Άρης-Αστέρας Τρίπολης

Καλησπέρα σας φίλες και φίλοι. by Σπύρος Σιαμπλής
Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του Άρη με τον Αστέρα Τρίπολης, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Super League, στο «Κλεάνθης Βικελίδης». by Σπύρος Σιαμπλής
Οι «κιτρινόμαυροι» επιστρέφουν μετά από ένα και πλέον μήνα στο γήπεδό τους για να παίξουν ένα ντέρμπι κορυφής! Είναι αήττητοι, πρωτοπόροι και υποδέχονται μια από τις πιο φορμαρισμένες ομάδες, τους Αρκάδες, που έχουν χάσει από την πλευρά τους ένα μόνο παιχνίδι και είναι πέμπτοι... by Σπύρος Σιαμπλής
Στο βασικό σχήμα του Άρη ξεκινούν οι Σιαμπάνης, Σούντγκρεν, Μπεναλουάν, Δεληζήσης, Σάκιτς, Ματίγια, Τζέγκο, Γκαρσία, Μαντσίνι, Γκάμα και Μάνος. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ την 11άδα του Αστέρα Τρίπολης απαρτίζουν οι Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Τασουλής, Μουνάφο, Βαλιέντε, Ριέρα, Κρέσπι, Τίλικα και Μπαράλες. by Σπύρος Σιαμπλής
Στον πάγκο των αναπληρωματικών για τους γηπεδούχους θα καθίσουν οι Έμαν, Ντάτκοβιτς, Σίλβα, Λόπεθ, Κάτσε, Γκάνεα, Μαρμαρίδης, Σενγκέργκης και Μπακούτσης. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Τσιφτσής, Φερνάντεζ, Σίτo, Γκόμεζ, Ιγκλέσιας, Μπελόκ, Ορόσκο, Γκαρσία και Καστάνο. by Σπύρος Σιαμπλής
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Βασίλειος Φωτιάς από τον Σύνδεσμο Πέλλας, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Κωνσταντίνος Κοτσάνης του Συνδέσμου Δράμας. by Σπύρος Σιαμπλής
Να υπενθυμίσουμε επίσης ότι στο γήπεδο έχει τοποθετηθεί νέος χλοοτάπητας, εξ ου και ο Άρης έπαιξε στα Γιάννενα το ματς με τον Απόλλωνα Σμύρνης... by Σπύρος Σιαμπλής
Αναφορικά με τις απουσίες τώρα, πλην των παικτων που είναι θετικοί στον κορωνοϊό, ο Άρης δεν υπολογίζει τελικά ούτε στον Σάσα, η συμμετοχή του οποίου θα κρινόταν σήμερα, αλλά ούτε και στον τιμωρημένο Ρόουζ. by Σπύρος Σιαμπλής
Από την άλλη πλευρά, το μοναδικό απρόοπτο για τον Αστέρα Τρίπολης ακούει στο όνομα του Μπόρχα Φερνάντεθ, που «κόπηκε» λόγω προβλήματος της τελευταίας στιγμής. by Σπύρος Σιαμπλής
Οι Σιαμπάνης και Μπεναλουάν κάνουν το ντεμπούτο τους με τους Θεσσαλονικείς σήμερα! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο καιρός είναι εξαιρετικός για ποδόσφαιρο, αλλά η απουσία του κόσμου από τις κερκίδες τα «καλύπτει» όλα, δυστυχώς! by Σπύρος Σιαμπλής
Ο αγωνιστικός χώρος του γηπέδου ποτίζεται, λίγο πριν την έναρξη του αγώνα... by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ τώρα μπαίνουν σιγά σιγά στο γήπεδο οι αναπληρωματικοί των δύο ομάδων, ξεχωριστά φυσικά. by Σπύρος Σιαμπλής
Τους ακολουθούν και οι 22 ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων που κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, πάλι χωριστά... by Σπύρος Σιαμπλής
Από κοντά και η διαιτητική ομάδα της αναμέτρησης, υπό τους ήχους του ύμνου του Άρη. by Σπύρος Σιαμπλής
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες «χειραψίες» ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by Σπύρος Σιαμπλής
Όρκος νίκης από τους παίκτες και όλα έτοιμα πλέον για την έναρξη της αναμέτρησης! by Σπύρος Σιαμπλής
1’ Αρχίζει ο αγώνας, με τον Άρη στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
3' Σέντρα σουτ του Κρέσπι από τα δεξιά, ήταν δυνατή όμως κι ο Μπαράλες δεν μπόρεσε να κάνει καλό κοντρόλ μέσα στην περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
8' Σέντρα του Σάκιτς από αριστερά, διώχνει ο Τασουλής στην μικρή περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
11' Παρακινδυνευμένο γύρισμα του Τασουλή προς τα πίσω, ο Παπαδόπουλος βγαίνει και διώχνει προ του Μάνου... by Σπύρος Σιαμπλής
13' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία. by Σπύρος Σιαμπλής
15' Διπλή ευκαιρία για τον Άρη, αρχικά με τον Μάνο να μην σουτάρει σε πρώτο χρόνο και στην εξέλιξη της φάσης ο Γκαρσία να βγάζει τον Μαντσίνι σε θέση μεσά αριστερά, αλλά τον Παπαδόπουλο να αποκρούει σε κόρνερ!
