Ολυμπιακός-Μάντσεστερ Σίτι

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού κόντρα στη Μάντσεστερ Σίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
Το ματς είναι προγραμματισμένο για τις 19:55, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Cosmotesports2 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόκειται ασφαλώς για εξαιρετικά δύσκολη αποστολή για τους Πειραιώτες, που αφενός παίζει απέναντι σε ομάδα από τις κορυφαίες της διοργάνωσης κι αφενός έχει πάρα πολλές απουσίες. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Λάζαρ Ραντζέλοβιτς είναι ο τελευταίος παίκτης που τέθηκε νοκ-άουτ, καθώς βρέθηκε θετικός στον κορωνοϊό. Ως γνωστόν θα απουσιάσουν επίσης οι Χολέμπας, Βαλμπουενά, Χασάν και Ελ Αραμπί, ενώ δεν είναι απόλυτα έτοιμος ο Βινάγκρε και ο Ραφίνια σφίγγει τα δόντια για να παίξει. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στην αντίπερα όχθη, ο Πεπ Γκουαρντιόλα παρατάσσει τη Σίτι με σχεδόν όλα τα «βαριά χαρτιά» του. Δεν θα αγωνιστούν Ντε Μπρόινε και Γουόκερ που έχουν μείνει εκτός αποστολής. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων για τις οποίες ενημερωθήκατε νωρίτερα μέσω του ΣΠΟΡ FM 94.6, αλλά και του sport-fm.gr. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ντρέγκερ, Ραφίνια, Σεμέδο, Σισέ, Μπα, Εμβιλά, Πέπε, Καμαρά, Μασούρας, Φορτούνης by Αποστόλης Λιβάνιος
Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γκουαντιόλα): Έντερσον, Κανσέλο, Μεντί, Ντίας, Στόουνς, Ρόντρι, Γκιντογκάν, Φόντεν, Μπερνάρντο Σίλβα, Στέρλινγκ, Ζεσούς by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των Πειραιωτών: Καραργύρης, Τζολάκης, Σουντανί, Μπουχαλάκης, Βινάγκρε, Ανδρούτσος, Παπαδόπουλος, Νικόλης, Κίτσος, Τσάβος, Σουρλής by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Στέφεν, Κάρσον, Αγουέρο, Ζιντσένκο, Λαπόρτ, Φεράν Τόρες, Φερναντίνιο, Μαχρέζ, Ε. Γκαρσία. Φ. Νμετσά, Ντόιλ και Πάλμερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Ντάβιντε Μάσα (Ιταλία) Βοηθοί: Φίλιπο Μέλι και Στέφανο Αλάσιο (Ιταλία) Τέταρτος: Πάολο Βαλέρι VAR: Μασιμιλιάνο Ιράτι, AVAR: Αλμπέρτο Τεγκόνι by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός, λοιπόν, καλείται να κάνει μια μεγάλη υπέρβαση, ώστε να πάρει θετικό αποτέλεσμα. Οι Πειραιώτες είναι στην 3η θέση του τρίτου ομίλου με 3 βαθμούς, πίσω από τη Σίτι (9β.) και την Πόρτο (6β.) και πάνω από τη Μαρσέιγ (0β.) by Αποστόλης Λιβάνιος
Υπενθυμίζεται ότι η αναμέτρηση στην Αγγλία, για την 3η αγωνιστική του Champions League, είχε λήξει 3-0 υπέρ των «πολιτών» με τα τέρματα των Τόρες (12'), Ζεσούς (81') και Κανσέλο (90'). by Αποστόλης Λιβάνιος
by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέντε λεπτά για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Πριν την έναρξη της αναμέτρησης θα τηρηθεί ενός λεπτού σιγή λόγω της απώλειας του θρυλικού Ντιέγκο Μαραντόνα... by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Ενός λεπτού σιγή για τον Ντιέγκο Μαραντόνα... by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολοκληρώθηκε η διαδικασία. Όλα έτοιμα για το ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
Πολύ δύσκολο βράδυ για τον Αγουέρο, λόγω της απώλειας του Ντιέγκο. Του πρώην πεθερού του δηλαδή by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
3' Τελική για τη Σίτι. Έπειτα από διώξιμο του Σεμέδο, ο Ρόντρι πιάνει πολύ δυνατό σουτ και ο Σα μπλόκαρε με τη δεύτερη by Αποστόλης Λιβάνιος
Η Σίτι, όπως αναμενόταν, είναι στο προσκήνιο. Ο Ολυμπιακός κάνει μαζική άμυνα στο ξεκίνημα by Αποστόλης Λιβάνιος
9' Ωραία κίνηση του Φόντεν που μπούκαρε από τα αριστερά και απείλησε τον Σα που μπλόκαρε με τη δεύτερη by Αποστόλης Λιβάνιος
10' Κεφαλιά του Ζεσούς, καθάρισε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
15' Πολύ δυνατό, αλλά άστοχο-συρτό σουτ του Φόντεν, με τον Σα να παρακολουθεί την πορεία της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
Γκολ η Γκλάντμπαχ, 1-0 τη Σαχτάρ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός έχει περάσει ελάχιστες φορές τη σέντρα έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Φάουλ λίγο έξω από την περιοχή για τη Σίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
Έδιωξε ο Μπα στο γέμισμα του Φόντεν by Αποστόλης Λιβάνιος
Μικρή διακοπή έπειτα από φάουλ του Καμαρά στον Ρόντρι by Αποστόλης Λιβάνιος
31' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σίτι. Ο Ζεσούς έσπασε το οφσάιντ και βρέθηκε φάτσα με τον Σα, τον πλάσαρε και ο Πορτογάλος βγήκε νικητής.
