ΠΑΟΚ-Βόλος

17:31
17:32
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Βόλο, για την 21η αγωνιστική της Super League 1, στην Τούμπα. by www.sport-fm.gr
17:33
Στη μονομαχία που εξελίσσεται ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον ΠΑΟΚ για τον τίτλο, το παιχνίδι του Βόλου είναι καθοριστικό για την ομάδα της Θεσσαλονίκης. Γιατί σε τέτοια εντός έδρας ματς οι απώλειες μπορεί να είναι καθοριστικές… by www.sport-fm.gr
17:33
Ο «δικέφαλος του Βορρά» κέρδισε τα τρία τελευταία παιχνίδια του, μετά την ήττα από τον Άρη με το που μπήκε το νέο έτος, ενώ έχει κερδίσει τα έξι από τα επτά τελευταία. by www.sport-fm.gr
17:34
Αυτή η ήττα από τον Άρη είναι η μοναδική στα τελευταία 55 παιχνίδια πρωταθλήματος για τον ΠΑΟΚ, που έχει σκοράρει και στα 55 και θέλει δύο ακόμα για να φτάσει το ρεκόρ του Παναθηναϊκού! by www.sport-fm.gr
17:35
Οι σημερινοί γηπεδούχοι έχουν απώλειες μόνο από τον Άρη, που δεν τον νίκησε στα δύο παιχνίδια, και από τους τρεις «μεγάλους» στον πρώτο γύρο, με τρεις ισοπαλίες. by www.sport-fm.gr
17:36
Μπορεί η ήττα από τον Άρη να του σταμάτησε πολλά σερί, όμως ο ΠΑΟΚ συνεχίζει τα σερί της έδρα του, όπου είναι αήττητος στα τελευταία 28, έχοντας σκοράρει σε όλα. Μάλιστα είναι αήττητος και στα 24 τελευταία για όλες τις διοργανώσεις, μετά την ήττα από τη Μπάτε Μπορίσοφ στις 13 Δεκεμβρίου 2018. Από τότε έχει 20 νίκες και τέσσερις ισοπαλίες στην Τούμπα! by www.sport-fm.gr
17:37
Επίσης, οι «ασπρόμαυροι» έχουν κερδίσει και τα πέντε τελευταία ματς που έχουν δώσει για το πρωτάθλημα, έξι με το παιχνίδι του Κυπέλλου, μετά την ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό... by www.sport-fm.gr
17:38
Η ομάδα της Μαγνησίας έχασε από την ΑΕΚ εντός έδρας και βρίσκεται στην 11ηθέση, τέσσερις βαθμούς και πέντε θέσεις από την πρώτη εξάδα. Με την αλλαγή του χρόνου έχει κάνει δύο ήττες εντός έδρας, ενώ εκτός έχει νίκη και ισοπαλία! by www.sport-fm.gr
17:39
Η νίκη στο Ηράκλειο είναι η μοναδική του Βόλου στα έξι τελευταία παιχνίδια, έχοντας κερδίσει τρία από τα 16 τελευταία, ενώ είχε κάνει τρείς νίκες στα πρώτα τέσσερα ματς της σεζόν! by www.sport-fm.gr
17:40
Η φιλοξενούμενη ομάδα έχει την δεύτερη χειρότερη άμυνα με 35 γκολ, πίσω από τα 37 του Πανιώνιου. Δεν είχε ισοπαλία στα δέκα πρώτα παιχνίδια, αλλά έχει κάνε τέσσερις στα δέκα τελευταία. by www.sport-fm.gr
17:41
Δεν έχει χάσει τα δύο τελευταία, νίκη στο Ηράκλειο και ισοπαλία στο Περιστέρι, αν και στα προηγούμενα επτά είχε έξι ήττες και μια ισοπαλία. Εκτός από το Ηράκλειο, έχει άλλη μια νίκη, στην πρεμιέρα στη Νέα Σμύρνη. by www.sport-fm.gr
17:42
Το παρελθόν τους περιορίζεται στον αγώνα του πρώτου γύρου, όπου ο ΠΑΟΚ πέρασε με νίκη. Για τον Βόλο ήταν η τέταρτη διαδοχική ήττα, ενώ ο ΠΑΟΚ έκανε την έκτη νίκη του σε οκτώ παιχνίδια, και τρίτη στη σειρά. by www.sport-fm.gr
17:43
17:44
Στην βασική 11άδα του Βόλου ξεκινούν οι Γκαραβέλης, Δημόπουλος, Τσίκα, Οικονόμου, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Ζοάο, Γκουαροτσένα, Τσαούσης, Μουνίθ και Μάντζης. by www.sport-fm.gr
17:45
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Πασχαλάκης, Μιχάι, Εσίτι, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Λάμπρου και Στοχ. by www.sport-fm.gr
17:46