by Σπύρος Σιαμπλής
18' Γέμισμα του Γκάμα από τα δεξιά, βγαίνει και μαζεύει την μπάλα ο Παπαδόπουλος. by Σπύρος Σιαμπλής
21' Εκτέλεση φάουλ του Ματίγια από μακριά, κεφαλιά του Μπεναλουάν στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Τασουλής απομακρύνει στη συνέχεια. by Σπύρος Σιαμπλής
23' Νέο κόρνερ για τον Άρη, ξανά από δεξιά, ξανά χωρίς αποτέλεσμα. by Σπύρος Σιαμπλής
25' Η πιο μεγάλη φάση στο ματς ως τώρα, με την εκτέλεση φάουλ του Μουνάφο, ο Πασαλίδης κάνει την κεφαλιά αμαρκάριστος στο δεύτερο δοκάρι, αλλά ο Σιαμπάνης απογειώνεται και διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ!
26' Νέο κόρνερ για τον Αστέρα, αφού ο Πασαλίδης δεν μπόρεσε να σουτάρει όπως θα ήθελε, περνάει ανεκμετάλλευτο... by Σπύρος Σιαμπλής
27' Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για ανατροπή του Μπαράλες από τον Μπεναλουάν.
Η φάση εξετάζεται από το VAR και δικαιολογημένα, αφού ο Μπεναλουάν φαίνεται να κρατάει παρατεταμένα τον Μπαράλες και του κάνει πέναλτι, αλλά ο Φωτιάς λέει να συνεχιστεί το ματς! by Σπύρος Σιαμπλής
30' Καλή στιγμή για τον Αστέρα, με τον Κρέσπι να σεντράρει παράλληλα και δεξιά, αλλά τον Ριέρα να μην μπορεί να σουτάρει... σωστά, μέσα στην περιοχή. by Σπύρος Σιαμπλής
34' Φάουλ για τους Αρκάδες με τον Μουνάφο να ψάχνει ξανά τον Πασαλίδη, αλλά την άμυνα του Άρη να διώχνει. by Σπύρος Σιαμπλής
35' Ξαφνικό σουτ του Μάνου, από μακριά, ο Παπαδόπουλος πέφτει και διώχνει σε κόρνερ! by Σπύρος Σιαμπλής
35' Χαμηλή η εκτέλεση του Ματίγια από δεξιά, διώχνει ο Τασουλής. by Σπύρος Σιαμπλής
36' Κίτρινη κάρτα στον Τίλικα για αγκωνιά στον Σάκιτς. by Σπύρος Σιαμπλής
44' Κίτρινη κάρτα στον Τασουλή, για σκληρό φάουλ πάνω στον Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι, για μαρκάρισμα πάνω στον Ριέρα. by Σπύρος Σιαμπλής
45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος. by Σπύρος Σιαμπλής
45'+2' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, χωρίς σκορ και ισόπαλες πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. by Σπύρος Σιαμπλής
Χωρίς αλλαγές ξεκινούν οι δύο ομάδες στην επανάληψη. by Σπύρος Σιαμπλής
46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Αστέρας Τρίπολης στη σέντρα. by Σπύρος Σιαμπλής
46' Κατά μέτωπο επίθεση του Μάνου, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ. by Σπύρος Σιαμπλής
50' Φάουλ για τον Άρη σε πολύ καλή θέση, το κέρδισε ο Γκαρσία. by Σπύρος Σιαμπλής
51' Απευθείας εκτέλεση του Ματίγια, η μπάλα στο τείχος, ενώ στην εξέλιξη της φάσης ο Τασουλής βάζει το τάκλιν στον Μάνο που σουτάρει άσταλα. by Σπύρος Σιαμπλής
52' Γύρισμα του Γκάμα από τα δεξιά, ο Πασαλίδης διώχνει σε κόρνερ, που περνάει ανεκμετάλλευτο. by Σπύρος Σιαμπλής
53' Κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο, για φάουλ πάνω στον Γκαρσία. by Σπύρος Σιαμπλής
54' Ευκαιρία για τον Άρη, καθώς ο Μάνος στρώνει τη μπάλα με το στήθος μέσα στην περιοχή για τον Γκάμα, το σουτ του οποίου όμως είναι εντελώς άστοχο! by Σπύρος Σιαμπλής
55' Γκολ! 1-0 ο Άρης, με τον Γκάμα να κάνει την επέλαση από τα δεξιά, να σεντράρει και τον Πασαλίδη να στέλνει με προβολή την μπάλα στην εστία του Παπαδόπουλου, έχοντας πίσω του τον Μάνο...
57' Μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, αλλά o Μαντσίνι δεν μπόρεσε να τελειώσει την φάση με τον Πασαλίδη να διώχνει πριν η μπάλα καταλήξει γκολ! by Σπύρος Σιαμπλής
61' Αλλαγή για τον Άρη, με τον Σίλβα να αντικαθιστά τον Μαντσίνι. by Σπύρος Σιαμπλής
61' Διπλή αλλαγή ο Αστέρας. Μέσα οι Γκόμες-Ορόσκο, έξω οι Ριέρα και Κρέσπι αντίστοιχα. by Σπύρος Σιαμπλής
64' Ωραία ατομική προσπάθεια του Σίλβα, το τελείωμα του οποίου όμως είναι κακό και καταλήγει στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου... by Σπύρος Σιαμπλής
66' Κίτρινη κάρτα στον Μάνο,για διαμαρτυρία σε καταλογισμό φάουλ εναντίον του. by Σπύρος Σιαμπλής
67' Φοβερή κούρσα του Σίλβα, από την πάσα του Γκαρσία, που πατάει περιοχή αλλά το σουτ του υπό την πίεση του Κώτσιρα περνάει άουτ! by Σπύρος Σιαμπλής
72' Νέα διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, ο Ιγκλέσιας αντί του Βαλιέντε και ο Σίτο αντί του Τίλικα. by Σπύρος Σιαμπλής
73' Μακρινό σκαστό σουτ του Γκόμεζ, μπλοκάρει ο Σιαμπάνης. by Σπύρος Σιαμπλής
77' Αλλαγή ο Άρης, ο Κάτσε στη θέση του Γκάμα. by Σπύρος Σιαμπλής
78' Κόρνερ για τον Αστέρα από διώξιμο του Τζέγκο, περνάει ανεκμετάλλευτο λόγω επιθετικού φάουλ. by Σπύρος Σιαμπλής
79' Σουτ στην κίνηση από τον Μουνάφο, μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια ο Σιαμπάνης. by Σπύρος Σιαμπλής
84' Μεγάλη φάση για τον Άρη, με τον Μάνο να βγαίνει πλάγια σε τετ α τετ με τον Παπαδόπουλο, αλλά τον δεύτερο να αποκρούει! by Σπύρος Σιαμπλής
86' Λόπεθ αντί Ματίγια στον Άρη. by Σπύρος Σιαμπλής
89' Κόρνερ για τον Άρη, περνάει χωρίς αντίκρισμα. by Σπύρος Σιαμπλής
89' Νέο κόρνερ για τον Άρη, με τον Παπαδόπουλο να νικάει ξανά τον Μάνο! by Σπύρος Σιαμπλής
90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις, ο Μπόρχα Φερνάντεθ αντί του Πασαλίδη. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+1' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα να ισοφαρίσει, αλλά ο Σιαμπάνης βγάζει με υπερέκταση του σώματός του την κεφαλιά του Μπαράλες! by Σπύρος Σιαμπλής
90'+3' Κίτρινη κάρτα στον Σιαμπάνη, για καθυστερήσεις. by Σπύρος Σιαμπλής
90'+5' Λήξη του ματς, με τον Άρη να κερδίζει τον Αστέρα Τρίπολης με 1-0, χάρη στο αυτογκόλ του Πασαλίδη στο 55'. by Σπύρος Σιαμπλής
Σας ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση του «Κλεάνθης Βικελίδης»... by Σπύρος Σιαμπλής