Ολυμπιακός-Μαρσέιγ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Ολυμπιακός-Μαρσέιγ για την πρεμιέρα των ομίλων του Champions League by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 22:00 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesport2 by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση θα γίνει εν τέλει δίχως κόσμο, έπειτα από το «στοπ» του Κυριάκου Μητσοτάκη για παρουσία 10% στις εξέδρες by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων, για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα από τον ΣΠΟΡ FM by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Χολέμπας, Εμβιλά, Μπουχαλάκης, Βαλμπουενά, Ραντζέλοβιτς, Μασούρας, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
Μαρσέιγ (Αντρέ Βίλας-Μπόας): Μανταντά, Αμαβί, Σακάι, Άλβαρο,Τσαλέτα-Τσαρ, Ρονζιέ, Γκεγέ, Σανσόν, Παγέ, Τοβέν, Μπενεντέτο by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο του Ολυμπιακού: Καραργύρης, Σουντανί, Φορτούνης, Χασάν, Πέπε, Βινάγκρε, Βρουσάι, Ντρέγκερ, Αβρ. Παπαδόπουλος, Τζολάκης, Σισέ, Σουρλής by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Ενγκαπαντουεντμπού, Μπαλερντί, Στρούτμαν, Ράντονιτς, Λουίς Ενρίκε, Πελέ, Κιζάνς, Ακέ, Ναγκατόμο, Ζερμέν, Περίν by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Ντανιέλε Ορσάτο Βοηθοί: Φιλίπο Μέλι και Τσίρο Καρμπόνε VAR: Μάρκο Γκουίντα και Τζόρτζιο Περέτι by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι αναμετρήσεις των δύο ομάδων τη σεζόν 2011-12, όταν ο Βαλμπουενά (που αργότερα στέρησε την πρόκριση στους Πειραιώτες) αγωνιζόταν στη Μαρσέιγ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Υπενθυμίζεται ότι ο Ολυμπιακός θα αγωνιστεί δίχως τον Μαντί Καμαρά που έχει κορωνοϊό, ενώ αντιθέτως Ντούγε Τσαλέτα-Τσαρ και Ντάριο Μπενεντέτο, που ήταν αμφίβολοι από πλευράς Μαρσέιγ, είναι βασικοί by Αποστόλης Λιβάνιος
Λιγότερο από δέκα λεπτά για τη σέντρα στο Φάληρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Φυσικά, την ίδια ώρα παίζουν Μάντσεστερ Σίτι και Πόρτο, στο άλλο ματς του τρίτου ομίλου by Αποστόλης Λιβάνιος
Έτοιμες για είσοδο στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Αποστόλης Λιβάνιος
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
2' Ωραία κίνηση του Ραντζέλοβιτς από τα δεξιά, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Μανταντά by Αποστόλης Λιβάνιος
2' Κλέψιμο των γηπεδούχων από λάθος του Μπουχαλάκη, άστοχο σουτ του Σανσόν by Αποστόλης Λιβάνιος
6' Απειλεί η Μαρσέιγ. Ωραία κίνηση του Τοβέν από τα δεξιά και γλυκό σουτ με το αριστερό, που έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Περιμένει τη Μαρσέιγ ο Ολυμπιακός σε αυτό το διάστημα, πιέζουν οι Μασσαλοί by Αποστόλης Λιβάνιος
10' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ωραίο γύρισμα του Χολέμπας από τα αριστερά και μονοκόμματο σουτ του Εμβιλά σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία
by Αποστόλης Λιβάνιος
12' Σουτ του Μπουχαλάκη, κόντρα και κόρνερ η μπάλα πριν προλάβει να έρθει σε επαφή ο Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει κερδίσει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
14' Κεφαλιά του Παγέ, μπλόκαρε ο Σα δίχως πρόβλημα by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο άλλο ματς του ομίλου, γκολ η Πόρτο και 1-0 τη Σίτι στο Μάντσεστερ. Το μοναδικό τέρμα στα ματς των 22:00 έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Επικίνδυνη επίθεση από πλευράς Μαρσέιγ, που σταματάει για φάουλ του Μπενεντέντο στον Μπα by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέναλτι για τη Σίτι! by Αποστόλης Λιβάνιος
21' Ο Μπα παραχωρεί κόρνερ σε επικίνδυνη επίθεση της Μαρσέιγ by Αποστόλης Λιβάνιος
1-1 η Σίτι με το πέναλτι του Αγουέρο
27' Ωραία επίθεση του Ολυμπιακού με πολύ καλή μπαλιά του Βαλμπουενά για τον Ραντζέλοβιτς που πήρε μόνο το κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
30' Λάθος του Ελ Αραμπί και κόντρα επίθεση της Μαρσέιγ που ολοκληρώνεται με σέντρα-σουτ του Τοβέν by Αποστόλης Λιβάνιος
31' Κόντρα επίθεση του Ολυμπιακού που ολοκληρώνεται με οφσάιντ στον Μασούρα, που πάντως, καθυστέρησε να αποφασίσει τι θα κάνει και ούτως ή άλλως πέρασε ο κίνδυνος by Αποστόλης Λιβάνιος
32' Απειλεί η Μαρσέιγ, με τον Χολέμπας να κλείνει τον Τοβέν, που βρήκε την μπάλα με το γόνατο
Φάουλ για τη Μαρσέιγ με τον Παγέ πάνω από την μπάλα by Αποστόλης Λιβάνιος
34' Μπλόκαρε ο Σα στην εκτέλεση του Παγέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
39' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, με Βαλμπουενά και Μασούρα να συνεργάζονται προτού γίνει το γύρισμα για τον Ελ Αραμπί που δεν μπόρεσε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αφού τον σταμάτησε η αντίπαλη άμυνα την ύστατη στιγμή.
