Παναθηναϊκός-ΟΦΗ

Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΟΦΗ, για την 10η αγωνιστική των play-off της Super League 1, στo OAKA. by Σπύρος Σιαμπλής
Αδιάφορες βαθμολογικά αμφότερες οι ομάδες και το ενδιαφέρον στρέφεται στον Γιώργο Δώνη, που θα κοουτσάρει για τελευταία φορά στον «πράσινο» πάγκο μετά από δύο χρόνια παρουσίας στον Παναθηναϊκό! by Σπύρος Σιαμπλής
Στα αξιοσημείωτα, επίσης, συγκαταλέγεται και η δεύτερη διαδοχική παρουσία του Γιάννη Αλαφούζου στο ΟΑΚΑ... by Σπύρος Σιαμπλής
Σε ό,τι έχει να κάνει με τα αγωνιστικά, τώρα, μπορείτε να θυμηθείτε εδώ την 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Κι εδώ το βασικό σχήμα του ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Χριστογεώργος, Χατζηγιαννάκης, Κολοβός, Αθανασακόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Περέα, Καμπετσής, Τζαβίδας και Καραγιάννης. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Σηφάκης, Βίκτορ, Βαφέας, Κοροβέσης, Μίγγος, Περδίκης και Σουρνάκης. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Ιωάννης Παπαδόπουλος από τον Σύνδεσμο Μακεδονίας και χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Αθανάσιος Σέζος του Συνδέσμου Κιλκίς. by Σπύρος Σιαμπλής
Να πούμε επίσης ότι η ομάδα βόλεϊ ανδρών του Παναθηναϊκού βραβεύτηκε προ ολίγου, για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος! by Σπύρος Σιαμπλής
Συγκεκριμένα, οι Δημήτρης Σαραβάκος και Δημήτρης Κουρμπέλης από πλευράς ΠΑΕ βράβευσαν τον προπονητή Δημήτρη Ανδρεόπουλο, τον αρχηγό Σωτήρη Πανταλέοντα και τον τιμ μάνατζερ Ρούλη Αγραπιδάκη... by Σπύρος Σιαμπλής
Απρόοπτο της τελευταίας στιγμής για τον ΟΦΗ, καθώς ο Κουτρουμπής ένιωσε ενοχλήσεις και την θέση του στην βασική 11άδα θα πάρει ο Βίκτορ. by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι παίκτες του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Ακολούθησαν κι εκείνοι του ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
Όρκος νίκης από τους γηπεδούχους! by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα έτοιμα για την έναρξη της αναμέτρησης... by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον ΟΦΗ στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
2' Πρώτη φάση στο ματς με τον Μπεκ να σουτάρει απο το ύψος της περιοχής, τη μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
2' Εκτέλεση του κόρνερ από αριστερά, από τον Χατζηγιοβάνη, χαμηλά στο πρώτο δοκαρι, απομακρύνεται η μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
3' Αντεπίθεση του ΟΦΗ, αλλά η μπαλιά του Ναμπί για τον Νοικοκυράκη είναι δυνατή και περνάει πλάγιο άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
8' Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ να ανοιξει το σκορ, αρχικά με το σουτ του Νέιρα, το οποίο αποκρούει ασταθώς ο Ξενόπουλος, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Φιγκεϊρέδο κάνει υπό πίεση νέο σουτ, αλλά ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού αποκρούει ξανά! by Σπύρος Σιαμπλής
9' Νέα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους, με το σουτ του αμαρκάριστου Ναμπί λίγο έξω από την περιοχή να περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
13' Έξυπνη συρτή σέντρα του Θεοχάρη από δεξιά, διώχνει ο Βίκτορ. by Σπύρος Σιαμπλής
14' Προσπάθεια του Φιγκεϊρέδο να σουτάρει, υπό την πίεση του Σερπέζη, από πάσα του Βαζ, δεν τα καταφέρνει... by Σπύρος Σιαμπλής
14' Προσωρινή διακοπή στο ματς, λόγω τραυματισμών Σερπέζη και Βαζ. by Σπύρος Σιαμπλής
17' Σουτ του Νέιρα, από μακριά, πάνω από την εστία του Ξενόπουλου η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