Μικροπρόβλημα με τον Σεμέδο, που έχεις ενοχλήσεις στον αστράγαλο, αλλά συνέχιζει by Αποστόλης Λιβάνιος
36' ΓΚΟΛ η Σίτι, 0-1! Ωραία κυκλοφορία της μπάλας, τακουνάκι του Στέρλινγκ -έπειτα από συνεργασία με τον Ζεσούς- για τον Φόντεν που με συρτό σουτ νίκησε τον Σα από την καρδιά της περιοχής. Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για φάουλ του Γκιντογκάν στον Ντρέγκερ. Οφσάιντ δεν υπάρχει, αφού ο Σεμέδο καλύπτει τον Στέρλινγκ
Έγινε μια μικρή συνεννόηση με VAR -προφανώς για πιθανό οφσάιντ- και μέτρησε το γκολ κανονικά by Αποστόλης Λιβάνιος
Μικρή αψιμαχία ανάμεσα σε Στέρλινγκ και Ραφίνια. Από μια κίτρινη έδειξε ο διαιτητής στο 39'
Φάουλ από τα δεξιά για τη Σίτι by Αποστόλης Λιβάνιος
Μπλόκαρε ο Σα στο γέμισμα του Φόντεν by Αποστόλης Λιβάνιος
Η Γκλάντμπαχ έχει βάλει δεύτερο γκολ στη Σαχταρ, με τον Ελβεντί να κάνει το 2-0 στο 34' by Αποστόλης Λιβάνιος
44' Σουτ του Στέρλινγκ, διώχνει ο Σα με γροθιές. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
45+1' Ωραία εκτέλεση φάουλ του Στέρλινγκ, το "έβγαλε" ο Σα.
Ημίχρονο στο Φάληρο: Ολυμπιακός- Μάντσεστερ Σίτι 0-1! Το τέρμα του Φόντεν στο 36ο λεπτό χωρίζει τις δύο ομάδες. Κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο η αγγλική ομάδα, η οποία βρίσκεται μόνιμα στην επίθεση και οι Πειραιώτες οχυρωμένοι πίσω. Χωρίς τελική οι ερυθρόλευκοι στο α' μέρος, ενώ οι "Πολίτες" έχουν 12 by Αποστόλης Λιβάνιος
Όλα έτοιμα για την έναρξη του δεύτερου μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη του β' ημιχρόνου! by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Συρτό σουτ του Σίλβα, με το που μπήκε στην περιοχή, μπλόκαρε ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
50' Πολύ καλή στιγμή για τη Σίτι. Έπειτα από αδράνεια του Σεμέδο, η μπάλα έφτασε στον Φόντεν και το σουτ του βρήκε σε σώματα και στη συνέχεια ο Γκιντογκάν έπιασε γλυκό σουτ, στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
52' Πολύ άστοχο σουτ του Μεντί by Αποστόλης Λιβάνιος
54' Κίτρινη για τη Σίτι, την αντίκρισε ο Ντίας by Αποστόλης Λιβάνιος
64' Μεγάλη στιγμή για τη Σίτι. Ο Κανσέλο τσίμπησε την μπάλα προ του Σεμέδο σούταρε με τον Σα να του λέει "όχι". by Αποστόλης Λιβάνιος
66' Απειλεί η Σίτι. Έπειτα από κόντρες, μετά την προσπάθεια του Στέρλινγκ, η μπάλα έφτασε στον Σίλβα που έκανε τακουνάκι και ο Σα μάζεψε.
Απελπιστικά μόνος του μπροστά ο Φορτούνης, είναι αποκομμένος από την υπόλοιπη ομάδα by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Άστοχη κεφαλιά του Φόντεν από κάπως πλάγια θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
71' Μπουχαλάκης αντί Πέπε στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
75' Καλή στιγμή για τη Σίτι, με τον Σίλβα να σουτάρει από τα δεξιά, στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Μαχρέζ αντί Στέρλινγκ και Φερναντίνιο αντί Ρόντρι by Αποστόλης Λιβάνιος
Πλέον ο Ολυμπιακός καλείται να αλλάξει το πλάνο του και να ρισκάρει, για να διεκδικήσει κάτι από το ματς. Όχι πως είναι εύκολο φυσικά by Αποστόλης Λιβάνιος
78' Ζιντσένκο αντί Μεντί και Αγουέρο αντί Ζεσούς by Αποστόλης Λιβάνιος
78' Σουντανί αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
82' Ως μη γενόμενη προσπάθεια του Σουντανί, που σταματάει με σουτ στα σώματα, αλλά υποδεικνύει σε αντικανονική θέση στη συνέχεια by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει ανέβει στο γήπεδο ο Ολυμπιακός by Αποστόλης Λιβάνιος
86' Κίτρινη κάρτα στον Γκιντογκάν, που τράβηξε τη φανέλα του Φορτούνη και έκοψε την κόντρα του Ολυμπιακού by Αποστόλης Λιβάνιος
86' Ντόιλ αντί Γκιντογκάν by Αποστόλης Λιβάνιος
88' Σουτ του Φορτούνη μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα πέρασε εκτός. Πρώτη τελική για τους Πειραιώτες. by Αποστόλης Λιβάνιος
90+1' Άστοχη κεφαλιά του Σισέ στη σέντρα του Καμαρά by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Λίγα δευτερόλεπτα ακόμα by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο Φάληρο. Ολυμπιακός-Σίτι 0-1, με το γκολ του Φόντεν στο 36ο λεπτό by Αποστόλης Λιβάνιος