ΑΕΚ-Βόλος

Καλησπέρα σας. Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ΑΕΚ-Βόλος για την 13η αγωνιστική της Super League. by Γιώργος Σπανομανώλης
Το ματς διεξάγεται στη Ριζούπολη και με αυτό ολοκληρώνεται ο πρώτος γύρος του πρωταθλήματος by Γιώργος Σπανομανώλης
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
ΑΕΚ (Καρέρα): Τσιντώτας, Παουλίνιο, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Μιτάι, Σιμόες, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Γκαρσία, Ολιβέιρα, Τάνκοβιτς by Γιώργος Σπανομανώλης
Βόλος (Λόπεθ): Κλέιμαν, Ντεντάκης, Κολόμπο, Σάντσες, Φερράρι, Μπαριέντος, Ριένστρα, Περέα, Ουάρντα, Μπαρτόλο, Δουβίκας by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο για την ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Μπακάκης, Λόπες, Λάτσι, Βασιλαντωνόπουλος, Σάκχοφ, Ανσαριφάρντ, Αλμπάνης, Μαχαίρας by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο για τον Βόλο: Γκαραβέλης, Μήτογλου, Κιάκος, Μαρτίνες, Νίνης, Λογαράς, Μπάλλας, Κανελλάκης by Γιώργος Σπανομανώλης
Βασικό τον Σιμάνσκι επιλέγει ο Καρέρα, η τελευταία συμμετοχή του οποίου με την ΑΕΚ ήταν τέλη Ιουλίου στο ματς κόντρα στον Ολυμπιακό. by Γιώργος Σπανομανώλης
Διαιτητής: Σιδηρόπουλος, Βοηθοί: Κωσταράς, Δημητριάδης, Τέταρτος: Τσέτσιλας VAR: Διαμαντόπουλος by www.sport-fm.gr
Το παρελθόν περιορίζεται σε τρεις αγώνες, τις δύο νίκες της ΑΕΚ πέρσι για το πρωτάθλημα και άλλη μία τον Δεκέμβρη του 2018 σε όμιλο του Κυπέλλου. Και στα τρία παιχνίδια η ΑΕΚ πέτυχε από τρία γκολ, ενώ και στα τρία σκόραρε και η ομάδα του Βόλου. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
2' Δοκάρι η ΑΕΚ, σουτ του Λιβάι Γκαρσία η μπάλα φεύγει από τα χέρια του Κλέιμαν και κατέληξε στο οριζόντιο by Γιώργος Σπανομανώλης
3' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ 1-0 η ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
Έπαθε.... Λιβάι Γκαρσία ο Τάνκοβιτς, βρίσκει δίχτυα απευθείας από κόρνερ! by Γιώργος Σπανομανώλης
Μικρή διακοπή υπάρχει ένα πρόβλημα στα δίχτυα by Γιώργος Σπανομανώλης
8' Ζητάει πέναλτι ο Βόλος, φαίνεται να υπάρχει τράβηγμα στην περιοχή πάντως by Γιώργος Σπανομανώλης
10' Ιδανικό ξεκίνημα για την ΑΕΚ, ο Βόλος προσπαθεί να συνέλθει και να κρατήσει την μπάλα by Γιώργος Σπανομανώλης
12' Πατάει περιοχή ο Ολιβέιρα, το σουτ λίγο άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
15' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ ο Βόλος 1-1 by Γιώργος Σπανομανώλης
Μπαλιά του Μπαρτόλο στην περιοχή της ΑΕΚ, λάθος διώξιμο από τον Τσιγκρίνσκι ο Φεράρι εκτελεί τον Τσιντώτα by Γιώργος Σπανομανώλης
by Γιώργος Σπανομανώλης
23' Τεράστια χαμένη ευκαιρία ο Βόλος, ο Μπαρτόλο φεύγει στην πλάτη του Παουλίνιο αλλά το σουτ του φεύγει εκατοστά δίπλα από το δοκάρι by Γιώργος Σπανομανώλης
Στο έδαφος ο Ουάρντα, δείχνει να πονάει στη μύτη, όπου έχει πρόβλημα. Είχε βγάλει την προστατευτική μάσκα δευτερόλεπτα νωρίτερα by Γιώργος Σπανομανώλης
Τον βρήκε η μπάλα μετά από μονομαχία με τον Μιτάι by Γιώργος Σπανομανώλης
32' Την έφαγε και πάλι με δύναμη στη μύτη ο Ουάρντα by Γιώργος Σπανομανώλης
33' Ριένστρα στην περιοχή, μπλοκάρει ο Τσιντώτας by Γιώργος Σπανομανώλης
Συνεχόμενες διακοπές εδώ και 3-4 λεπτά δεν έχουμε παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
34' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ 1-2 ο Βόλος by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα... φαρμάκι από τον Μπαρτόλο από αριστερά, η άμυνα της ΆΕΚ κοιμάται, φοβερή κεφαλιά του Ουάρντα στο παραθυράκι by Γιώργος Σπανομανώλης
Έχουμε VAR check by Γιώργος Σπανομανώλης
Το γκολ μετράει by Γιώργος Σπανομανώλης
Τέσσερα λεπτά έξτρα χρόνου by Γιώργος Σπανομανώλης
Κίτρινη στον Ολιβέιρα by Γιώργος Σπανομανώλης
45+4' Ευκαιρία η ΑΕΚ, ο Σιμάνσκι κάνει το σουτ από την μικρή περιοχή, η μπάλα βρίσκει στο κεφάλι του Φεράρι και φεύγει άουτ! by Γιώργος Σπανομανώλης
Τέλος ημιχρόνου: Ωραίο ματς. Η ΑΕΚ πληρώνει τα λάθη της άμυνας της και την αδυναμία στην πτέρυγα του Παουλίνιο. Ο Μπαρτόλο από αριστερά κάνει ότι θέλει, γεγονός ότι έχει δημιουργήσει και τα δύο γκολ της ομάδας του. Η ομάδα του Καρέρα πρέπει να ξυπνήσει, να πάρει τον έλεγχο στη μεσαία γραμμή και να αποκτήσει πλουραλισμό στο παιχνίδι της άμεσα. Αλλιώς θα έχει θέμα και απόψε. by Γιώργος Σπανομανώλης
46' Έξω ο Σιμάνσκι, μέσα ο Σάκχοφ by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
49' Γύρισμα του Λιβάι στον Σάκχοφ αλλά αυτός δεν κατάφερε να βρει τη μπάλα by Γιώργος Σπανομανώλης
50' Γύρισμα του Τάνκοβιτς στην περιοχή, διώχνει ο Κολόμπο σε κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
52' Κίτρινη στον Παουλίνιο by Γιώργος Σπανομανώλης
53' Πρόβλημα ο Λιβάι Γκαρσία, όπως έπεσε έδειξε ότι πονάει στον προσαγωγό by Γιώργος Σπανομανώλης
54' ΓΚΟΛ ο Βόλος το ακυρώνει ως οφσάιντ ο Σιδηρόπουλος, ήταν όντως ο Μπαρτόλο by Γιώργος Σπανομανώλης
Σωστή η απόφαση του ρέφερι από τα Δωδεκάνησα, αλλά και του VAR by Γιώργος Σπανομανώλης
59' Στη θέση του Τάνκοβιτς ο Καρίμ by Γιώργος Σπανομανώλης
Σε 4-4-2 πάει πλέον ο Καρέρα by Γιώργος Σπανομανώλης
61' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Ολιβέιρα στη μικρή περιοχή, αποφεύγει τον Κλέιμαν, αλλά ο Σάντσες βάζει σωτήρια προβολή και διώχνει σε κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
66' Έξω ο Σβάρνας, μέσα ο Αλμπάνης by Γιώργος Σπανομανώλης
66' Έξω ο Περέα, μπαίνει ο Μαρτίνεθ by Γιώργος Σπανομανώλης
70' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ η ΑΕΚ 2-2 ο Καρίμ by Γιώργος Σπανομανώλης
Φάση διαρκείας στα καρέ του Βόλου, συνεχόμενες κόντρες, δεν μπορεί κανείς να διώξει και έρχεται ο Καρίμ από κοντά για την ισοφάριση by Γιώργος Σπανομανώλης
75' Με 10 παίκτες η ΑΕΚ! Ο Παουλίνιο έκανε το φάουλ στον Φεράρι και σωστά δόθηκε δεύτερη κίτρινη by Γιώργος Σπανομανώλης
77' Φοβερή ευκαιρία η ΑΕΚ, ο Αλμπάνης χορεύει δύο αντιπάλους, στρώνει στον Ολιβέιρα αλλά ο Κλέιμαν σώζει by Γιώργος Σπανομανώλης
80' Σουτ του Μιτάι, άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
81' Μέσα ο Νίνης, έξω ο Δουβίκας by Γιώργος Σπανομανώλης
82' Έξω ο Μιτάι, μέσα ο Λόπες by Γιώργος Σπανομανώλης
84' Κίτρινη στον Κολόμπο, φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Σιδηρόπουλος θα τσεκάρει περίπτωση κόκκινης στον Κολόμπο by Γιώργος Σπανομανώλης
85' Κόκκινη στον Κολόμπο μετά τον έλεγχο του Σιδηρόπουλου by Γιώργος Σπανομανώλης
86' Απευθείας ο Μάνταλος, άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
88' Κόκκινη στον Σάκχοφ, με εννιά η ΑΕΚ. Απαράδεκτη η ενέργεια του Σάκχοφ έριξε φάπα στον Ουάρντα by Γιώργος Σπανομανώλης
Με 9 παίκτες η ΑΕΚ, με 10 ο Βόλος και για να δούμε τι άλλο θα συμβεί στο αποψινό ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
90' Εκπληκτική εκτέλεση του φάουλ του Λιβάι, απέκρουσε στη γωνιά του ο Κλέιμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις! by Γιώργος Σπανομανώλης
94' Κίτρινη κάρτα στον Σάντσες by Γιώργος Σπανομανώλης
95' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Βόλου! Τετ-α-τετ Μπαρτόλο με Τσιντώτα, σε κόρνερ ο γκολκίπερ της ΑΕΚ by Γιώργος Σπανομανώλης
Λήξη της αναμέτρησης! by Γιώργος Σπανομανώλης
ΑΕΚ και Βόλος μένουν στο 2-2, σε ένα αποτέλεσμα που μπορούσε να είναι πολύ μεγαλύτερο βάσει των ευκαιριών και των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης