ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Σμύρνης για τη 14η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. by www.sport-fm.gr
Ο ΠΑΣ Γιάννινα έρχεται από το εντός 2-2 με τον Αστέρα Τρίπολης. Μόλις μία νίκη στα 7 τελευταία για την ομάδα της Ηπείρου (1-2-4). by www.sport-fm.gr
Ο Απόλλων Σμύρνης πέτυχε σημαντικό διπλό (0-1) στην έδρα του Παναιτωλικού και ανέβηκε στους 12 βαθμούς. by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του ΠΑΣ: Χουτεσιώτης – Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Εραμούσπε, Πίρσμαν – Ελευθεριάδης, Ντομίνγκεθ, Κάργας, Παμλίδης – Κρίζμαν, Λεό by www.sport-fm.gr
Η ενδεκάδα του Απόλλωνα: Βέρχουλστ - Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκες, Λισγάρας, Χουχούμης - Κολ, Φατιόν - Μπεντινέλι, Μαρκ Φερνάντεθ, Σλίβκα - Ιωαννίδης by www.sport-fm.gr
6' Η πρώτη καλή στιγμή ανήκει στον ΠΑΣ. Σουτ του Ελευθεριάδη έξω από την περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Βέρχουλστ. by www.sport-fm.gr
Μετά από φάση διαρκείας στην περιοχή του Απόλλωνα, ο Κρίζμαν πήρε την κεφαλιά και ο Λισγάρας έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 1-0 του ΠΑΣ. by www.sport-fm.gr
Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν για επιθετικό φάουλ στον Κολ, ωστόσο το γκολ μέτρησε κανονικά. by www.sport-fm.gr
Ο ΠΑΣ ελέγχει απόλυτα το ρυθμό και δεν έχει επιτρέψει στον Απόλλωνα να βρει φάσεις. by www.sport-fm.gr
27' Κι άλλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, αλλά μετά το γύρισμα του Ελευθεριάδη, δεν βρέθηκε κάποιος ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα του Απόλλωνα. by www.sport-fm.gr
Κάκιστη μέχρι τώρα η εικόνα των φιλοξενούμενων, δεν μπορούν να φτιάξουν παιχνίδι και να γίνουν απειλητικοί. by www.sport-fm.gr
Το 1-0 του ΠΑΣ:
Εξαιρετική ατομική ενέργεια του Κρίζμαν, που άδειασε την αντίπαλη άμυνα και πλάσαρε σωστά τον Βέρχουλστ. by www.sport-fm.gr
Ίσως υπάρχει και επιθετικό φάουλ του Κρίζμαν στον Χουχούμη στην αρχή της φάσης. by www.sport-fm.gr
40' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ, που κάνει ό,τι... θέλει στον αγωνιστικό χώρο. Ο Κρίζμαν μπήκε στην περιοχή και σούταρε από το ύψος του πέναλτι, αλλά ο Βέρχουλστ έδιωξε εντυπωσιακά. by www.sport-fm.gr
Από κόντρα, ο Ιωαννίδης "τσίμπησε" την μπάλα, μπήκε στην περιοχή και κέρδισε το πέναλτι από τον Παντελάκη. by www.sport-fm.gr
Ανώτεροι οι γηπεδούχοι, που κυριαρχούν στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν στο 7' με αυτογκόλ του Λισγάρα. by www.sport-fm.gr
Έχει δυναμώσει η ένταση της βροχής και ο αγωνιστικός χώρος έχει "βαρύνει" σε αρκετά σημεία. by www.sport-fm.gr
53' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Τρομερή ατομική ενέργεια του Κολ, που σούταρε έξω από την περιοχή, με τον Χουτεσιώτη να διώχνει σε κόρνερ. by www.sport-fm.gr
Το 1-1 του Απόλλωνα:
Σουτ του Κρίζμαν από δύσκολη γωνία, έδιωξε σε κόρνερ με τα πόδια ο Βέρχουλστ. by www.sport-fm.gr
70' Δεύτερη αλλαγή για τον Απόλλωνα. Ο Τσιλούλης πήρε τη θέση του Μπεντινέλι. by www.sport-fm.gr
71' Αδύναμο σουτ του Σλίβκα έξω από την περιοχή, μπλόκαρε εύκολα ο Χουτεσιώτης. by www.sport-fm.gr
Μετά από βαθιά μπαλιά του Σλίβκα, ο Χουτεσιώτης έκανε τραγική έξοδο, με τον Ιωαννίδη να κερδίζει την κόντρα και να πλασάρει σε κενή εστία για το 1-2! by www.sport-fm.gr
77' Δυο αλλαγές για τον Απόλλωνα. Ντάουντα και Βιτλής αντικαθιστούν Ιωαννίδη και Μαρκ Φερνάντεθ αντίστοιχα. by www.sport-fm.gr
Μετά από κάθετη πάσα του Μπαξεβανίδη, ο Τσιλούλης βγήκε στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και πλάσαρε σωστά τον Χουτεσιώτη για το 1-3. by www.sport-fm.gr
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 7' με αυτογκόλ του Λισγάρα, αλλά η "ελαφρά ταξιαρχία" το ανέτρεψε (43' πέναλτι Φατιόν, 72' Ιωαννίδης, 83' Τσιλούλης). by www.sport-fm.gr