21' Νέα τελική από πλευράς ΟΦΗ, με τον Φιγκεϊρέδο να κάνει ατομική προσπάθεια αλλά να σουτάρει ψηλά όμως... by Σπύρος Σιαμπλής
22' Ο Φιγκεϊρέδο προσπαθεί να «κρεμάσει» τον Ξενόπουλο, αλλά ο Κολοβέτσιος προλαβαίνει και σταματάει την μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23' Νέο σουτ του Ναμπί, μπλόκαρε ο Ξενόπουλος με ευκολία. by Σπύρος Σιαμπλής
23' Cooling break στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
27' Γκολ! 1-0 ο Παναθηναϊκός, με τον Κουρμπέλη να τροφοδοτεί ωραία τον Μπεκ, που πατάει περιοχή και από θέση μέσα αριστερά να στέλνει τη μπάλα στην απέναντι γωνία του Γουάλι, ανοίγοντας το σκορ κόντρα στη ροή του ματς. by Σπύρος Σιαμπλής
29' Γκολ! 1-1 ο ΟΦΗ, με τον Φιγκεϊρέδο να βγαίνει ωραία στην «πλάτη» της άμυνας από ασίστ του Δεληγιαννίδη και να νικάει με πλασέ τον Ξενόπουλο, ισοφαρίζοντας άμεσα το σκορ... by Σπύρος Σιαμπλής
Η φάση ελέγχεται μεσω του VAR, αν και το γκολ φαίνεται κανονικά από τα ριπλέι... by Σπύρος Σιαμπλής
Το γκολ μετράει κανονικά! by Σπύρος Σιαμπλής
35' Γκολ! 2-1 ο Παναθηναϊκός, από την ωραία συνεργασία του Μπουζούκη με τον Χατζηγιοβάνη, την δυνατή σέντρα του δεύτερου από δεξιά, το λάθος του Γουάλι και τον Μακέντα που... καραδοκούσε να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα... by Σπύρος Σιαμπλής
38' Γκολ! 2-2 ο ΟΦΗ, με τον Ζαγαρίτη να παρεμποδίζει τον Φιγκεϊρέδο, αλλά τη μπάλα να φτάνει στον αμαρκάριστο Βαζ που με πλασέ από το ύψος του πέναλτι ισοφαρίζει για δεύτερη φορά! by Σπύρος Σιαμπλής
40' Νέο σουτ του Βαζ, πέφτει και μπλοκάρει σε δεύτερο χρόνο ο Ξενόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
42' Γκολ! 3-2 ο Παναθηναϊκός, με τον Μακέντα να φεύγει ωραία στην αντεπίθεση, να βγάζει την παράλληλη σέντρα από τα αριστερά και τον Χατζηγιοβάνη να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα με κοντινή προβολή στο δεύτερο δοκάρι... by Σπύρος Σιαμπλής
45' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Φιγκεϊρέδο να φεύγει ταχύτατα στην κόντρα, να κάνει το σουτ πλάγια και έξω από την περιοχή και τη μπάλα να περνάει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Ξενόπουλου! by Σπύρος Σιαμπλής
45' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+2' Ο Νέιρα σουτάρει ανενόχλητος έξω από την περιοχή, με τον Ξενόπουλο να αποκρούει με ωραία επέμβαση σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+3' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Ναμπί, διώχνει με κεφαλιά ο Μακέντα. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+3' Αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Χατζηγιοβάνη να σεντράρει από τα δεξιά, αλλά με δύναμη και τον επερχόμενο Μπεκ να μην μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας... by Σπύρος Σιαμπλής
45'+5' Λήξη του... χορταστικού πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να προηγείται του ΟΦΗ με 3-2. by Σπύρος Σιαμπλής
Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Αλεξανδρόπουλος, έξω ο Κουρμπέλης. by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρίς αλλαγή συνεχίζει ο ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
49' Προσπάθεια του Σερπέζη να βρει με κάθετη πάσα τον Μακέντα, που μπαίνει στην περιοχή, προλαβαίνει και κόβει ο Βίκτορ! by Σπύρος Σιαμπλής
50' Γέμισμα του Βαζ από τα δεξιά, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία του Ξενόπουλου... by Σπύρος Σιαμπλής
52' Ωραία ενεργεια και μακρινό σουτ του Βαζ, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ξενόπουλου! by Σπύρος Σιαμπλής
