ΑΕΛ-Άρης

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξ αναβολής αναμέτρηση ΑΕΛ-Άρης για την 6η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
Η ΑΕΛ έμεινε στο 0-0 με τον Ατρόμητο εντός, στο ντεμπούτο του τεχνικού Γιάννη Τάτση. Έτσι, έφτασε τους 6 βαθμούς σε 8 αγώνες. by www.sport-fm.gr
Ο Άρης έρχεται από την πρώτη ήττα του στη σεζόν, 1-2 εντός από τον Ολυμπιακό. Έτσι, παρέμεινε στους 19 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα της ΑΕΛ: Νάγκι, Ηλιάδης, Σπαρβ, Φιλίπ, Ντουρμισάι, Πλατέλλας, Μούζεκ, Ζίζιτς, Μπέρτος, Τρούγιτς, Κωστή by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Άρη: Σιαμπάνης, Γκάνεα, Δεληζήσης, Ροζ, Σάκιτς, Ματίγια, Σάσα, Μπερτόγλιο, Γκάμα, Γκαρσία, Μάνος by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για την ΑΕΛ οι Μπάγιτς, Τόρζε, Γλύνος, Πινακάς, Ζαχαράκης, Μαϊνδανός, Λουφάκης, Αλί Γκαζάλ, Δάκτυλας. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον Άρη οι Μπουσέ, Κάτσε, Σίλβα, Ντάτκοβιτς, Μαντσίνι, Μπαγκαλιάνης, Λόπες, Σούντγκρεν, Μπακούτσης. by www.sport-fm.gr
7' Επικίνδυνη σέντρα του Πλατέλλα στην περιοχή, δεν βρήκε κάποιο συμπαίκτη του όμως. by www.sport-fm.gr
Μετά από ωραία σέντρα του Σάκιτς, ο Μάνος πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νάγκι για το 0-1. by www.sport-fm.gr
42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη. Ο Μάνος σούταρε μέσα από την περιοχή, αλλά ο Νάγκι έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
43' Κι άλλη ευκαιρία για τον Άρη, με τον Ροζ να παίρνει την κεφαλιά, όμως πάλι ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ απομάκρυνε. by www.sport-fm.gr
45' Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Μετά από εκτέλεση φάουλ του Φιλίπ, ο Σπαρβ πήρε την κεφαλιά, ωστόσο δεν σημάδεψε σωστά. by www.sport-fm.gr
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Άρης προηγείται 1-0 της ΑΕΛ με το τέρμα του Μάνου από το 18'. by www.sport-fm.gr
Ο διαιτητής έδειξε κόκκινη κάρτα στον κ. Κούγια για διαμαρτυρία, με τον ισχυρό άνδρα της ΑΕΛ να αποβάλλεται. by www.sport-fm.gr
53' Τρεις αλλαγές για την ΑΕΛ! Τόρζε, Πινακάς και Γκαζάλ αντικαθιστούν Κωστή, Πλατέλλα και Ηλιάδη αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
60' Ευκαιρία για την ΑΕΛ, με τον Τρούγιτς να βγαίνει τετ-α-τετ με τον Σιαμπάνη. Ο τερματοφύλακας του Άρη όμως έδιωξε με τα πόδια το πλασέ του επιθετικού των γηπεδούχων. by www.sport-fm.gr
Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή της ΑΕΛ, ο Γκαρσία σούταρε μέσα από την περιοχή κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νάγκι για το 0-2. by www.sport-fm.gr
69' Δύο αλλαγές για τον Άρη. Κάτσε και Σίλβα αντικαθιστούν Μπερτόγλιο και Σάσα. by www.sport-fm.gr
Μετά από σουτ του Ροζ μέσα από την περιοχή, ο Νάγκι έδιωξε, αλλά ο Μάνος πήρε το ριμπάουντ και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2. by www.sport-fm.gr
77' Δύο αλλαγές για τον Άρη. Μαντσίνι και Λόπεθ αντικαθιστούν Γκάμα και Μάνο αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
95' Ευκαιρία για την ΑΕΛ, αλλά ο Τρούγιτς δεν μπόρεσε να νικήσει από κοντά τον Σιαμπάνη. by www.sport-fm.gr
Καταπληκτική ατομική ενέργεια του Σίλβα, που άδειασε την αντίπαλη άμυνα και πλάσαρε εξαιρετικά τον Νάγκι. by www.sport-fm.gr
Δύο γκολ από τον Μάνο (18', 73'), στο 96' το 3ο τέρμα των φιλοξενούμενων από τον Σίλβα. by www.sport-fm.gr