ΠΑΣ Γιάννινα-Αστέρας Τρίπολης

Μαζί θα παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την αναμέτρηση του ΠΑΣ Γιάννινα με τον Αστέρα Τρίπολης, για την 13η αγωνιστική της Super League, στους Ζωσιμάδες. by www.sport-fm.gr
Στην αρχική 11άδα του ΠΑΣ Γιάννινα ξεκινούν οι Χουτεσιώτης, Οικονομόπουλος, Πίρσμαν, Εραμούσπε, Κάργας, Κάστρο, Ντομίνγκεθ, Νάουμετς, Ελευθεριάδης, Παμλίδης και Κρίζμαν. by www.sport-fm.gr
Ενώ το βασικό σχήμα του Αστέρα Τρίπολης απαρτίζουν οι Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Αλβάρεζ, Σουάρεθ, Καστάνο, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Ριέρα, Σίτο, Κρέσπι και Μπαράλες. by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο των γηπεδούχων θα καθίσουν οι Αθανασίου, Σάλιακας, Παντελάκης, Σιόντης, Λιάσος, Πήλιος, Μπρένερ, Μπατίστ και Δούμτσης. by www.sport-fm.gr
Ενώ στον πάγκο των φιλοξενούμενων θα βρίσκονται οι Τσιφτσής, Καπίγια, Τιλίκα, Μπόρχα, Λουίς Φερνάντες, Βαλιέντε, Τασουλής, Πασαλίδης και Ρούμπεν Γκαρσία. by www.sport-fm.gr
Οι δύο ομάδες βρίσκονται στα αποδυτήρια πλέον, για τις τελευταίες οδηγίες των δύο προπονητών... by www.sport-fm.gr
Διαιτητής της αναμέτρησης έχει οριστεί ο Άγγελος Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Αθηνών ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Ευστάθιος Γκορτσίλας από του Συνδέσμου Μακεδονίας. by www.sport-fm.gr
Με νίκη οι Αρκάδες ανεβαίνουν στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, ενώ ο «Άγιαξ της Ηπείρου μετράει μόνο ένα «τρίποντο» στα πέντε τελευταία εντός έδρας ματς και ψάχνει την ανάκαμψη! by www.sport-fm.gr
Συγκεκριμένα, ο μεν Αστέρας Τρίπολης είναι στην 6η θέση με 16 βαθμούς, ενώ ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι 10ος με 12 πόντους. by www.sport-fm.gr
Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους διαιτητές... by www.sport-fm.gr
Ενώ ακολουθούν οι καθιερωμένες φωτογραφίες και χειραψίες ανάμεσα στους πρωταγωνιστές. by www.sport-fm.gr
4' Πρώτη τελική στο ματς, με τον Κρίζμαν να μπαίνει περιοχή από αριστερά, να σουτάρει, αλλά την μπάλα να περνάει ψηλά άουτ... by www.sport-fm.gr
11' Εκτέλεση του Νάουμετς βγαίνει με γροθιές και απομακρύνει ο Παπαδόπουλος. by www.sport-fm.gr
13' Νέο κόρνερ για τον ΠΑΣ, μετά το σουτ του Ναουμετς και την κόντρα του Ιγκλέσιας, περνάει κι αυτό ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
17' Μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα, με το σουτ του Ριέρα να κοντράρει και την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του Χουτεσιώτη!
18' Κόρνερ για τον Αστέρα, κεφαλιά του Κώτσιρα, με τον Χουτεσιώτη να μπλοκάρει ωστόσο τη μπάλα. by www.sport-fm.gr
20' Καλή στιγμή για τους γηπεδούχους, με τον Ελευθεριάδη να κλέβει από αριστερά και να πασάρει για τον Κρίζμαν, αλλά εκείνος δεν μπόρεσε να κάνει το «τακουνάκι» και η μπάλα πέρασε ελάχiστα άουτ!
23' Γκολ! 1-0 ο ΠΑΣ, με τον Παμλίδη να σκοράρει με κοντινή προβολή, μετά από το γύρισμα του Πίρσμαν από την αριστερή πλευρά.
34' Γκολ! 1-1 ο Αστέρας Τρίπολης, με τον Ριέρα να βρίσκει με πολύ ωραία κάθετη πάσα τον Μουνάφο, ο οποίος πρόλαβε την έξοδο του Χουτεσιώτη και ισοφάρισε...
38' Προσωρονή διακοπή, καθώς τραυματίστηκε ο Ιγκλέσιας που ζήτησε αλλαγή μάλιστα. by www.sport-fm.gr
40' Αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Βαλιέντε στη θέση του τραυματία Ιγκλέσιας. by www.sport-fm.gr
44' Σέντρα του Οικονομόπουλου από δεξιά, η μπάλα καταληγει στα χέρα του Παπαδόπουλου. by www.sport-fm.gr
45'+1' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κρίζμαν, η μπάλα σταματάει πάνω στο τείχος. by www.sport-fm.gr
45'+4' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ισόπαλες με 1-1 πάνε οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια. by www.sport-fm.gr
49' Σουτ του Κρίζμαν μέσα από την περιοχή και αριστερά, διώχνει με κεφαλιά ο Σουάρεθ. by www.sport-fm.gr
54' Κόκκινη κάρτα στον Σιόντη, για σκληρό φάουλ στον Σίτο, μένει με δέκα παίκτες ο ΠΑΣ!
57' Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες για φάουλ στον Εραμούσπε που είναι στο έδαφος, τραυματίας. by www.sport-fm.gr
62' Γέμισμα του Σίτο από αριστερά, αλλά ο Κρέσπι δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας... by www.sport-fm.gr
63' Διπλή αλλαγή οι Ηπειρώτες. Παντελάκης και Λιάσος μπαίνουν στις θέσεις των Ελευθεριάδη-Παμλίδη. by www.sport-fm.gr
72' Σέντρα σουτ του Λεό από αριστερά, στην αντεπίθεση, η μπάλα περνάει άουτ...
74' Διπλή αλλαγή οι Αρκάδες. Λουίς Φερνάντεθ και Τιλίκα αντί των Ριέρα-Κρέσπι. by www.sport-fm.gr
75' Καλή στιγμή για τον ΠΑΣ, με το σουτ του Λιάσου και τη μπάλα να περνάει δίπλα από το δοκάρι του Παπαδόπουλου! by www.sport-fm.gr
78' Κόρνερ από τα αριστερά για τον Αστέρα, φωνάζουν για χέρι του Λεό οι παίκτες του... by www.sport-fm.gr
82' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Αστέρα με τον Κώτσιρα να πασάρει στον Μπαράλες ο οποίος από πλεονεκτική θέση πλάσαρε ψηλά άουτ!
84' Γκολ! 1-2 ο Αστέρας, με τον Αλβαρεζ να σεντράρει από αριστερά και τον επερχόμενο Λουίς Φερνάντεθ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ωραίο τελείωμα...
86' Γκολ! 2-2 ο ΠΑΣ, καθώς μετά από εκτέλεση φάουλ του Σάλιακα, ο Κρίζμαν με δυνατό σουτ από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, ισοφρίζοντας γα την ομάδα του άμεσα... by www.sport-fm.gr
90'+5' Λήξη του αγώνα. ΠΑΣ και Αστέρας έρχονται ισόπαλοι με 2-2 στα Γιάννενα. by www.sport-fm.gr