ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιτωλικός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΠΑΣ και στον Παναιτωλικό στα Γιάννενα για την 8η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by Γιώργος Τσανάκας
Στην 8η θέση με 8 βαθμούς ο ΠΑΣ Γιάννινα, προέρχεται από την εντός έδρας ήττα με 2-1 από την Λάρισα. by Γιώργος Τσανάκας
Προτελευταίος με 3 βαθμούς και 3 ισοπαλίες σε επτά ματς ο Παναιτωλικός, προέρχεται από την εντός έδρας ήττα με 3-1 από τον ΠΑΟΚ. by Γιώργος Τσανάκας
Ματς που θέλει τη νίκη πάση θυσία ο Παναιτωλικός, με νίκη ο ΠΑΣ Γιάννινα αρχίζει και... ξεχωρίζει από τα χαμηλά αν και ακόμη είναι αρκετά νωρίς στο πρωτάθλημα. by Γιώργος Τσανάκας
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Παντελάκης, Κάργας, Πίρμαν, Σιόντης, Λιάσος, Νάουμετς, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Λεό. by Γιώργος Τσανάκας
Στον πάγκο οι Γιαννίκογλου, Εραμούσπε, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Ντομίνγκες, Μπρέμερ, Καρτάλης, Δούμτσης, Γροσδάνης. by Γιώργος Τσανάκας
Παναιτωλικός (Λουτσιάνο Ντε Σόουζα): Κνετ, Λιάβας, Κωνσταντόπουλος, Καρασαλίδης, Βάντερσον, Ντάλσιο, Ντίας, Αριγίμπι, Γιάκολις, Μεντόσα, Βέργος. by Γιώργος Τσανάκας
Στον πάγκο οι Μελίσσας, Ταχάρ, Σκόνδρας, Ντουάρτε, Άλβαρες, Μάζουρεκ, Τσιγγάρας, Ρέζα, Μαλής. by Γιώργος Τσανάκας
Σέντρα στο ματς! by Γιώργος Τσανάκας
Τέσσερα λεπτά στο ματς και ήδη έχουμε πολλά μονομαχίες και αρκετά σφυρίγματα από τον διαιτητή. Μπαίνουν με τα... μπούνια οι παίκτες των δύο ομάδων στις φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
6' Σωστή υπόδειξη οφσάιντ στον Νάουμετς. by Γιώργος Τσανάκας
14' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ. Ο Λεό έφυγε απέναντι από τον Κνετ μετά την κάθετη του Παμλίδη, αλλά ο πορτιέρε του Παναιτωλικού το... έβγαλε με το πόδι.
by Γιώργος Τσανάκας
15' Κίτρινη κάρτα στον Κάργα. by Γιώργος Τσανάκας
20' Καλή σκέψη του Παμλίδη αλλά κακή εκτέλεση, στέλνει με ανάποδι ψαλίδι την μπάλα πολύ άουτ. by Γιώργος Τσανάκας
21' Κίτρινη κάρτα στον Λιάβα. by Γιώργος Τσανάκας
22' Μεγάλη φάση για τον ΠΑΣ. Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σάλιακα, ο Παντελάκης δεν μπορεί εξ επαφής να σκοράρει με το κεφάλι! Δύο μέτρα από την περιοχή ήταν ο προωθημένος στόπερ του ΠΑΣ.
25' Σουτ του Λιάσου, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιώργος Τσανάκας
29' Πρώτο κόρνερ στο ματς, είναι για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
Περνάει ανεκμετάλλευτο για τους Ηπειρώτες... by Γιώργος Τσανάκας
Πολλά προβλήματα αμυντικά έχει για ακόμη ένα ματς ο Παναιτωλικός, δεν εμπνέει σιγουριά η αμυντική του γραμμή. Έχει τον έλεγχο ο ΠΑΣ, γυρίζει καλά την μπάλα και με την ταχύτατη μεσοεπιθετική του γραμμή προσπαθεί να φτιάξει φάσεις. by Γιώργος Τσανάκας
32' Πολύ σκληρό μαρκάρισμα του Σιόντη, γλιτώνει την κίτρινη κάρτα! Θα έπρεπε να του δοθεί... by Γιώργος Τσανάκας
34' Δυνατό σουτ του Μεντόζα λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Παντελάκη και καταλήγει στην αγκαλιά του Χουτεσιώτη. by Γιώργος Τσανάκας
38' Ο Ελευθεριάδης περνάει σαν σταματημένο τον Καρασαλίδη με καταπληκτική ντρίμπλα, πάει να κάνει το γύρισμα και βρίσκει περίεργα την μπάλα η οποία χτυπάει στο δεξί δοκάρι της εστίας και περνάει άουτ! Φάση από το... πουθενά!
