Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολούθησε την εξέλιξη του ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός για την 4η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά θα υπάρχει κάλυψη από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων. by Αποστόλης Λιβάνιος
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Εραμούσπε, Παντελάκης, Πίρσμαν, Σιόντης, Καρτάλης, Κάστρο, Νάουμετς, Παμλίδης, Κρίζμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Χολέμπας, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς, Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Γιαννίκογλου, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Πανουργιάς, Λιάσος, Λέο, Ντομίνγκεθ, Λώλης, Ελευθεριάδης. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κρίστινσον, Σουντανί, Φορτούνης, Καφού, Χασάν, Σισέ, Λοβέρα, Μπρούνο, Κάιπερς. by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Δημήτριος Καραντώνης (Ημαθίας) Βοηθοί: Ιωάννης Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας), Αντώνιος Δίπλαρης (Καρδίτσας) 4ος: Αλέξανδρος Τσακαλίδης (Χαλκιδικής) VAR: Κωνσταντίνος Κοτσάνης (Δράμας) AVAR: Ιορδάνης Απτόσογλου (Αθηνών) by Αποστόλης Λιβάνιος
Εκτός αποστολής έμειναν οι Ντρέγκερ και Παπαδόπουλος από τον Ολυμπιακό. Συν τον Σα και τον Μασούρα, που ως γνωστόν είναι εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δέκα λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Όρκος νίκης από τους παίκτες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
5' ΓΚΟΛ ο ΠΑΣ, 1-0! Έπειτα από εκτέλεση πλαγίου, η μπάλα κυκλοφόρησε γρήγορα από τους ποδοσφαιριστές των γηπεδούχων από τα δεξιά, έφτασε στον Παμλίδη, που βλέποντας τον Σεμέδο να μην βγαίνει γρήγορα πάνω, εκτέλεσε με διαγώνιο σουτ για το 1-0. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόκειται για το πρώτο τέρμα που δέχεται φέτος η ομάδα του Πειραιά στη φετινή σεζόν by Αποστόλης Λιβάνιος
10' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Βαλμπουενά βρέθηκε μέσα στην περιοχή, έπιασε σουτ, αλλά η μπάλα βρήκε σε σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
Πιέζει πολύ ψηλά ο Ολυμπιακός μετά το γκολ by Αποστόλης Λιβάνιος
Το 1-0 του ΠΑΣ
by Αποστόλης Λιβάνιος
22' Κίτρινη στον Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
25' Απειλεί ο Ολυμπιακός! Πλαγιοκοπεί από τ' αριστερά η ομάδα του Μαρτίνς, η μπάλα στον Ραφίνια που έστειλε την μπάλα πάνω στον Νάουμετς by Αποστόλης Λιβάνιος
27' Στην κόντρα ο ΠΑΣ, ο Κρίζμαν σούταρε έξω από την περιοχή και ο Τζολάκης... ίπταται και διώχνει με υπερένταση. by Αποστόλης Λιβάνιος
36' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σέντρα του Βαλμπουενά από τα αριστερά, κεφαλιά δίχως καλή ισορροπία από τον Σεμέδο και η μπάλα πάνω από την εστία του Χουτεσιώτη. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στα Γιάννενα! ΠΑΣ-Ολυμπιακός 1-0! Οι γηπεδούχοι προηγούνται από το 5' με το γκολ του Παμλίδη, σε μια φάση όπου οι φιλοξενούμενοι έπιασαν στον ύπνο την άμυνα των φιλοξενούμενων. Μέτρια η εικόνα των Πειραιωτών, που έχασαν μεγάλη ευκαιρία στο 36' με τον Σεμέδο.
Θα μπει ο Φορτούνης σε λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Εμβιλά εκτός. Φορτούνης μέσα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη β' μέρους! by Αποστόλης Λιβάνιος
Μικρή διακοπή στο ματς. Στο έδαφος ο Σεμέδο με ενοχλήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
51' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-1! Σέντρα-ξυράφι του Φορτούνη και σκαστή κεφαλιά του Ελ Αραμπί για την ισοφάριση των Πειραιωτών
55' Αδύναμο σουτ του Παμλίδη, στην αγκαλιά του Τζολάκη η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
57' Λέο αντί Νάουμετς για τον ΠΑΣ. by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Η μπάλα εκτός από σκαφτό σουτ του Φορτούνη by Αποστόλης Λιβάνιος
59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Στην κόντρα με τον Ελ Αραμπί οι Πειραιώτες, ο Μαροκινός άδειασε δις τον προσωπικό του αντίπαλο, αλλά το παράκανε και στην τρίτη κάηκε, με αποτέλεσμα να τον κόψει η αντίπαλη άμυνα by Αποστόλης Λιβάνιος
59' Σουτ του Κριζμάν, η μπάλα στην αγκαλιά του Τζολάκη. by Αποστόλης Λιβάνιος
60' Σουτ του Καρτάλη έξω από την περιοχή, έδιωξε ο Τζολάκης. by Αποστόλης Λιβάνιος
63' Άστοχο σουτ του Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
65' Ωραίο μεν, αλλά άστοχο σουτ του Μπουχαλάκη, που έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Χουτεσιώτη. by Αποστόλης Λιβάνιος
69' Χασάν αντί Ραντζέλοβιτς για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Τρομερή ευκαιρία για τον ΠΑΣ. Σουτ του Κριζμάν, ο Τζολάκης βάζει λάθος τα χέρια του, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και στη συνέχεια την μπλοκάρει ο νεαρός τερματοφύλακας
Γίνεται συνεννόηση με VAR για το ενδεχόμενο να έχει περάσει τη γραμμή η μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
Δεν φάνηκε κάτι τέτοιο από το replay by Αποστόλης Λιβάνιος
Παραμένει το 1-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
73' Ντομίνγκεθ αντί Κατράλη για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Ωραίο σουτ του Καμαρά, ακόμα πιο ωραία επέμβαση του Χουτεσιώτη που διώχνει σε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
78' Άστοχη κεφαλιά του Μπα μετά το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
81' Εκτέλεσε ο Βαλμπουενά, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
83' Τρομερή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Λάθος του Παντελάκη, η μπάλα στον Χασάν που έχοντας την εστία... πιάτο αστόχησε. by Αποστόλης Λιβάνιος
86' Λώλης αντί Παμλίδη για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
Και Λιάσος αντί Σιόντη by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Κίτρινη ο Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+1' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2! Πλασέ του Ελ Αραμπί, η μπάλα στο δοκάρι και ο Χασάν από κοντά φέρνει τούμπα το ματς by Αποστόλης Λιβάνιος