Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ για την 8η αγωνιστική των play off. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 21:45, θα μεταδοθεί τηλεοπτικά από το Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Σισέ, Σεμέδο, Τσιμίκας, Ομάρ, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Γκιγιέρμε, Βαλμπουενά, Μασούρας και Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Ίνγκασον, Βαρέλα, Μιχαηλίδης, Ελ Καντουρί, Μαουρίτσιο, Ροντρίγκο, Γιαννούλης, Μπίσεσβαρ, Τζόλης και Άκπομ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Φορτούνης, Αλέν, Μπρούνο, Λοβέρα, Καφού, Αβραάμ Παπαδόπουλος, Τοροσίδης, Ραντζέλοβιτς και Χασάν. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ζίβκοβιτς, Μάτος, Μιχάι, Βιεϊρίνια, Εσίτι, Τσιγγάρας, Λημνιός, Στοχ και Σφιντέρφσκι. by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Ευάγγελος Μανούχος. Βοηθοί: Ράινχαρτ Μπούξμπαουμ, Αντώνιος Καρατζίκας 4ος Διαιτητής: Φώτιος Φωτιάδης - VAR: Γεώργιος Τζοβάρας (Φθιώτιδας), Δημήτρης Σαμοΐλης (Αθηνών) by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέντε λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός είναι πρωτοπόρος και πρωταθλητής, έχοντας 85 βαθμούς, ενώ μετά την απόφαση του CAS ο ΠΑΟΚ βρίσκεται στους 68 βαθμούς. by Αποστόλης Λιβάνιος
Την ίδια ώρα, Παναθηναϊκός-ΑΕΚ 1-2 στο 83' by Αποστόλης Λιβάνιος
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Ανεκμετάλλευτο κόρνερ για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
3' Απειλεί ο ΠΑΟΚ. Ο Τζόλης βρέθηκε μέσα στην περιοχή και αριστερά μετά από ωραία μπαλιά του Μπίσεσβαρ και κέρδισε ένα κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
5' Στην κόντρα με καλές προϋποθέσεις ο Ολυμπιακός, με τον Καμαρά να μπαίνει στην περιοχή, αλλά το γύρισμά του δεν ήταν επιτυχημένο by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχουν ξεκινήσει με το πόδι στο... γκάζι οι δύο ομάδες. by Αποστόλης Λιβάνιος
7' Ωραία κίνηση του Μπίσεσβαρ από τα αριστερά, με κοφτή ντρίπλα και κέρδος ένα κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Μίνι διακοπή λόγω ενοχλήσεων του Μπίσεσβαρ by Αποστόλης Λιβάνιος
Είναι πιο επικίνδυνος και συνολικά καλύτερος ο ΠΑΟΚ σε αυτό το διάστημα. Κάπως παθητικός ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
14' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, με τον Μαουρίσιο να βρίσκει δεξιά τον Ροντρίγο που σέντραρε, αλλά το σκαστό σουτ του Μπίσεσβαρ έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Cooling break στο Φάληρο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Επιστροφή στη δράση by Αποστόλης Λιβάνιος
26' Φιλόδοξο σουτ του Ελ Καντουρί λίγο μπροστά από τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
32' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό! Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Σεμέδο και η μπάλα στην αριστερή συμβολή των δικών του Πασχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
33' Κίτρινη στον Γιαννούλη για φάουλ στον Βαλμπουενά. Στημένη μπάλα για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά by Αποστόλης Λιβάνιος
34' Δυνατό σουτ του Μασούρα μετά το φάουλ, η μπάλα αρκετά μακριά από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
38' Σέντρα του Ομάρ από τα δεξιά, δεν μπόρεσαν Ελ Αραμπί και Μασούρας, με αποτέλεσμα να διώξει η άμυνα του ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
38' Κίτρινη ο Ομάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
40' Χλιαρό σουτ του Μπίσεσβαρ, μπλόκαρε ο Σα by Αποστόλης Λιβάνιος
43' Πολύ καλό σουτ του Μαουρίσιο από μεγάλη απόσταση, έπεσε στην αριστερή του γωνία και παραχώρησε κόρνερ ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
45+2' Γέμισμα του Μπουχαλάκη, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός-ΠΑΟΚ 0-0! Με λίγες καλές φάσεις, αλλά καλό ρυθμό τα πρώτα 45 λεπτά, στα οποία ήταν πιο επικίνδυνος και ανώτερος ο «δικέφαλος του Βορρά». Έχοντας, μάλιστα, καλή ευκαιρία με τον Μπίσεσβαρ στο 14’, αλλά οι «ερυθρόλευκοι» είχαν δοκάρι με τον Σεμέδο στο 32’ by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόβλημα με τον Ίνγκασον, μάλλον θα γίνει αλλαγή και θα μπει ο Μιχάι by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Μιχάι στη θέση του Ινγκασον by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
47' Κίτρινη ο Ελ Καντουρί by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Ψαλιδάκι του Βαλμπουενά, έπειτα από κόντρα σε σέντρα του Ομάρ, ο Ελ Καντουρί του έβαλε κόντρα και έφυγε πλάγια η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
50' Κίτρινη στον Μπουχαλάκη by Αποστόλης Λιβάνιος
52' Συρτό σουτ του Μαουρίσιο, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Κίτρινη στον Μπίσεσβαρ, που έπεσε μέσα στην περιοχή έπειτα από μονομαχία με τον Σεμέδο, στο ξεκίνημα της φάσης. Δεν φάνηκε να υπάρχει κάτι, μέσω του replay. Υπερβολική κάπως η κάρτα by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Σφιντέρσκι σε λίγο για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Ο Μπίσεσβαρ βγήκε από τα αριστερά, σέρβιρε για τον Γιαννούλη, που είχε καλή οπτική επαφή με την εστία και αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
59' Σφιντέρσκι αντί Άκπομ by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο έδαφος ο Σεμέδο μετά από διώξιμο με το κεφάλι. Έδειξε να ζαλίζεται by Αποστόλης Λιβάνιος
Φορτούνης και Μπρούνο σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Φορτούνης αντί Γκιγέρμε και Μπρούνο αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Δεν είναι καλό το θέαμα στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
66' Γλυκό πλασέ, αλλά άστοχο το σουτ του Μπίσεσβαρ by Αποστόλης Λιβάνιος
Cooling break by Αποστόλης Λιβάνιος
Θα μπει ο Στοχ σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει ανεβάσει στροφές ο ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Κίτρινη στον Σισέ για διαμαρτυρία by Αποστόλης Λιβάνιος
72' Στοχ αντί Μπίσεσβαρ by Αποστόλης Λιβάνιος
74' Απειλεί ο Ολυμπιακός. "Τσαφ" του Ελ Αραμπί έπειτα από σέντρα του Τσιμίκα, μπλόκαρε ο Πασχαλάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Χασάν αντί Ελ Αραμπί. Χάθηκε κάπως ανάμεσα στα τρία στόπερ του ΠΑΟΚ ο Μαροκινός. by Αποστόλης Λιβάνιος
78' Άστοχη κεφαλιά του Χασάν σε κόρνερ του Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
79' Εσίτι αντί Ελ Καντουρί και Λημνιός αντί Τζόλη. by Αποστόλης Λιβάνιος
81' Επικίνδυνη κόντρα του ΠΑΟΚ μετά από λάθος του Σεμέδο, αλλά το σουτ του Στοχ ήταν στον Σισέ by Αποστόλης Λιβάνιος
84' O ΠΑΟΚ είναι πιο απειλητικός σε αυτό το διάστημα, ο Ολυμπιακός τον περιμένει. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ραντζέλοβιτς αντί Βαλμπουενά σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
84' Παραλίγο αυτογκόλ του Χασάν σε κόρνερ του Στοχ by Αποστόλης Λιβάνιος
Κίτρινη στον Μιχάι για επικίνδυνο παιχνίδι σε διεκδικήσημη μπάλα έπειτα από κόρνερ του Στοχ by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Ραντζέλοβιτς αντί Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
90' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1! Σέντρα του Ροντρίγο, κεφαλιά του Μιχάι και η μπάλα στα δίχτυα του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+2' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σέντρα Ραντέλοβιτς και σουτ του Χασάν με τον Πασχαλάκη να διώχνει σε κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
90+5' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Χασάν, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον Ολυμπιακό! Έχει δοθεί οφσάιντ. Έχει πέσει πολύ "ξύλο" μέσα στην περιοχή σε αυτήν τη φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δίνεται οφσάιντ και μετά την επικοινωνία με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στην αναμέτρηση! Ο ΠΑΟΚ με το γκολ του Μιχάι στο 90ο λεπτό επικράτησε με 1-0 του Ολυμπιακού στο «Γ. Καραϊσκάκης» στην 8η αγωνιστική των πλέι-οφ και έσπασε το αήττητο των Πειραιωτών! by Αποστόλης Λιβάνιος
«Φωνάζει» για το ακυρωθέν γκολ του Χασάν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ολυμπιακός, ωστόσο σωστά δεν μέτρησε καθώς ο Αιγύπτιος φορ ήταν σε θέση οφσάιντ... by Αποστόλης Λιβάνιος