45' Μεγάλη φάση για τον Παναιτωλικό. Γύρισμα του Γιάκολις, ο Αριγίμπι πιάνει το πλασέ στην κίνηση αλλά δεν μπορεί να σκοράρει από πολύ καλή θέση μέσα από την περιοχή. by Γιώργος Τσανάκας
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός πάνε στα αποδυτήρια όπως ξεκίνησαν τον αγώνα, χωρίς σκορ (0-0). by Γιώργος Τσανάκας
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες. by Γιώργος Τσανάκας
52' Ωραία αντεπίθεση του ΠΑΣ, ο Γιάκολις κάνει ωραία σέντρα προς τον Βέργο αλλά ο Παντελάκης με προβολή θα τον κόψει πριν εκτελέσει. by Γιώργος Τσανάκας
55' Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα. by Γιώργος Τσανάκας
58' Φάση για τον Παναιτωλικό. Ο Αριγίμπι φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και κάνει το διαγώνιο πλασέ, αλλά ο Χουτεσιώτης είχε καλή θέση και έδιωξε. by Γιώργος Τσανάκας
61' Καρτάλης αντί Νάουμετς για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
66' Ο ΠΑΣ φεύγει ταχύτατα στην κόντρα, ο Λεό περνάει τον Καρασαλίδη που λίγο έλειψε να του κάνει πέναλτι αλλά στην συνέχεια ο Κνετ βγαίνει ταχύτατα για να παραχωρήσει κόρνερ. by Γιώργος Τσανάκας
66' Μάζουρεκ αντί Αριγίμπι για τον Παναιτωλικό by Γιώργος Τσανάκας
Έχει αρχίσει να παίρνει αρκετά μέτρα στον αγωνιστικό χώρο ο ΠΑΣ, ίσως όμως με αυτόν τον τρόπο να είναι αρκετά ευάλωτος αμυντικά. by Γιώργος Τσανάκας
Έχει χτυπήσει ο Καρασαλίδης και βρίσκεται στο έδαφος, δείχνει πως δεν μπορεί να συνεχίσει. by Γιώργος Τσανάκας
72' Μαλής αντί Καρασαλίδη για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
73' Φωνάζουν για πέναλτι στον ΠΑΣ σε ανατροπή του Καρτάλη. Τον έχει βρει την ώρα που πάει να κάνει πάσα ο Μεντόζα! Υπάρχει επαφή και πέναλτι, ωστόσο ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το ματς. Λανθασμένη απόφαση, υπάρχει πέναλτι. by Γιώργος Τσανάκας
74' Οικονομόπουλος και Ντομίνγκεθ αντί Σάλιακα και Λιάσου για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
76' Εξαιρετικό γύρισμα του Ελευθεριάδη, ο Παμλίδης προσπαθεί με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα αλλά δεν την βρίσκει για... εκατοστά! by Γιώργος Τσανάκας
79' Κίτρινη κάρτα στον Κωνσταντόπουλο. by Γιώργος Τσανάκας
81' Ο Λεό κάνει το γύρισμα, παραλίγο να βρει την μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα της ομάδας του ο Λιάβας! by Γιώργος Τσανάκας
85' Δοκάρι για τον ΠΑΣ! by Γιώργος Τσανάκας
Μετά από εκτέλεση φάουλ του Καρτάλη, ο Παντελάκης πήδηξε ψηλότερα από όλους αλλά από το ύψος της μικρής περιοχής δεν μπορεί να σκοράρει, αφού η μπάλα σταματάει στο δεξί δοκάρι της εστίας! Τεράστια φάση για τον ΠΑΣ. by Γιώργος Τσανάκας
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Γιώργος Τσανάκας
92' Ντουάρτε αντί Μεντόσα για τον Παναιτωλικό. by Γιώργος Τσανάκας
Τέλος στο ματς! ΠΑΣ Γιάννινα και Παναιτωλικός παίρνουν από έναν βαθμό (0-0), σε ένα ματς που οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι αλλά δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες τους σε γκολ. by Γιώργος Τσανάκας