54' Ατομική προσπάθεια του Μακέντα που μπήκε στην περιοχή αλλά τελευταία την στιγμή τον έκοψε ο Δεληγιαννίδης, που κέρδισε και το φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
57' Σέντρα του Ναμπί από δεξιά, κόντρα του Θεοχάρη και κόρνερ για τον ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
58' Κολοβός αντί Σερπέζη, η δεύτερη αλλαγή του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
58' Εκτέλεση του κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνει ο Μακέντα, ενώ το κατέβασμα στην εξέλιξη της φάσης από τον Γιαννούλη καταλήγει στην αγκαλιά του Ξενόπουλου. by Σπύρος Σιαμπλής
59' Συνεργασία Μακέντα και Μπεκ, αδύναμο σουτ του δεύτερου, εντός περιοχής, στην αγκαλιά του Γουάλι η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
59' Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
61' Αλλαγη για τον ΟΦΗ. ο Βαφέας αντικαθιστά τον Βίκτορ. by Σπύρος Σιαμπλής
62' Σουτ του Ναμπί μέσα από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Ξενόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
63' Ο Κολοβός βρίσκει τον Χατζηγιοβάνη, εκείνος σεντράρει επικίνδυνα από τα δεξιά, αλλά η μπάλα περνάει απ' όλους... by Σπύρος Σιαμπλής
64' Αψιμαχίες ανάμεσα στους παίκτες, μετά το φάουλ του Κολοβέτσιου στον Βαζ, που πάει και του λέει κάτι... by Σπύρος Σιαμπλής
65' Κίτρινες κάρτες σε Κολοβέτσιο και Βαζ. by Σπύρος Σιαμπλής
66' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Ναμπί, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
67' Κοροβέσης αντί Βαζ, η νέα αλλαγή του ΟΦΗ. by Σπύρος Σιαμπλής
68' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟ. Χατζηγιοβάνης και Μακέντα βγαίνουν, Αθανασακόπουλος και Περέα στις θέσεις τους. by Σπύρος Σιαμπλής
69' Διακοπή για να δροσιστούν οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
71' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
76' Μπεκ εκτός, Τζαβίδας εντός η τελευταία αλλαγή του Δώνη. by Σπύρος Σιαμπλής
76' Ο Δεληγιαννίδης σκοράρει από κοντά, αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης. by Σπύρος Σιαμπλής
Ελέγχεται η φάση μέσω του VAR... by Σπύρος Σιαμπλής
Διατηρείται η απόφαση και το 3-2! by Σπύρος Σιαμπλής
79' Διπλή αλλαγή ο ΟΦΗ. Ο Σουρνάκης στη θέση του Νοικοκυράκη και ο Μίγγος στη θέση του Ναμπί. by Σπύρος Σιαμπλής
82' Ωραία προσπάθεια του Αλεξανδρόπουλου που γύρισε τη μπάλα αλλά ο Περέα δεν κατάφερε να σουτάρει... by Σπύρος Σιαμπλής
89' Κόρνερ για τον ΟΦΗ, από τα αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
90' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ να ισοφαρίσει, αλλά η κεφαλιά ου αμαρκάριστου Φιγκεϊρέδο στο πρώτο δοκάρι, πέρασε ελάχιστα άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
90' Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+2' Κόρνερ για τον ΟΦΗ από την δεξιά πλευρά, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+5' Αντεπίθεση του ΠΑΟ, με τον Κολοβό να πατάει περιοχή και να σουτάρει, αλλά τον Γουάλι να πέφτει και να μπλοκάρει. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+6' Πέναλτι για τον ΟΦΗ, μετά από χέρι του Κολοβέτσιου! by Σπύρος Σιαμπλής
Η φάση εξετάζεται και μεσω του VAR... by Σπύρος Σιαμπλής
90'+8 O Ξενόπουλος αποκρούει το πέναλτι του Φιγκεϊρέδο, πέφτοντας σωστά στα αριστερά, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο παίκτης του ΟΦΗ αστοχεί σε κενή εστία! by Σπύρος Σιαμπλής
90'+10' Ληξη του αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει τον ΟΦΗ με 3-2. by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας τη σημερινή αναμέτρηση του Ολυμπιακού σταδίου... by Σπύρος Σιαμπλής