43' Εξαιρετική σέντρα του Χολέμπας, άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί που συνελήφθη σε θέση οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
45' Εξαιρετική ενέργεια του Χολέμπας και κάθετη για τον Μασούρα που έκανε κακή σέντρα και δεν βρήκε συμπαίκτη. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός-Μαρσέιγ 0-0! Η ελληνική ομάδα είχε κορυφαία στιγμή την προβολή του Ελ Αραμπί στο 39', ενώ είχε και καλή στιγμή με τον Εμβιλά στο 10'. Παράλληλα, προς το τέλος του πρώτου μέρους, είχε κάποιες επιθέσεις που έμειναν στη... μέση. Οι Μασσαλοί μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και οι καλύτερες στιγμές που είχαν ήταν οι δύο στιγμές με τον Τοβέν (6', 32'). by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
46' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τη Μαρσέιγ! Έπειτα από λάθος του Ολυμπιακού, οι Μασσαλοί βγήκαν στην κόντρα και ο Μπενεντέντο απέναντι από τον Σα, που βγήκε νικητής κάνοντας εξαιρετική επέμβαση και στη συνέχεια ο Τοβέν έστειλε την μπάλα εκτός. by Αποστόλης Λιβάνιος
52' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Ο Ραντζέλοβιτς βγήκε από τα δεξιά, έκανε γύρισμα και έδιωξε άτσαλα η αντίπαλη άμυνα, στρώνοντας στον Βαλμπουενά που νικήθηκε από τον Μανταντά, αλλά ο Μασούρας σκόραρε από κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
Υπάρχει έλεγχος στο VAR! by Αποστόλης Λιβάνιος
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΓΚΟΛ! Δόθηκε οφσάιντ! by Αποστόλης Λιβάνιος
Από το replay φαίνεται ότι ορθώς ακυρώθηκε το γκολ, αφού είναι μπροστά το πόδι του Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
69' Στην κόντρα ο Ολυμπιακός, αλλά ο Ελ Αραμπί είναι εκτεθειμένος. Η φάση συνεχίστηκε και ο Ραντζέλοβιτς έστειλε την μπάλα στο δοκάρι σε μια ως μη γενόμενη φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
2-1 η Σίτι την Πόρτο με γκολ του Γκιντογκάν στο 65' by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ύστερα από γέμισμα του Μασούρα από τα αριστερά, ο Βαλμπουενά έκανε δυνατό σουτ, αλλά ο Μανταντά προστάτεψε καλά την κλειστή του γωνία και έδιωξε. by Αποστόλης Λιβάνιος
74' Πολύ επικίνδυνη κόντρα της Μαρσέιγ, που ολοκληρώθηκε με τον Μπα να σβήνει τη φάση. by Αποστόλης Λιβάνιος
75' Πάλι καλή κόντρα της Μαρσέιγ, έδιωξε σωτήρια ο Σεμέδο. by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Ράντονιτς και Κιζάνς αντί Παγέ και Σανσόν, αλλά και Λουίς Ενρίκε αντί του Μπενεντέτο. by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Φορτούνης αντί Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
3-1 η Σίτι με τον Τόρες by Αποστόλης Λιβάνιος
82' Ζερμέν αντί Τοβέν για τη Μαρσέιγ by Αποστόλης Λιβάνιος
84' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Σέντρα του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί και η μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία. by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Χασάν αντί Μασούρα στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Στρότμαν αντί Γκεγέ. by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Άστοχη κεφαλιά του Σεμέδο σε εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά. by Αποστόλης Λιβάνιος
90' ΓΚΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Εξαιρετική σέντρα του Βαλμπουενά, κεφαλιά του Χασάν και η μπάλα στα δίχτυα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+3' Ο Σισέ αντί του Βαλμπουενά και ο Βινάγκρε αντί του Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
90+5' Κίτρινη στον Χασάν by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Μαρσέιγ 1-0! by Αποστόλης Λιβάνιος