Ολυμπιακός-ΑΕΛ

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την ΑΕΛ για την 13η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι «ερυθρόλευκοι» προέρχονται από το 1-1 στο ΑΕΚ στο εξ αναβολής ντέρμπι και θέλουν την επιστροφή στις νίκες, ώστε να κλείσουν ιδανικά τη χρονιά και να εξασφαλίσουν τον τίτλο του πρωταθλητή χειμώνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι φιλοξενούμενοι αναζητούν ένα θετικό αποτέλεσμα μετά από καιρό, καθώς μετρούν τέσσερις ήττες και μια ισοπαλία στα πέντε τελευταία ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα, Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Χολέμπας, Καμαρά, Εμβιλά, Φορτούνης, Μπρούμα, Σουντανί και Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
ΑΕΛ (Γιάννης Τάτσης): Μπάγιτς, Μπέρτος, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Γκοτζαμανίδης, Μιχαήλ, Χαλάτσης, Γλυνός, Πλατέλλας, Πινακάς, Γιουνές by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Κρίστινσον, Μπουχαλάκης, Σίλβα, Πέπε, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Μασούρας, Κάιπερς και Αβραάμ Παπαδόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Νάγκι, Κοτσιανούλης, Ζαχαράκης, Γρηγορόπουλος, Λουφάκης, Νούνιτς, Δακτύλας και Νικολιάς. by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου Βοηθοί: Τρύφων Πετρόπουλος, Ανδρέας Μεϊντάνας 4ος Διαιτητής: Ανδρέας Γκάμαρης VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος AVAR: Ηλίας Κωνσταντίνου by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 15:00, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1 και ραδιοφωνικά από τον ΣΠΟΡ FM 94,6 σε μετάδοση Νίκου Σταματέλου. by Αποστόλης Λιβάνιος
Κάτι λιγότερο από ένα τέταρτο για τη σέντρα στο Φάληρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Βαλμπουενά, Ντρέγκερ, Χασάν και Μπρούνο είναι ως γνωστόν εκτός εδώ και αρκετό καιρό, ενώ ο Βινάγκρε δεν βρίσκεται στην αποστολή και ο Σισέ κόπηκε από την τελική 20άδα by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος στον αγωνιστικό χώρο για την ΑΕΛ by Αποστόλης Λιβάνιος
Και τώρα για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
Όλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Ολυμπιακός αναμενόμενα έχει την κατοχή της μπάλας στο ξεκίνημα, αλλά δεν υπάρχει κάτι καλό έως τώρα στο ματς. by Αποστόλης Λιβάνιος
5' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης βρέθηκε στην περιοχή, αλλά έκανε άτσαλο τελείωμα και η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Μπάγιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
7' Σέντρα του Ραφίνια, δεν έκανε καλή επαφή και η μπάλα πέρασε έξω. by Αποστόλης Λιβάνιος
8' Σέντρα του Φορτούνη από τα αριστερά, προβολή του Εμβιλά κι η μπάλα εκτός by Αποστόλης Λιβάνιος
17' Γύρισμα του Ραφίνια για τον Καμαρά που έκανε άστοχο σουτ από το ημικύκλιο, στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από την αντίπαλη εστία by Αποστόλης Λιβάνιος
18' Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Σουντανί έστρωσε στον Μπρούμα μετά από συνεργασία με τον Χολέμπας, αλλά ο Πορτογάλος αστόχησε από καλή θέση
by Αποστόλης Λιβάνιος
23' Καλοζυγισμένο σουτ από τον Σουντανί μέσα από την περιοχή, αλλά πάνω στα σώματα by Αποστόλης Λιβάνιος
25' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-0! Σέντρα του Ραφίνια, πρώτη κεφαλιά του Ελ Αραμπί μπροστά από την εστία και δεύτερη του Σουντανί, στέλνει την μπάλα στα δίχτυα από κοντά
27' Συρτό σουτ του Φορτούνη, μπλόκαρε ο Μπάγιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
27' Επίθεση της ΑΕΛ με καλές προϋποθέσεις, η οποία σταματάει για οφσάιντ. by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Φορτούνης μπούκαρε από τα αριστερά, έστρωσε στον Σουντανί που σούταρε, αλλά έβαλε την προβολή αντίπαλός του και μπλόκαρε τον άσο των γηπεδούχων by Αποστόλης Λιβάνιος
30' Καλή επίθεση από πλευράς ΑΕΛ, αλλά το γύρισμα του Πινακά δεν είχε αποδέκτη by Αποστόλης Λιβάνιος
31' Ευκαιρία του Ολυμπιακού για το 2-0! Γέμισμα του Καμαρά σχεδόν από τον άξονα, κεφαλιά του Μπρούμα που έβγαλε ο Μπάγιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
32' Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Πολύ ωραίο σουτ του Ηλιάδη λίγο έξω από την περιοχή, εντυπωσιακή επέμβαση του Σα στο αριστερό του παράθυρο με το δεξί
33' ΓΚΟΛ η ΑΕΛ, 1-1! Πρώτη κεφαλιά ο Μιχαήλ μετά το κόρνερ του Πλατέλλα, δεύτερη του Πινακά από κοντά και το ματς στα ίσα, με το πέμπτο του γκολ στο πρωτάθλημα.
40' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 2-1! Άτσαλο διώξιμο του Μιχαήλ που στρώνει στον Φορτούνη, ο οποίος προλαβαίνει τον Μπάγιτς και δίνει έτοιμο γκολ στον Ελ Αραμπί, με τον Μαροκινό να σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα. Το 10ο γκολ του Μαροκινού σε 11 συμμετοχές. by Αποστόλης Λιβάνιος
Μικρή διακοπή, διότι νιώθει ενοχλήσεις ο Πινακάς, ο οποίος χτύπησε στην προσπάθειά του να μαρκάρει τον Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Φάληρο! Ολυμπιακός-ΑΕΛ 2-1 Ο Σουντανί, από κεφαλιά πάσα του Ελ Αραμπί άνοιξε το σκορ στο 25', ενώ ο Μαροκινός πέτυχε το δεύτερο γκολ των Πειραιωτών στο 40'. Είχε ισοφαρίσει ο Πινακάς στο 33'. Οι γηπεδούχοι είναι συνολικά ανώτεροι, έχουν βρει ρυθμό μετά το πρώτο τέταρτο και δίχως να έχουν πατήσει το γκάζι ελέγχουν την κατάσταση. by Αποστόλης Λιβάνιος
Σε λίγο θα έχουμε και το 2-1 by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
49' Δυνατό σουτ του Φορτούνη, κόντρα και κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δεν πατάει καλά ο Ραφίνια μετά από κλωτσιά του Μπέρτου στην πτέρνα. Πιθανόν να πάρει τη θέση του ο Ανδρούτσος by Αποστόλης Λιβάνιος
Δίχως καλή στιγμή το δεύτερο μέρος έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
54' Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε κόρνερ του Φορτούνη by Αποστόλης Λιβάνιος
Έχει ματώσει στο φρύδι ο Μπα, ο οποίος τράκαρε με τον Ελ Αραμπί στην προηγούμενη φάση. Με δέκα ο Ολυμπιακός για λίγο by Αποστόλης Λιβάνιος
Μασούρας και Ανδρούτσος σε λίγο στο ματς by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Μασούρας αντί Σουντανί και Ανδρούτσος αντί Ραφίνια by Αποστόλης Λιβάνιος
66' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 3-1! Πάσα του Φορτούνη στον Μπρούμα, γύρισμα για τον Μασούρα που νίκησε τον Μπάγιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Νούνιτς αντί του Γιουνές για την ΑΕΛ. by Αποστόλης Λιβάνιος
75' Εξαιρετική κάθετη του Ελ Αραμπί, ο Μασούρας έγινε κάτοχος της μπάλας, αλλά στη συνέχεια τον έκοψε η άμυνα της ΑΕΛ. by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Τιάγκο Σίλβα αντί Φορτούνη και Παπαδόπουλος αντί Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Γρηγορόπουλος αντί Μπέρτου by Αποστόλης Λιβάνιος
78' Καλή προσπάθεια του Γλυνού από τα αριστερά, πλασέ και κόντρα του Παπαδόπουλου που παραχωρεί κόρνερ. by Αποστόλης Λιβάνιος
79' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 4-1! Κεφαλιά του Μασούρα σε κόρνερ της ΑΕΛ, με τον άσο των Πειραιωτών να βγάζει τους γηπεδούχους στην κόντρα με αυτόν τον τρόπο. Ο Μπρούμα έφυγε μόνος του, κουβαλώντας την μπάλα σχεδόν από τη σέντρα και πλάσαρε ψύχραιμα τον Μπάγιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
80' Ο Κάιπερς αντί του Καμαρά. by Αποστόλης Λιβάνιος
81' Κοτσιανικούλης αντί Πλατέλλα by Αποστόλης Λιβάνιος
87' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας τσίμπησε την μπάλα προ Μιχαήλ και Μπάγιτς, αλλά δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, αφού χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του αντίπαλου τερματοφύλακα. by Αποστόλης Λιβάνιος
88' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 5-1! Ο Μπρούμα μοίρασε στον Μασούρα, αυτός από αριστερά μέσα από την περιοχή γύρισε για τον Ελ Αραμπί και ο Μαροκινός με κοντινό πλασέ σκόραρε. by Αποστόλης Λιβάνιος