Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ για την 7η αγωνιστική της Super League 1. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση θα καλυφθεί τηλεοπτικά από τον Novasports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Μπάμπη Τσιρώνη. Διαιτητής: Αθανάσιος Τζήλος. Βοηθοί: Αντώνιος Δίπλαρης, Ηλίας Αλεξέας 4ος Διαιτητής: Αλέξανδρος Τσακαλίδης by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόκειται για το ντεμπούτο του Πάμπλο Γκαρσία (που διαδέχθηκε τον Άμπελ Φερέιρα) στον πάγκο των φιλοξενούμενων by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ουρουγουανός προέβη σε αλλαγή συστήματος, επαναφέροντας το σύστημα 4-2-3-1 και αφήνοντας στην άκρη το 3-4-3 που προτιμούσε ο Πορτογάλος το τελευταίο διάστημα. by Αποστόλης Λιβάνιος
ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Ζίβκοβιτς, Γιαννούλης, Βαρέλα, Ίνγκασον, Βαγκέ, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Α. Ζίβκοβιτς, Τζόλης, Μουργκ, Σφιντέρσκι by Αποστόλης Λιβάνιος
Αλλαγή προπονητή υπήρξε και στον Παναιτωλικό, που αποχαιρέτησε τον Μάκη Χάβο και θα πορευτεί με τον Λουτσιάνο ως προσωρινή λύση. by Αποστόλης Λιβάνιος
Παναιτωλικός (Λουτσιάνο): Κνετ, Λιάβας, Βάντερσον, Καρασαλίδης, Κωνσταντόπουλος, Μεντόσα, Γιάκολις, Αριγίμπι, Ντάλσιο, Ντίας, Βέργος by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο: Μελισσάς, Μαλής, Σκιαδάς, Ντουάρτε, Άλβαρες, Τσιγκάρας, Μοσκέρα, Σπ. Σκόνδρας, Αζάντι by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Με μικρή καθυστέρηση λόγω προβλήματος στα δίχτυα της μιας εστίας by Αποστόλης Λιβάνιος
3' Σουτ του Μεντόσα, μπλόκαρε ο Ζίβκοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
4' Μεγάλη στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Βαρέλα από κοντά, την έβγαλε ο Κνετ by Αποστόλης Λιβάνιος
Σκληρό φάουλ του Γιάκολις στον Γιαννούλη και κίτρινη κάρτα by Αποστόλης Λιβάνιος
12' Κεφαλιά του Ίνγκασον, μπλόκαρε ο Κνετ by Αποστόλης Λιβάνιος
13' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Συνεργασία Τζόλη και Γιαννούλη από τα αριστερά με αποδέκτη τον Μουργκ που αστόχησε περίπου από το ύψος του πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
18' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ωραία συνεργασία του Τζόλη με τον Μουργκ που νικήθηκε από τον Κνετ, κάνοντας σουτ σχεδόν από το ύψος του πέναλτι by Αποστόλης Λιβάνιος
18' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 0-1! Εξαιρετική μπαλιά του Σβαμπ, κεφαλιά του Σφιντέρσκι σχεδόν από το ύψος του πέναλτι, γλίστρησε ο Κνετ και μάζεψε την μπάλα από τα δίχτυα.
by Αποστόλης Λιβάνιος
24' Τελική για τον Παναιτωλικό. Δυνατό, αλλά και αρκετά άστοχο σουτ του Λιάβα εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
25' Σκληρό φάουλ του Γιαννούλη, που πήρε... ρεβάνς από τον Γιάκολις και κίτρινη στον μπακ του ΠΑΟΚ. by Αποστόλης Λιβάνιος
27' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Στην κόντρα ο Σφιντέρσκι και την ώρα που έμπαινε περιοχή τον σταμάτησε η άμυνα του Παναιτωλικού και συγκεκριμένα ο Κωνσταντόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Κίτρινη στον Ντίας by Αποστόλης Λιβάνιος
30' Κίτρινη στον Άντριγια Ζίβκοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
31' Κερδισμένο φάουλ για τον Παναιτωλικό ελάχιστα έξω από τη γραμμή της περιοχής και αριστερά by Αποστόλης Λιβάνιος
34' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Σουτ του Σβαμπ, μπλόκαρε ο Κνετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
35' Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον Παναιτωλικό, που σταμάτησε με φάουλ του Βέργου στον Βαρέλα by Αποστόλης Λιβάνιος
Σουτ του Ίνγκασον, η μπάλα βρήκε στον Καρασαλίδη και διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για πέναλτι. Το έχει κολλημένο στο σώμα. by Αποστόλης Λιβάνιος
39' Κίτρινη στον Σβαμπ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 0-1! Το τέρμα του Σφιντέρσκι από το 19' χωρίζει τις δύο ομάδες. Δίχως να εντυπωσιάσει, ο «δικέφαλος του Βορρά» είναι το αφεντικό της αναμέτρησης και με το τέρμα του έχει ράψει το παιχνίδι στα μέτρα του. Προσπάθησαν να αντιδράσουν οι γηπεδούχοι από το δεύτερο μισό και μετά, αλλά δεν έχουν απειλήσει ουσιαστικά. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
51' Επικίνδυνη επίθεση του ΠΑΟΚ, με τον Μουργκ να μπαίνει από τα αριστερά και τον Ζίβκοβιτς να μην προλαβαίνει να φτάσει στην μπάλα προτού την απομακρύνει η άμυνα του Παναιτωλικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
53' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Ίνγκασον ανέτρεψε τον Αριγίμπι μέσα στην περιοχή σε μια φάση που δεν μύριζε γκολ και ο Τζήλος έδωσε πέναλτι. by Αποστόλης Λιβάνιος
54' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-1! Ο Αριγίμπι εκτέλεσε στη δεξιά γωνία του Ζίβκοβιτς που έπεσε στην αριστερή by Αποστόλης Λιβάνιος
Στην κόντρα ο ΠΑΟΚ με τον Τζόλη, βγήκε κι έδιωξε ο Κνετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
61' Μπίσεσβαρ αντί Τζόλη για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά, (όχι γεμάτη) κεφαλιά του Σφιντέρσκι, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
63' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Βέργος και στη θέση του ο Ντουάρτε. by Αποστόλης Λιβάνιος
66' Οι Τσόλακ και Εσίτι αντί Σφιντέρσκι και Σβαμπ by Αποστόλης Λιβάνιος
70' Τσιγγάρας αντί Ντίας. by Αποστόλης Λιβάνιος
75' Κίτρινη στον Βαγκέ, που κινείται και πάλι σε ρηχά νερά by Αποστόλης Λιβάνιος
80' Αζάντι και Άλβαρες αντί Γιάκολις και Μεντόζα by Αποστόλης Λιβάνιος
81' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Δυνατό σουτ του Ζίβκοβιτς, διώχνει ο Κνετ, ενώ ο Τσόλακ δεν μπόρεσε να τον νικήσει από κοντά by Αποστόλης Λιβάνιος
82' Νινούα αντί Ελ Καντουρί για τον ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
Πιέζει στα τελευταία λεπτά ο ΠΑΟΚ by Αποστόλης Λιβάνιος
88' ΓΚΟΟΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-2! Με τρομερή εκτέλεση φάουλ του Νινούα, που έστειλε... συστημένη την μπάλα στα δίχτυα του Κνετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
90+3' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Μουργκ και χέρι του Καρασαλίδη by Αποστόλης Λιβάνιος
90+4' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 1-3 με το πέναλτι του Τσόλακ by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός-ΠΑΟΚ 1-3 by Αποστόλης Λιβάνιος