ΑΕΛ-ΠΑΣ Γιάννινα

Σέντρα σε περίπου 25 λεπτά (17:15) στην εξαιρετικά κρίσιμη αναμέτρηση για τη 15η αγωνιστική της Super League ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον ΠΑΣ Γιάννινα στο Στάδιο Αλκαζάρ. by www.sport-fm.gr
Μια αναμέτρηση, φυσικά, που μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά στο sport-fm.gr και να ακούσετε στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6. by www.sport-fm.gr
Πάμε καταρχήν να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων, πριν πούμε περισσότερα. by www.sport-fm.gr
ΑΕΛ (Γιάννης Τάτσης): Νάγκι, Ηλιάδης, Μιχαήλ, Σπαρβ, Φίλιπ Στελιάνο, Μιλοσάβλιεβιτς, Πλατέλλας, Ζίζιτς, Πινακάς, Μπέρτος, Νικολιάς Στον πάγκο: Μπάζιτς, Γλυνός, Τσόσιτς, Κοτσιανούλης, Μαϊδανός, Στοΐνοβιτς, Νούνιτς, Γκοτζαμανίδης, Τρούγιτς by www.sport-fm.gr
ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σάλιακας, Πέερσμαν, Εραμούσπε, Κάργας, Σιόντης, Ντομίνγκεθ, Καρτάλης, Ελευθεριάδης, Παμλίδης, Κριζμάν Στον πάγκο: Αθανασίου, Παντελάκης, Πήλιος, Οικονομόπουλος, Λώλης, Λιάσος, Νάουμετς, Μπρένερ, Δούμτσης by www.sport-fm.gr
Διαιτητής: Βασίλειος Φωτιάς Βοηθοί: Γεώργιος Χριστάκογλου, Βασίλειος Μωυσιάδης 4ος Διαιτητής: Άγγελος Αγγελάκης VAR: Ιωάννης Παπαδόπουλος AVAR: Κωνσταντίνος Νικολαϊδης by www.sport-fm.gr
Η ΑΕΛ έφτασε κοντά σε μια τεράστια νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ, αλλά το πέναλτι του Βιεϊρίνια στο 90'+6' την προσγείωσε απότομα... by www.sport-fm.gr
Για την ΑΕΛ το ματς είναι τελικός. Τόσο απλά. Οι «βυσσινί» βρίσκονται αυτήν τη στιγμή στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 7 βαθμούς και καλούνται να «εξαργυρώσουν» τουλάχιστον την εμφάνιση με τον ΠΑΟΚ κόντρα στον ντεφορμέ ΠΑΣ. by www.sport-fm.gr
Οι Γιαννιώτες επίσης πιέζονται βαθμολογικά, έχουν κίνητρο, ειδικά μετά την εντός έδρας ήττα από τον Απόλλωνα και θα ψάξουν το «διπλό». by www.sport-fm.gr
Πάντως, η προϊστορία δεν είναι με τους φιλοξενούμενους. Στη Λάρισα ο ΠΑΣ έχει νικήσει μόνο μία φορά, στην πρώτη του επίσκεψη εκεί για την κατηγορία! Στις 9 Μαρτίου 1975 συγκεκριμένα, όταν και επικράτησε 2-0 (12’ σουτ Άλβαρες, 68’ σουτ Γκλασμάν), όπως αναφέρει η Super League. by www.sport-fm.gr
Θυμίζουμε στο παιχνίδι του πρώτου γύρου η ΑΕΛ είχε επικρατήσει 2-1 στους «Ζωσιμάδες». by www.sport-fm.gr
Είναι και η μοναδική νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα. Ακόμη δεν έχει κερδίσει στην έδρα της... by www.sport-fm.gr
6' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σέντρα του Φιλίπ από αριστερά, ο Μιλοσάβλιεβιτς κάνει το σουτ στην κίνηση, η μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
Συμπληρώσαμε 10 λεπτά στο παιχνίδι. Η ΑΕΛ έχει αναλάβει την πρωτοβουλία των κινήσεων μετά το δυνατό ξεκίνημα του ΠΑΣ. by www.sport-fm.gr
Τίποτα το ιδιαίτερο από τη φάση του Μιλοσάβλιεβιτς και μετά. Φτάσαμε στο 20'. by www.sport-fm.gr
Ένα απίστευτο στατιστικό για τον ΠΑΣ είναι ότι αν μετρούσαν μόνο τα πρώτα ημίχρονα, θα ήταν πρώτος στη βαθμολογία με 7 νίκες, 5 ισοπαλίες και 2 ήττες! by www.sport-fm.gr
29' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΣ! Τρικυμία στην άμυνα της ΑΕΛ, εκτός θέσης ο Νάγκι, αλλά ο Καρτάλης δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. by www.sport-fm.gr
43' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα! Ο Παμλίδης βγήκε στην αντεπίθεση, έστειλε, όμως, την μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι της εστίας του Νάγκι. by www.sport-fm.gr
ΑΕΛ και ΠΑΣ παραμένουν στο 0-0, με τους φιλοξενούμενους να αγγίζουν το γκολ στο φινάλε. by www.sport-fm.gr
63' Απειλεί ο Πλατέλλας με σουτ από δεξιά, απομακρύνει την μπάλα η άμυνα του ΠΑΣ. by www.sport-fm.gr
Φτάσαμε στο 66', το δεύτερο ημίχρονο δεν έχει τίποτα μέχρι στιγμής. Βαθιές μπαλιές, λάθη επί λαθών και πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες. by www.sport-fm.gr
Ετοιμάζεται ο Γλυνός να περάσει στον αγωνιστικό χώρο. Και άλλος μεσοεπιθετικός μετά τον Τρούγιτς. by www.sport-fm.gr
75' Πολύ καλή στιγμή για τον ΠΑΣ! Ο Κρίζμαν από δεξιά σουτάρει δυνατά, η μπάλα άουτ. by www.sport-fm.gr
77' Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΣ. Ο Λώλης αντί του Παμλίδη και ο Νάουμετς αντί του Ελευθεριάδη. by www.sport-fm.gr