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Καραγκιόζης, Μήτογλου, Διαμαντής, Λύρατζης, Φεράρι, Τόρες και Γέντρισεκ. by www.sport-fm.gr
17:47
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Αριστομένης Κουτσιαύτης από τον Σύνδεσμο Άρτας ενώ χρέη VAR θα εκτελέσει ο Άγγελος Ευαγγέλου του Συνδέσμου Αθηνών. by www.sport-fm.gr
17:49
Θυμίζουμε πως ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στη δεύτερη θέσης της βαθμολογίας, έχοντας 49 βαθμούς και σε περίπτωση που κερδίσει τον Βόλο θα περάσει τον Ολυμπιακό όντας μόνος πρώτος στην κορυφή. by www.sport-fm.gr
17:50
Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες των προπονητών τους. by www.sport-fm.gr
17:51
Αρκετός ο κόσμος που βρίσκεται αυτή την ώρα στην Τούμπα, δεδομένων ημέρας και ώρας παιχνιδιού... by www.sport-fm.gr
17:57
17:58
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
17:58
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες και οι φωτογραφίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
17:59
18:01
18:09
8' Πρώτη επικίνδυνη φάση στο ματς, με τον Μίσιτς να κλέβει στο κέντρο, να φτάνει ως την περιοχή, αλλά το σουτ του να περνάει πάνω από το τέρμα του Γκαραβέλη! by www.sport-fm.gr
18:11
9' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με την κεφαλιά πάσα του Βιεϊρίνια για τον Σφιντέρσκι, που στοπάρει και σουτάρει μέσα από την περιοχή, αλλά ο Γκαραβέλης πέφτει και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια. by www.sport-fm.gr
18:15
14' Εκτέλεση φάουλ σε καλή θέση από αριστερά για τον Βόλο, διώχνει η άμυνα του ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
18:18
17' Αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ, με τον Λημνιό να γεμίζει και τον Τσοκάνη να διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
18:18
18' Εκτέλεση από τον Μίσιτς, νέο κόρνερ από την παρέμβαση του Οικονόμου, χωρίς αντίκρισμα κι αυτό για τον ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
18:20
19' Φάση διαρκείας στα καρέ του Βόλου αλλά ούτε ο Βαρέλα, ούτε ο Ίνγκασον μπορούν να νικήσουν τον Γκαραβέλη... by www.sport-fm.gr
18:21
20' Σουτ του Βιεϊρίνια, έξω από την περιοχή, είναι αδύναμο και το μπλοκάρει εύκολα ο Γκαραβέλης. by www.sport-fm.gr
18:23
18:25
Συμπληρώσαμε τα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να θέλει αλλά να μην... μπορεί, έχοντας σπαταλήσει δύο καλές ευκαιρίες αλλά και συναντώντας δυσκολίες από τον Βόλο που κρατάει μπάλα στα πόδια του και έχει κλείσει καλά τους χώρους, προσπαθώντας παράλληλα να βρει κάποια κόντρα. by www.sport-fm.gr
18:26
24' Σουτ του Τσαούση, εντός αντίπαλης περιοχής, η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Ζίβκοβιτς. by www.sport-fm.gr
18:28
Ο αγώνας σταμάτησε στο 24ο λεπτό, ως ένδειξη τιμής για τον Κόμπε Μπράιαντ για μερικά δευτερόλεπτα, με τον κόσμο του ΠΑΟΚ να χειροκροτεί! Εικόνα live21963720/119843.jpg by www.sport-fm.gr
18:30
18:31
30' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, αυτή την φορά από τα δεξιά, εκτελείται με πάσα, αλλά χωρίς περαιτέρω όφελος από ένα νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά... by www.sport-fm.gr
18:33
32' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Βιεϊρίνια, κεφαλιά του Βαρέλα, άουτ η μπάλα. by www.sport-fm.gr
18:35
33' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Βιεϊρίνια να εκτελεί φάουλ από την αριστερή πλευρά, τον Αουγκούστο να παίρνει ανενόχλητος την κεφαλιά στην μικρή περιοχή αλλά να αστοχεί! by www.sport-fm.gr
18:37
35' Σέντρα του Ντεντάκη από δεξιά, ο Μάντζης κάνει την κεφαλιά αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
18:39
18:40
39' Νέα φάση για τον ΠΑΟΚ να ανοίξει το σκορ, αλλά το σουτ του Σφιντέρσκι απέναντι από τον Γκαραβέλη απομακρύνεται πάνω στην γραμμή από τον Τσίκα σε κόρνερ! by www.sport-fm.gr
18:42
40' Μικρή διακοπή στο παιχνίδι, στο έδαφος ο Αουγκούστο αλλά και ο Τσίκα, αμφότεροι τραυματίες. by www.sport-fm.gr
18:43
41' Με φορείο αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο ο παίκτης του ΠΑΟΚ που συνεχίζει με δέκα! by www.sport-fm.gr
18:46
18:46
18:47
45'+2' Κόρνερ για τον Βόλο, μετά από τάκλιν του Ίνγκασον στον Τσοκάνη, στα δεξιά. by www.sport-fm.gr
18:48
18:51
45'+3' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ και Βόλος παραμένουν ισόπαλοι χωρίς σκορ. by www.sport-fm.gr
18:54
Ο ΠΑΟΚ είχε τις... στιγμές του για να πετύχει το γκολ και να δώσει άλλη εικόνα στον αγώνα, αλλά τις απώλεσε όλες. Δίνοντας στον Βόλο την δυνατότητα να παραμένει στο ματς και να μπορεί ανά πάσα στιγμή για του βάλει ακόμα πιο «δύσκολα», με ένα δικό του τέρμα! Χαμηλό το τέμπο ως τώρα, με το δεύτερο ημίχρονο να προμηνύεται... για γερά νεύρα. by www.sport-fm.gr
19:04
19:04
19:07
19:10
51' Καλή στιγμή για τον Βόλο, με το σουτ του Ζοάο από την περιοχή, ψηλά άουτ η μπάλα! by www.sport-fm.gr
19:11
51' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με τον Μίσιτς να πασάρει στον Βιεϊρίνια, αλλά εκείνον να σουτάρει ανενόχλητος άστοχα! by www.sport-fm.gr
19:12
52' Νέα μεγάλη φάση, αυτή την φορά για τον Βόλο, με τον Μάντζη να βγαίνει τετ α τετ με τον Ζίβκοβιτς αλλά το σουτ του από διαγώνια θέση να περνάει... χιλιοστά δίπλα από το αριστερό δοκάρι! by www.sport-fm.gr
19:14
54' Με ωραία ατομική ενέργεια, ο Μίσιτς βγαίνει τετ α τετ με τον Γκαραβέλη, αλλά σουτάρει άστοχα, χάνοντας μια ακόμα μεγάλη ευκαιρία για να ανοίξει το σκορ... by www.sport-fm.gr
19:15
19:16
19:17
58' Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, με τον Τσαούση να μονομαχεί με τον Λημνιό και τον Κουτσιαύτη να υποδεικνύει παράβαση, για σπρώξιμο. by www.sport-fm.gr
19:19
60' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΟΚ, με τον Βιεϊρίνια να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να ευστοχεί, στέλνοντας τη μπάλα στην γωνία που... μάντεψε ο Γκαραβέλης, ανοίγοντας το σκορ... by www.sport-fm.gr
19:20
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο, με τον Τσοκάνη να σουτάρει από μακριά, τη μπάλα να κοντράρει πάνω στον Βαρέλα και να καταλήγει κόρνερ! by www.sport-fm.gr
19:22
19:24
64' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, ο Μίσιτς σουτάρει μετά την εκτέλεσή του, αλλά η μπάλα περνάει ψηλά άουτ... by www.sport-fm.gr
19:27
19:30
Σαφώς καλύτερο το θέαμα στην επανάληψη, με τον ΠΑΟΚ να έχει πλέον το προβάδισμα αλλά να μην μπορεί να «καθαρίσει» το «τρίποντο», λόγω επιπόλαιων επιλογών των παικτών του στο τελείωμα των φάσεων. Ο Βόλος βέβαια στέκεται καλά, κρατάει μπάλα ενώ παράλληλα είχε κι αυτός τις φάσεις του να ισοφαρίσει και να βάλει.... φωτιά στο παιχνίδι! by www.sport-fm.gr