Παναιτωλικός-ΟΦΗ

Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το www.sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Παναιτωλικό και τον ΟΦΗ, για τη 14η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
Στην 8η θέση και στους 15 βαθμούς είναι οι Κρητικοί, ενώ οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν τον πρώτο γύρο με μόλις 8β. και έτσι βρίσκονται στη 12η θέση του πίνακα. by www.sport-fm.gr
Στην πρεμιέρα του φετινού πρωταθλήματος και στο ματς που έγινε στο Ηράκλειο, οι δύο ομάδες είχαν έρθει ισόπαλες 1-1. by www.sport-fm.gr
Παναιτωλικός (Δέλλας): Κνετ, Μεντίνα, Λιάβας, Κωνσταντόοπυλος, Περέιρα, Ταχάρ, Τσιγγάρας, Μάζουρεκ, Αριγίμπι, Ντίας, Βέργος. by www.sport-fm.gr
ΟΦΗ (Σίμος): Σωτηρίου, Βούρος, Διαμαντής, Σελίμοβιτς, Ουές, Κοροβέσης, Μεγιάδο, Στάικος, Νέιρα, Στάρτζεον, Σαρδινέρο. by www.sport-fm.gr
Πολύ βαρύς φαίνεται ο αγωνιστικός χώρος, λόγω της βροχής που έπεφτε από το πρωί στην περιοχή. Αυτή την στιγμή, όμως, δεν βρέχει. by www.sport-fm.gr
6' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ: Η μπάλα δεν έφυγε μακριά από το κόρνερ του Στάικου, με τον Νέιρα να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, αλλά το σουτ να ήταν αδύναμο και ο Κνετ να μπλοκάρει εύκολα. by www.sport-fm.gr
10' Μεγάλη φάση για τον ΟΦΗ! Ύστερα από μία ωραία αντεπίθεση των Κρητικών, ο Κοροβέσης έκανε το σουτ στην κίνηση μέσα από τη μεγάλη περιοχή, από τα αριστερά, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κνετ. by www.sport-fm.gr
18' Πολλά φάουλ εκατέρωθεν το τελευταίο διάστημα, χωρίς κάτι σημαντικό στο ματς. by www.sport-fm.gr
Ανεκμετάλλευτη και αυτή η στατική φάση για τους γηπεδούχους, με τους Κρητικούς να διώχνουν. by www.sport-fm.gr
27' Σουτ του Σελίμοβιτς, αρκετά μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή, με τον Κνετ να μπλοκάρει εύκολα. by www.sport-fm.gr
28' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Σαρδινέρο εκμεταλλεύτηκε το λάθος των γηπεδούχων στο κέντρο, μπήκε στη μεγάλη περιοχή από τα αριστερά, σούταρε και ο Κνετ μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια. by www.sport-fm.gr
31' Κεφαλιά του Σελίμοβιτς, ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Στάικου από τον άξονα, με την μπάλα να περνάει δίπλα από το δεξί δοκάρι και να μην ανησυχεί ιδιαίτερα τον Κνετ. by www.sport-fm.gr
37' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ύστερα από κακή εκτίμηση του Σωτηρίου σε γύρισμα των αμυντικών του. by www.sport-fm.gr
43' Πρώτη φάση για τον Παναιτωλικό στο ματς. Σουτ του Βέργου, από το ύψος της μεγάλης περιοχής, με τον Σωτηρίου να μπλοκάρει εύκολα. by www.sport-fm.gr
45+1' Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, με τους Παναιτωλικό και ΟΦΗ να είναι στο 0-0. by www.sport-fm.gr
47' Κόρνερ για τον Παναιτωλικό, ύστερα από προβολή του Βέργου. Πέρασε ανεκμετάλλευτο. by www.sport-fm.gr
52' Κούρσα του Ουές από τα δεξιά, με τον παίκτη του ΟΦΗ να κάνει την επικίνδυνη σέντρα, αλλά τον Κνετ να μπλοκάρει. by www.sport-fm.gr
Ωραία συνεργασία Ουές και Στάρτζεον, με τον τελευταίο να πασάρει στον Στάικο και εκείνος με δυνατό σουτ από τα δεξιά της μικρής περιοχής να νικά τον Κνετ για το 0-1! by www.sport-fm.gr
59' Ζητά πέναλτι ο Παναιτωλικός, σε μαρκάρισμα του Σελίμοβιτς στον Αριγίμπι. by www.sport-fm.gr
Ο Μάζουρεκ το εκτέλεσε προς τα δεξιά, αλλά όχι και τόσο καλά, με τον τερματοφύλακα των Κρητικών να πέφτει σωστά και να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια. by www.sport-fm.gr
71' Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Ματσόλα και Μανθάτης στη θέση των Μάζουρεκ και Βέργου. by www.sport-fm.gr
73' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον ΟΦΗ, λίγα μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή. by www.sport-fm.gr
80' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ. Εκτέλεση φάουλ του Στάικου από τη δεξιά, με τον Στάρτζεον να παίρνει την κεφαλιά και την μπάλα να πηγαίνει δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κνετ. by www.sport-fm.gr
Σέντρα-σουτ του Μανθάτη από τα δεξιά, με την μπάλα να παίρνει πορεία προς το τέρμα και να καταλήγει στο δεξιό «Γ» του Σωτηρίου! Πολύ εντυπωσιακό γκολ για τον Έλληνα μέσο στο ντεμπούτο του! by www.sport-fm.gr
Σέντρα του Τζανακάκη από τα δεξιά, με τον Ματσόλα να παίρνει την κεφαλιά-πάσα και τον Λιάβα με προβολή να κάνει το 2-1! by www.sport-fm.gr
90' Τεράστια ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Σαρδινέρο βγήκε τετ α τετ, ύστερα από πάσα του Νέιρα, αλλά το πλασέ του έφυγε δίπλα από το δεξί δοκάρι του Κνετ! by www.sport-fm.gr
90+2' Αλλαγές για τον ΟΦΗ. Γκαργκαλατζίδης και Τσιλιανίδης αντί για Βούρο και Στάικο. by www.sport-fm.gr
90+6' Λήξη της αναμέτρησης, με τον Παναιτωλικό να νικά με ανατροπή 2-1 τον ΟΦΗ! by www.sport-fm.gr
Η ομάδα του Δέλλα ανεβαίνει στους 11 βαθμούς και οι Κρητικοί έμειναν στους 15β. by www.sport-fm.gr