζηθεοδωρίδη για καθυστέρηση. by Σπύρος Σιαμπλής
16:53
90'+5' Λήξη του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει 1-0 την Ξάνθη, χάρη στο γκολ του Μακέντα στο 50ο λεπτό! by Σπύρος Σιαμπλής