Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΟΚ-ΑΕΛ για την 1η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας! by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς - Ίνγκασον, Βαρέλα, Μιχαηλίδης - Μπίσεσβαρ, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Γιαννούλης - Τζόλης, Πέλκας - Άκπομ by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα της ΑΕΛ: Νάγκι - Μπέρτος, Μιχαήλ, Ζίζιτς, Φιλίπ - Σεσέροβιτς, Σπαρβ - Τρούγιτς, Μιλοσάβλιεβιτς, Τόρζε - Ντουρμισάι by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ οι Πασχαλάκης, Μιχάι, Κρέσπο, Εσίτι, Νινούα, Α. Ζίβκοβιτς, Ζαμπά, Σφιντέρσκι και Κούτσιας. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για την ΑΕΛ οι Μπάγιτς, Ηλιάδης, Πλατέλλας, Μούζεκ, Πινακάς, Ζαχαράκης, Μαϊδάνος, Γρηγορόπουλος, Γκαζάλ. by www.sport-fm.gr
Θυμίζουμε ότι ο ΠΑΟΚ έχει δώσει ήδη ένα επίσημο ματς, στον 2ο προκριματικό γύρο του Champions League στις 25 Αυγούστου, όταν και νίκησε 3-1 την Μπεσίκτας στην Τούμπα. by www.sport-fm.gr
2' Πρώτη καλή στιγμή του ΠΑΟΚ στο ματς. Σουτ του Γιαννούλη στην κίνηση από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
8' Καλή στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Τρούγιτς βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή και πλάσαρε με το αριστερό, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ. by www.sport-fm.gr
Εξαιρετική μπαλιά του Μπίσεσβαρ στην περιοχή της ΑΕΛ, βρήκε τον Τζόλη, που εκτέλεσε με τη μία και τελείωσε ιδανικά τη φάση για το 1-0! by www.sport-fm.gr
30' Επικίνδυνη στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Μπίσεσβαρ προσπάθησε να βρει τον Πέλκα, αλλά ο τελευταίος δεν κατάφερε να πλασάρει. by www.sport-fm.gr
45'+2' Φάουλ για την ΑΕΛ σε πολύ καλό σημείο, ακριβώς έξω από την περιοχή σε πλάγια θέση. by www.sport-fm.gr
45'+3' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Μετά την εκτέλεση φάουλ του Τόρζε, δύο παίκτες της ΑΕΛ δεν κατάφεραν να πλασάρουν σωστά μέσα από τη μικρή περιοχή. by www.sport-fm.gr
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο ΠΑΟΚ προηγείται 1-0 της ΑΕΛ με το γκολ του Τζόλη στο 16'. by www.sport-fm.gr
Δικαίως προηγούνται οι γηπεδούχοι, αφού κυριάρχησαν απόλυτα στο πρώτο μέρος. by www.sport-fm.gr
50' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Δυνατό σουτ του Πέλκα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι του Νάγκι. by www.sport-fm.gr
62' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας μπήκε στην περιοχή, αλλά το πλασέ του κατέληξε στην αγκαλιά του Νάγκι. by www.sport-fm.gr
62' Κι άλλη μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Πάλι, ο Πέλκας μπήκε στην αντίπαλη περιοχή από τα δεξιά και γύρισε στον Άκπομ, ο οποίος δεν κατάφερε να πλασάρει σε κενή εστία! by www.sport-fm.gr
68' Κι άλλη καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Δυνατή κεφαλιά του Άκπομ από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά ο Νάγκι έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
76' Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς παίρνει τη θέση του Πέλκα. Ντεμπούτο για τον Σέρβο μεσοεπιθετικό. by www.sport-fm.gr
86' Δυνατά σουτ από Τζόλη και Ελ Καντουρί στην ίδια φάση, έδιωξε και στις δύο περιπτώσεις ο Νάγκι. Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. by www.sport-fm.gr
89' Δύο αλλαγές για την ΑΕΛ. Γρηγορόπουλος και Μαϊδάνος αντικαθιστούν Μπέρτο και Φιλίπ αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
89' Δύο αλλαγές και για τον ΠΑΟΚ. Κρέσπο και Ζαμπά αντικαθιστούν Μπίσεσβαρ και Τζόλης αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
94' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Τρούγιτς μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε με καλές προϋποθέσεις, αλλά ο Ίνγκασον έβαλε την προβολή και έδιωξε σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr