Παναθηναϊκός-Άρης

Καλησπέρα φίλες και φίλοι... by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Άρη, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Super League, στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι «πράσινοι» δίνουν το πρώτο παιχνίδι στην έδρα τους, αναζητώντας παράλληλα την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα, με τους Θεσσαλονικείς από την άλλη να έχουν δύο νίκες και μια ισοπαλία ήδη. by Σπύρος Σιαμπλής
Θυμηθείτε εδώ την 11άδα του Παναθηναϊκού. by Σπύρος Σιαμπλής
Στο βασικό σχήμα του Άρη ξεκινούν οι Μπουσέ, Σάκιτς, Γκάνεα, Δεληζήσης, Ροζ, Ματίγια, Τζέγκο, Ματέο, Μπρούνο Γκάμα, Μπερτόλιο και Λόπεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Ξενόπουλος, Πούγγουρας, Ζαγαρίτης, Καραγιάννης, Σαβιέρ, Σερπέζης, Τζαβίδας, Μακέντα και Εμμανουηλίδης. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Κουέστα, Ντάτκοβιτς, Μάνος, Γκαρσία, Σούντγκρεν, Αλί Αντέμ, Μπαγκαλιάνης, Σενγκιέργκης και Σάσα. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι δύο ομάδες βγήκαν στο γήπεδο για την καθιερωμένη προθέρμανση... by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Πέτρος Τσαγκαράκης από τον Σύνδεσμο Χανίων, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Βασίλειος Φωτιάς του Συνδέσμου Πέλλας. by Σπύρος Σιαμπλής
Αποχωρούν για τα αποδυτήρια οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
Στα επίσημα του ΟΑΚΑ βρίσκονται και ο επιτετραμμένος της FIFA/UEFA Πέτερ Φούσεκ με τον υπεύθυνο εκπαίδευσης VAR Μιχάλη Κουκουλάκη. by Σπύρος Σιαμπλής
Τώρα μπαίνουν στο γήπεδο οι παίκτες των δύο ομάδων, με πρώτους εκείνους του Άρη και μετά αυτούς του ΠΑΟ. by Σπύρος Σιαμπλής
Όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Άρη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
1' Προσπάθεια του Ματίγια να αιφνιδιάσει καθώς σούταρε από τη... σέντρα, αλλά ο Διούδης μπλόκαρε εύκολα! by Σπύρος Σιαμπλής
6' Γύρισμα του Χατζηγιοβάνη από την πλάγια γραμμή και δεξιά, για τον Καρλίτος, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μπουσέ. by Σπύρος Σιαμπλής
7' Μπαίνει στην περιοχή από αριστερά ο Καρλίτος, αλλά ο Δεληζήσης προλαβαίνει και τον κλείνει σωστά. by Σπύρος Σιαμπλής
Στα πόδια των παικτών του Παναθηναϊκού ως επί το πλείστον η κατοχή της μπάλας, αλλά... ως εκεί, αφού οι του Άρη δείχνουν καλά οργανωμένοι στα μετόπισθεν, στα πρώτα 15 λεπτά... by Σπύρος Σιαμπλής
18' Πρώτη καλή φάση στο ματς, για τον Άρη, με το σουτ του Μαντσίνι μετά τη συνεργασία του με τον Ματίγια μέσα στην περιοχή, ωστόσο, να περνάει ψηλά άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
22' Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη, για σκληρό φάουλ πάνω στον Λόπεθ. by Σπύρος Σιαμπλής
23' Cooling break στο ΟΑΚΑ. by Σπύρος Σιαμπλής
24' Κεφαλιά-πάσα του Λόπεθ, σουτ του Μπερτόλιο στην κίνηση μέσα στην περιοχή και δεξιά, αλλά η μπάλα περνάει άουτ... by Σπύρος Σιαμπλής
25' Γκολ! 1-0 ο Άρης, με τον Μαντσίνι να βγαίνει φάτσα με τον Διούδη, να τον περνάει και με σουτ σε κενή εστία να ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους... by Σπύρος Σιαμπλής
28' Σουτ του Τζέγκο, η μπάλα κοντράρει στα σώματα και απομακρύνεται... by Σπύρος Σιαμπλής
30' Κεφαλιά του Βέλεθ, μπροστά από την μικρή περιοχή, αλλά είναι αδύναμη και ο Μπουσέ μπλοκάρει εύκολα... by Σπύρος Σιαμπλής
31' Κίτρινη κάρτα στον Ροζ, για φάουλ στον Καρλίτος που είναι πεσμένος στο έδαφος. by Σπύρος Σιαμπλής
32' Εκτέλεση φάουλ από τον Καρλίτος, ο Δεληζήσης διώχνει με κεφαλιά σε κόρνερ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο για τον Παναθηναϊκό. by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Παναθηναϊκός δείχνει να μην μπορεί να βρει τρόπο να αντιδράσει, έχοντας κακή ψυχολογία μετά το 0-1 και παράλληλα δυσκολίες στην ανάπτυξη, παρά την αλλαγή συστήματος. Την ίδια ώρα ο Άρης έχει καταφέρει να πετύχει το στόχο του, «σβήνοντας» κάθε κίνδυνο για την εστία του και παραβιάζοντας την αντίπαλη... by Σπύρος Σιαμπλής
35' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη, μετά από λάθος του Αλεξανδρόπουλου και τον Διούδη να διώχνει αρχικά το σουτ του Γκάμα και εν συνεχεία να μπλοκάρει τη μπάλα σε σέντρα από τα αριστερά! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο Μαντσίνι έχει νικήσει τον Διούδη κι ετοιμάζεται να παραβιάσει την αντίπαλη εστία... Εικόνα live21964952/78733.jpg by Σπύρος Σιαμπλής
38' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό, με τον Αϊτόρ να κατεβάζει τη μπάλα και να πασάρει στον Μπουζούκη από το ύψος της μικρής περιοχής κι αριστερά, αντί να σουτάρει... by Σπύρος Σιαμπλής
41' Ψηλοκρεμαστό σουτ του Μπουζούκη, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
44' Κίτρινη κάρτα στον Σάκιτς, για μαρκάρισμα πάνω στον Σένκεφελντ. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Σέντρα του Χουάνκαρ από αριστερα, βγαίνει και μπλοκάρει ο Μπουσέ. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+2' Κόντρα του Μαντσίνι, στην προσπάθεια του Χουάνκαρ, κόρνερ για τους γηπεδούχους. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+3' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με την εκτέλεση κόρνερ του Αϊτόρ από αριστερά και το σουτ του Βέλεθ από την μικρή περιοχή, το οποίο αποκρούει πάνω στη γραμμή ο Δεληζήσης, διώχνοντας ξανά σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
Καθυστερεί η εκτέλεση γιατί το VAR εξετάζει τη φάση για χέρι και πέναλτι του Τζέγκο, αλλά -ορθώς- δεν καταλογίζεται παράβαση. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τον Άρη να προηγείται του Παναθηναϊκού με 1-0, χάρη στο γκολ του Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
51' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, από τη δεξιά πλευρά, από προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
52' Εκτέλεση του Αϊτόρ, πρώτη κεφαλιά από τον Βέλεθ, δεύτερη από τον Δεληζήση και νέο κόρνερ για τον ΠΑΟ, το οποίο περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
53' Ο Γκάνεα γυρίζει τη μπάλα στον Μπουσέ, με τον Γάλλο γκολκίπερ να κοντρολάρει και να διώχνει με ψυχραιμία... by Σπύρος Σιαμπλής
57' Ωραία αντεπίθεση για τον Παναθηναϊκό, με τον Καρλίτος να βγάζει δεξιά για τον Χατζηγιοβάνη, που σουτάρει με το εξωτερικό, αλλά η μπάλα περνάει πάνω από την εστία του Άρη... by Σπύρος Σιαμπλής
60' Φάουλ σε καλό σημείο για τον Άρη, το εκτελεί ο Ματίγια, αλλά υπάρχει επιθετικό φάουλ του Δεληζήση στον Αλεξανδρόπουλο. by Σπύρος Σιαμπλής
60' Έξω Μαντσίνι και Μπερτόλιο, μέσα Σάσα και Γκαρσία για τον Άρη. by Σπύρος Σιαμπλής
Κλείσαμε τα πρώτα 15 λεπτά και στην επανάληψη, με το τέμπο να είναι πιο υψηλό, τη διάθεση των γηπεδούχων για πίεση μεγαλύτερη αλλά το αποτέλεσμα... μηδέν εις το πηλίκο, αφού οι Θεσσαλονικείς συνεχίζουν να διατηρούν τον έλεγχο και να μην απειλούνται... by Σπύρος Σιαμπλής
63' Ο Σαβιέρ μπαίνει στη θέση του τραυματία Μπουζούκη. by Σπύρος Σιαμπλής
65' Νέο κόρνερ για τους γηπεδούχους, αυτή την φορά από αριστερά. by Σπύρος Σιαμπλής
66' Σουτ του Σαβιέρ, μετά την απομάκρυνση της μπάλας από τον Τζέγκο, ψηλά άουτ η μπάλα. by Σπύρος Σιαμπλής
67' Απίστευτη χαμένη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με τον Χατζηγιοβάνη να κάνει την παράλληλη σέντρα από δεξιά και τον Αϊτόρ -υπό την πίεση του Σάκιτς -να πλασάρει σε κενή εστία εντελώς άστοχα! by Σπύρος Σιαμπλής
68' Διακοπή για να δροσιστούν οι 22 παίκτες. by Σπύρος Σιαμπλής
71' Διπλή αλλαγή από τον Πογιάτος. Αϊτόρ και Αλεξανδρόπουλος έξω, Μακέντα και Σερπέζης μέσα. by Σπύρος Σιαμπλής
72' Κίτρινη κάρτα στον Σερπέζη, για φάουλ πάνω στον Γκάμα. by Σπύρος Σιαμπλής
76' Σέντρα από τον Χατζηγιοβάνη με τον Μπουσέ να μαζεύει τη μπάλα κι ενώ οι Μακέντα και Καρλίτος δεν μπόρεσαν να κάνουν την προβολή για να σκοράρουν... by Σπύρος Σιαμπλής
78' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό! Σουτ του Μακέντα με τη μια, με το αριστερό, από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μπουσέ. by Σπύρος Σιαμπλής
81' Μάνος και Σούντγκρεν αντί των Γκάμα και Ματίγια αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
84' Διούδης και Χουάνκαρ μπερδεύονται με τον πρώτο να διώχνει την μπάλα πάνω στον δεύτερο αλλά τελικά να την προλαβαίνει πριν μπει γκολ... by Σπύρος Σιαμπλής
86' Κόρνερ για τον Άρη, που περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
88' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με την κεφαλιά του Μακέντα από την σέντρα του Χατζηγιοβάνη ωστόσο να περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
90' Αλλαγή για τον Άρη. Στη θέση του Λόπεθ, ο Μπαγκαλιάνης. by Σπύρος Σιαμπλής
90' Έξι λεπτά ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+3' Κόρνερ για τον Άρη, από δεξιά. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+4' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από το διώξιμο του Μπαγκαλιάνη. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+5' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ, με το γυριστό σουτ του Μακέντα και τον Μπουσέ να διώχνει σε κόρνερ με τα δάχτυλα! by Σπύρος Σιαμπλής
90'+6' Κίτρινη κάρτα στον Μπουσέ, για καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+7' Λήξη του αγώνα, με τον Άρη να κερδίζει τον Παναθηναϊκό με 1-0. by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας το σημερινό παιχνίδι του Ολυμπιακού σταδίου... by Σπύρος Σιαμπλής