Σλοβενία-Ελλάδα

Καλησπέρα σας. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση της Ελλάδας με την Σλοβενία, στην πρεμιέρα των υποχρεώσεων της Εθνικής μας στο νέο Nations League. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι γηπεδούχοι του Ματίαζ Κεκ παρατάσσονται με τους Όμπλακ, Στογιάνοβιτς, Μπλάζιτς, Μέβλια, Μπάλκοβετς, Ρεπ, Μπίγιολ, Βέτριχ, Μπόχαρ, Βούτσκιτς και Σποράρ. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ σε ό,τι αφορά στις επιλογές του Τζον Φαντ Σιπ, αυτές είναι οι Μπάρκας, Μπακάκης, Σβάρνας, Σιόβας, Γιαννούλης, Κουρμπέλης, Ζέκα, Λημνιός, Μπακασέτας, Μάνταλος και Παυλίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο της Εθνικής μας θα βρίσκονται οι Διούδης, Πασχαλάκης, Σταφυλίδης, Μιχαηλίδης, Μπουχαλάκης, Μασούρας, Κουλούρης, Φορτούνης, Φούντας, Ρότα, Κυριακόπουλος και Τζόλης. by Σπύρος Σιαμπλής
Εκτός αποστολής έχει μείνει ο Κώστας Τσιμίκας, που έχει πυρετό... by Σπύρος Σιαμπλής
Να θυμίσουμε επίσης ότι οι άλλες δύο ομάδες του 3ου ομίλου στην Γ' κατηγορία είναι η Μολδαβία και το Κόσοβο. by Σπύρος Σιαμπλής
Παίζουν σημερα μεταξύ τους, επίσης με ώρα έναρξης τις 21:45. by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι διαιτητές ακολουθούμενοι από τους παίκτες της Ελλάδας. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ εμφανίζονται τώρα κι εκείνοι της Σλοβενίας. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με την Σλοβενία στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
5' Πρώτο κόρνερ στο ματς, για την Ελλάδα, από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
5' Εκτέλεση του κόρνερ από τον Μάνταλο, στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνεται σε πλάγιο η μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
6' Σουτ του Παυλίδη, μέσα από την περιοχή με φάλτσο, αλλά ήταν αδύναμο και κατέληξε στην αγκαλιά του Όμπλακ. by Σπύρος Σιαμπλής
8' Μακρινό σουτ του Βέτριχ, ο Μπάρκας μπλοκάρει σταθερά. by Σπύρος Σιαμπλής
10' Φάουλ για τη Σλοβενία σε καλό σημείο έξω από την περιοχή και δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
11' Απευθείας εκτέλεση του φάουλ από τον Μπάλκοβετς, η μπάλα στο τείχος και απομακρύνεται... by Σπύρος Σιαμπλής
15' Επικίνδυνη φάση για τη Σλοβενία, με τον Μπόχαρ να σεντράρει παράλληλα από αριστερά και τον Σιόβα να διώχνει σε κόρνερ. by Σπύρος Σιαμπλής
16' Νέο κόρνερ για την Εθνική μας, μετά το παραλίγο αυτογκόλ από την... στραβοκλωτσιά του Μπλάζιτς! by Σπύρος Σιαμπλής
17' Εκτέλεση από τον Μπακασέτα, σουτ του Γιαννούλη, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
23' Προσπάθεια του Λημνιού, είναι αρκετά άστοχη. by Σπύρος Σιαμπλής
26' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την Ελλάδα με την ωραία ενέργεια και τη σέντρα του Λημνιού από τα δεξιά, αλλά τον αμαρκάριστο Γιαννούλη στο δεύτερο δοκάρι να μην μπορεί να κάνει την προβολή σε κενή εστία!
by Σπύρος Σιαμπλής
28' Νέο κόρνερ για την Εθνική μας, ξανά από τα δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
29' Εκτέλεση από τον Μπακασέτα, στην «καρδιά» της αντίπαλης άμυνας, απομακρύνεται η μπάλα... by Σπύρος Σιαμπλής
29' Νέα καλή στιγμή για την Ελλάδα όταν από σέντρα του Μπακάκη, η μπάλα έφτασε στον Παυλίδη αλλά εκείνος δεν μπόρεσε να πλασάρει τον Όμπλακ που μπλόκαρε. by Σπύρος Σιαμπλής
31' Κόρνερ για τη Σλοβενία, από κεφαλιά-διώξιμο του Μπακάκη, περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
35' Προσωρινή διακοπή στο ματς λόγω τραυματισμού του Μπακασέτα από τον... Παυλίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
40' Κόρνερ από τα δεξιά για την Ελλάδα, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
42' «Κάθετη» του Μάνταλου για τον Λημνιό, είναι πολύ δυνατή και αναγκάζει τον δεύτερο να γυρίσει ξανά πίσω τη μπάλα για να μην βγει άουτ, με τον Γιαννούλη να κάνει επιθετικό φάουλ στη συνέχεια... by Σπύρος Σιαμπλής
44' Πάσα του Παυλίδη για τον Μάνταλο, αλλά προλαβαίνει και διώχνει τη μπάλα ο Μέβλια. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Κι άλλο κόρνερ για την Ελλάδα, αυτή την φορά από την αριστερή πλευρά. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Το εκτελεί ο Λημνιός με πάσα, η μπάλα στον Μάνταλο, που «σκάβει» την μπάλα και αυτή περνάει απευθείας άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Ένα λεπτό θα είναι ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Σλοβενία και Ελλάδα πάνε στα αποδυτήρια ισόπαλες χωρίς σκορ. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Παυλίδης έχει μόλις αποτύχει να νικήσει τον Όμπλακ, στο 29'... Εικόνα live21964685/117399.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με την Ελλάδα στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
50' Κεφαλιά του Σιόβα, μέσα από την περιοχή, η μπάλα περνάει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
51' Σέντρα του Λημνιού από τα δεξιά, για τον επερχόμενο Μάνταλο, προλαβαίνει και διώχνει αντίπαλος... by Σπύρος Σιαμπλής
51' Πολύ καλή στιγμή για την Εθνική μας με τον Λημνιό να μπαίνει από τα δεξιά και να σουτάρει από το όριο της περιοχής αλλά πάνω στον Όμπλακ!
52' Πρώτη αλλαγή για τη Σλοβενία. Έξω ο Ρεπ μέσα ο Ζίβετς. by Σπύρος Σιαμπλής
54' Ο Μάνταλος... έπιασε αέρα στην προσπάθεια του να σουτάρει, ο Γιαννούλης επίσης δεν πρόλαβε τον Ζίβετς κι έτσι χάθηκε μια καλή φάση για την Ελλάδα.
55' Μακρινό σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Όμπλακ. by Σπύρος Σιαμπλής
60' Κόρνερ από αριστερά, με τον Μπακασέτα, χωρίς αποτέλεσμα. by Σπύρος Σιαμπλής
61' Σέντρα του Μπακασέτα από αριστερά, κεφαλιά του Παυλίδη, η μπάλα περνάει μακριά άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
61' Νέα αλλαγή για τους γηπεδούχους. Εξω ο Βούτσκιτς, μέσα ο Ζάιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
67' Ο Λημνιός μπήκε στην περιοχή από δεξιά, αλλά η σέντρα του για τον Παυλίδη δεν ήταν καλή κι ο Όμπλακ μπλόκαρε εύκολα. by Σπύρος Σιαμπλής
72' Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς, για σκληρό φάουλ στον Κουρμπέλη. by Σπύρος Σιαμπλής
76' Πρώτη αλλαγή για την Ελλάδα. Φούντας αντί Παυλίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
77' Κίτρινη κάρτα στον Μπακάκη, για δυνατό μαρκάρισμα στον Μπάλκοβετς. by Σπύρος Σιαμπλής
78' Κίτρινη κάρτα στον Μπίγιολ, για φάουλ πάνω στον Μπακασέτα. by Σπύρος Σιαμπλής
78' Κούτερ αντί Μπίγιολ, η επόμενη αλλαγή της Σλοβενίας. by Σπύρος Σιαμπλής
81' Χαμένη ευκαιρία για την Ελλάδα, με τον Σιόβα να κάνει ένα... χλιαρό πλασέ απέναντι από τον Όμπλακ κι ενώ ήταν μόνος του! by Σπύρος Σιαμπλής
86' Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς έρχεται για τη Σλοβενία με τον Σπόραρ να μην μπορεί να σκοράρει από τη σέντρα του Ζίβετς, υπό την πίεση του Σιόβα, πλασάροντας άουτ!
87' Νέα αλλαγή για την Εθνική, Μάνταλος έξω, Μασούρας μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
89' Κίτρινη κάρτα στον Ζάιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+3' Λήξη του αγώνα. Σλοβενία και Ελλάδα μένουν στο 0-0 στη Λουμπλιάνα. by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας τη σημερινή αναμέτρηση. by Σπύρος Σιαμπλής