Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ΟΦΗ-ΠΑΣ Γιάννινα για τη 10η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
ΟΦΗ (Γιώργος Σίμος): Σωτηρίου, Ουές, Κοροβέσης, Διαμαντής, Γιαννούλης, Μεγιάδο, Νέιρα, Ντε Γκουζμάν, Στούρτζεον, Γρίβας, Σαρδινέρο by Αποστόλης Λιβάνιος
ΠΑΣ (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Κάργας, Σάλιακας, Πίρσμαν, Παντελάκης, Σιόντης, Κάστρο, Ντομίνγκες, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Λεό. by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής είναι ο Θανάσης Τζήλος (Λάρισας). by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει μπει πιο δυνατά ο ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
Σουτ του Παμλίδη έξω από την περιοχή, αλλά ήταν αδύναμο και πέρασε δίπλα από την εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
Η κατοχή στον ΠΑΣ στο πρώτο δεκάλεπτο. Προσπαθεί να βγει πιο μπροστά ο ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
13' Ο Χουτεσιώτης μπλόκαρε την μπάλα σε εκτέλεση φάουλ του Ντε Γκουζμάν. Στα καπάκια κίτρινη κάρτα για τον ΟΦΗ, την είδε ο Γρίβας by Αποστόλης Λιβάνιος
20' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 1-0! Σουτ του Σαρδινέρο (έπειτα από γύρισμα του Ουές) που βγάζει ο Χουτεσιώτης και ο Στάρτζεον από κοντά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα by Αποστόλης Λιβάνιος
Έντονη βροχόπτωση στο Ηράκλειο αυτήν τη στιγμή by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Ωραία κίνηση του Νέιρα εκτός περιοχής και σουτ τη στιγμή που μπούκαρε εντός, έδιωξε ο Χουτεσιώτης by Αποστόλης Λιβάνιος
29' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Ελευθεριάδη, αλλά δεν υπάρχει γκολ για τον ΠΑΣ. Λόγω οφσάιντ στον παίκτη των φιλοξενούμενων
by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Σακόρ στη θέση του Ντε Γκούζμαν. by Αποστόλης Λιβάνιος
39' Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα by Αποστόλης Λιβάνιος
44' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ. Γλυκιά μπαλιά του Κάστρο στον Λέο που αστόχησε από καλή θέση by Αποστόλης Λιβάνιος
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
45' Φανταστικό τελείωμα του Ελευθεριάδη από τα αριστερά, αλλά μάλλον δεν υπάρχει γκολ για τον ΠΑΣ λόγω οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
Γίνεται συνεννόηση με VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ, 1-1! Έπειτα από τον έλεγχο που έγινε από το VAR. Φανταστικό το τελείωμα του Ελευθεριάδη που δεν ήταν εκτεθειμένος τελικά by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Ηράκλειο. ΟΦΗ-ΠΑΣ 1-1! Ο Στάρτζεον άνοιξε το σκορ στο 20' και ο Ελευθεριάδης ισοφάρισε στα τελειώματα του πρώτου μέρους by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Πλασέ του Παντελάκη από γέμισμα του Σάλιακα, η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Σκαστό σουτ του Σάλιακα, η μπάλα λίγο έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Στην κόντρα ο ΠΑΣ με κάθετη του Πίρσμαν στον Λεό, που έκανε φάουλ πάνω στη διεκδίκηση της μπάλας. Αν δεν έκανε παράβαση, θα έβγαινε φάτσα με τον Σωτηρίου. by Αποστόλης Λιβάνιος
Νέα αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΣ. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Λέο by Αποστόλης Λιβάνιος
65' Καρτάλης αντί Λέο για τον ΠΑΣ by Αποστόλης Λιβάνιος
65' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ! Άστοχο σουτ του Νέιρα, που δέχθηκε μαρκάρισμα από τον Κάργα και ο Τζήλος έδειξε την άσπρη βούλα by Αποστόλης Λιβάνιος
Γίνεται συνεννόηση με το VAR by Αποστόλης Λιβάνιος
Πέναλτι λοιπόν για τον ΟΦΗ by Αποστόλης Λιβάνιος
68' ΓΚΟΛ ο ΟΦΗ, 2-1! Ο Νέιρα ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Χουτεσιώτη που έπεσε στην αντίθετη γωνία. by Αποστόλης Λιβάνιος
73' Κίτρινη ο Οικονομόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
75' Γιαννού αντί Γρίβα και Λυμπεράκης αντί Κοροβέση, ενώ από πλευράς ΠΑΣ μπήκε ο Δούμτσης αντί του Σιόντη by Αποστόλης Λιβάνιος