Ατρόμητος-Παναιτωλικός

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ατρόμητος-Παναιτωλικός για την 5η αγωνιστική των playout της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
Στην κανονική περίοδο: Ατρόμητος-Παναιτωλικός 2-0 (28/9), Παναιτωλικός-Ατρόμητος 0-1 (11/1). by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Ατρόμητου: Μανδάς - Γκάλο, Ρισβάνης, Γούτας, Κατράνης - Νάτσος, Μπουσουλάτσιτς - Ενσικουλού, Ραμπέλο, Ντε Πο - Μανούσος by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Φερνάντεθ - Κωνσταντόπουλος, Λιάβας, Ντάλσιο, Κέβιν - Ντουάρτε, Μπαΐροβιτς - Τζανακάκης, Ντίας, Ρόσα - Μουνιέ by www.sport-fm.gr
Ο Ατρόμητος έρχεται από την εντός έδρας νίκη (3-0) επί της ΑΕΛ, πρώτη του στη διαδικασία των playout. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον Ατρόμητο οι Θεοδωράκης, Στρούγγης, Καχίλα, Κιβρακίδης, Ούμπιδες, Νταβιώτης, Ανδρούτσος, Γιακουμάκης, Βέλλιος. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό οι Κνετ, Παρράς, Λουσέρο, Αλβάρεζ, Ταχάρ, Μιμίτο, Αριγίμπι, Μάλης, Τσιγγάρας. by www.sport-fm.gr
Οι παίκτες του Ατρόμητου τίμησαν τον παλιό ποδοσφαιριστή της ομάδας, Άγγελο Ράμφο, ο οποίος έφυγε από τη ζωή μια μέρα σαν χτες πριν από 11 χρόνια. Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του. by www.sport-fm.gr
16' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, η μπάλα βρήκε στο χέρι του Μπαΐροβιτς. Νέο φάουλ για τον Ατρόμητο, αυτή τη φορά στο ημικύκλιο της περιοχής. by www.sport-fm.gr
Καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, άφησε άγαλμα τον Φερνάντεθ για το 1-0. by www.sport-fm.gr
Ο Βραζιλιάνος μπακ των γηπεδούχων δεν πανηγύρισε το γκολ σεβόμενος το πέρασμά του από τον Παναιτωλικό στο παρελθόν. by www.sport-fm.gr
26' Πρώτη -αναγκαστική- αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Παρράς αντικαθιστά τον Κέβιν, ο οποίος τραυματίστηκε σοβαρά και δεν μπορεί να συνεχίσει. by www.sport-fm.gr
Σέντρα του Τζανακάκη από δεξιά, κεφαλιά του Μουνιέ μέσα από την περιοχή και η μπάλα στα δίχτυα του Μανδά. by www.sport-fm.gr
37' Σουτ του Ρόσα, η μπάλα στο κεφάλι του Γούτα και κατέληξε κόρνερ για τον Παναιτωλικό. by www.sport-fm.gr
42' Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Ρόσα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα βρήκε στο πόδι του Ρισβάνη και κατέληξε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
Στο 18' προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκάλο, στο 35' απάντησαν οι Αγρινιώτες με κεφαλιά του Μουνιέ. by www.sport-fm.gr
Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες. Ο Παναιτωλικός έχει ήδη κάνει μία αναγκαστική αλλαγή από το 26', με τον Παρρά να παίρνει τη θέση του Κέβιν. by www.sport-fm.gr
50' Σουτ του Ντάλσιο στην κίνηση, έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
Μετά από εκτέλεση κόρνερ ο Κωνσταντόπουλος πετάχτηκε στο ύψος της μικρής περιοχής κι έγραψε το 2-2. by www.sport-fm.gr
64' Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Καλό σουτ του Ραμπέλο από το ύψος της περιοχής, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Φερνάντεθ. by www.sport-fm.gr
66' Δύο αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Ταχάρ και Τσιγγάρας αντικαθιστούν Ντάλσιο και Ντίας αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
68' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Μετά από γύρισμα του Κατράνη, ο Βέλλιος πλάσαρε από το ύψος της περιοχής, αλλά αστόχησε. by www.sport-fm.gr
72' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σουτ του Βέλλιου μέσα από την περιοχή, αλλά πάλι αστόχησε. by www.sport-fm.gr
77' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μπαΐροβιτς, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Μανδά. by www.sport-fm.gr
78' Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναιτωλικός. Αριγίμπι και Άλβαρες αντικαθιστούν Μπαΐροβιτς και Ρόσα αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
79' Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ανδρούτσος πήρε τη θέση του Μανούσου. by www.sport-fm.gr
85' Δύο αλλαγές για τον Ατρόμητο. Ούμπιδες και Γιακουμάκης αντί Νάτσου και Ραμπέλο. by www.sport-fm.gr
Οι Περιστεριώτες προηγήθηκαν δύο φορές (18' Γκάλο, 60' πέναλτι Μανούσος), αλλά οι Αγρινιώτες ανταπέδωσαν (35' Μουνιέ, 62' Κωνσταντόπουλος). by www.sport-fm.gr