Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Αστέρας Τρίπολης-Ολυμπιακός για τη 15η αγωνιστική της Super League by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30 και θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1, ενώ φυσικά θα υπάρχει κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 by Αποστόλης Λιβάνιος
Αφενός, οι Πειραιώτες αναζητούν τρίτη σερί νίκη ώστε να διατηρήσουν απόσταση ασφαλείας από τους διώκτες τους. Αφού είναι στο +6 από τον Άρη, στο +7 από τον ΠΑΟΚ και αν τα καταφέρουν θα διατηρηθούν στο +11 από την ΑΕΚ που νίκησε τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
Μόλις μια νίκη, με τρεις ισοπαλίες και μια ήττα έχουν οι γηπεδούχοι στα πέντε τελευταία ματς οι Αρκάδες. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε σιγά-σιγά να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων by Αποστόλης Λιβάνιος
Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Σουάρες, Καστάνιο, Τασουλής, Βαλιέντε, Μπελόκ, Τιλίκα, Λουίς Φερνάντεθ, Σίτο, Κρεσπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Σα - Ραφίνια, Σεμέδο, Μπα, Χολέμπας - Εμβιλά, Καμαρά - Μπρούμα, Βαλμπουενά, Μασούρας - Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Τσιφτής, Ριέρα, Άλβαρες, Πασαλίδης, Γκαρσία, Καπίγια, Αλί Μπαμπά, Τζίμας και Κανελλόπουλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Τζολάκης, Σουντανί, Φορτούνης, Σίλβα, Πέπε, Βρουσάι, Ρέαμπτσιουκ, Σισέ και Ραντζέλοβιτς. by Αποστόλης Λιβάνιος
Βαλμπουενά και Μασούρας έχουν πάρει φανέλα βασικού σε σχέση με το πρόσφατο ντέρμπι με την ΑΕΚ. Φορτούνης και Βρουσάι είναι στον πάγκο by Αποστόλης Λιβάνιος
Σχεδόν όλα έτοιμα για τη σέντρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
3' Άστοχη κεφαλιά του Ελ Αραμπί σε γέμισμα του Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
5' Στην κόντρα ο Αστέρας, βγήκε και έκοψε ο Σεμέδο προτού γίνει επικίνδυνος ο Κρεσπί by Αποστόλης Λιβάνιος
11' Επίθεση του Αστέρα στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, κόβουν Μπα και Σεμέδο και στη συνέχεια δίνεται οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
12' Σέντρα του Μασούρα από τα αριστερά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί που μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
17' Κερδισμένο φάουλ του Αστέρα σε καλή θέση, ακόμα και για απευθείας εκτέλεση, στην προσπάθεια των γηπεδούχων να βγουν μπροστά με τον Λουίς Φερνάντεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
18' Πολύ καλή εκτέλεση του Λουίς Φερνάντεθ, η μπάλα πέρασε εκτός δίχως να ανησυχήσει ο Σα. by Αποστόλης Λιβάνιος
20' Κίτρινη κάρτα στον Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
21' Κίτρινη στον Βαλιέντε by Αποστόλης Λιβάνιος
23' Κίτρινη ο Παπαδόπουλος by Αποστόλης Λιβάνιος
Δίχως γκολ, αλλά και κάποια κλασική ευκαιρία το ματς έως τώρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Πρόβλημα με Παπαδόπουλο στον Αστέρα. Θα γίνει αλλαγή τερματοφύλακα στους γηπεδούχους by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Τσιφτσής αντί Παπαδόπουλου για τον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
32' Επίθεση με προϋποθέσεις για τον Αστέρα, αλλά σταματάει με φάουλ του Κρεσπί στον Σεμέδο by Αποστόλης Λιβάνιος
35' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κάθετη του Εμβιλά στον Ελ Αραμπί, τον έκλεισε ο Τασουλής την ώρα που ήταν έτοιμος να εκτελέσει και παραχώρησε κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
35' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό, 0-1! Κόρνερ του Βαλμπουενά, κυριάρχησε ο Σεμέδο στον αέρα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά. Σκόραρε η ομάδα του Μαρτίνς στη δεύτερη καλή της στιγμή στην αναμέτρηση. Η πρώτη ήταν λίγα δευτερόλεπτα πριν by Αποστόλης Λιβάνιος
39' Νέα απειλή από τον Ολυμπιακό. Συνεργασία Ραφίνια και Μασούρα, με "σπάσιμο" για τον Μπρούμα που δεν έκανε σουτ, αλλά γύρισμα για τον Ελ Αραμπί που απομακρύνθηκε. by Αποστόλης Λιβάνιος
39' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μπρούμα συρτό σουτ από τα αριστερά, με κέρδος ένα κόρνερ by Αποστόλης Λιβάνιος
40' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-2! Βολέ με τη μια από τον Καμαρά (έπειτα από κόρνερ του Βαλμπουενά), η μπάλα σκάει μπροστά στον Τσιφτσή και καταλήγει στα δίχτυα του. Πολύ ωραίο γκολ για τους Πειραιώτες, αν και έχει αιφνιδιαστεί κάπως ο γκολκίπερ των γηπεδούχων. Το αφιέρωσε στον Ομάρ ο 23χρονος άσος. by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέσσερις τελικές σε πέντε λεπτά και δύο γκολ για τον Ολυμπιακό (από ισάριθμα κόρνερ του Βαλμπουενά), που απλοποιεί την κατάσταση στην Τρίπολη. Γύρισε ο... διακόπτης μετά το 35ο λεπτό by Αποστόλης Λιβάνιος
Κόντρα για τον Ολυμπιακό, νικήθηκε ο Μασούρας από τον Τσιφτσή και στη συνέχεια δίνεται οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
45+1' Διπλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γυριστό σουτ του Μασούρα μετά από σέντρα του Βαλμπουενά. Η μπάλα πάνω στα σώματα αρχικά και στη συνέχεια διώξιμο πάνω στη γραμμή by Αποστόλης Λιβάνιος
Σύγκρουση του Κρεσπί με τον Σα στον αέρα. Καταλογίστηκε επιθετικό φάουλ του πρώτου που έχει τραυματιστεί by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στην Τρίπολη. Αστέρας-Ολυμπιακός 0-2! Μέτριο έως κακό παιχνίδι μέχρι το 35ο λεπτό, με τους Πειραιώτες να... γυρίζουν τον διακόπτη από εκεί και μετά, ανοίγοντας το σκορ με κεφαλιά του Σεμέδο, ενώ στο 40' σκόραρε ο Καμαρά με βολέ. Τα δύο γκολ των φιλοξενούμενων σημειώθηκαν έπειτα από ισάριθμα κόρνερ του Βαλμπουενά. by Αποστόλης Λιβάνιος
by Αποστόλης Λιβάνιος
Επιστροφή των δύο ομάδων για το δεύτερο μέρος by Αποστόλης Λιβάνιος
Αλί Μπαμπά και Ριέρα αντί Σίτο και Κρεσπί για τον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
54' Κίτρινη στον Μπα και κερδισμένο φάουλ για τον Αστέρα σε καλή θέση για γέμισμα by Αποστόλης Λιβάνιος
Η μπάλα απευθείας έξω από την κάκιστη εκτέλεση του Λουίς Φερνάντεθ. by Αποστόλης Λιβάνιος
56' Άστοχο σουτ του Αλί Μπαμπά by Αποστόλης Λιβάνιος
Ετοιμάζεται σιγά σιγά ο Φορτούνης by Αποστόλης Λιβάνιος
58' Ευκαιρία για τον Αστέρα! Πονηρή σέντρα του Τασουλή, πέρασε από όλους και από τον Λουίς Φερνάντεθ, που ήταν ο στόχος και έφυγε λίγο έξω by Αποστόλης Λιβάνιος
Γίνεται έλεγχος από το VAR για πιθανό αντικανονικό μαρκάρισμα του Μπα στον Φερνάντεθ. by Αποστόλης Λιβάνιος
59' Σισέ αντί Σεμέδο και Φορτούνης αντί Βαλμπουενά by Αποστόλης Λιβάνιος
61' Ο Ολυμπιακός κλωτσάει ευκαιρία για το 3-0. Αφού σε κόντρα με τον Ελ Αραμπί, το γύρισμα ήταν πολύ δυνατό για τον Μπρούμα, ενώ περίμενε και ο Φορτούνης by Αποστόλης Λιβάνιος
62' Γύρισμα του Μασούρα για τον Φορτούνη, τον έκοψε ο Κώτσιρας και στη συνέχεια δίνεται φάουλ υπέρ του Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
70' Καπίγια αντί Βαλιέντε για τον Αστέρα by Αποστόλης Λιβάνιος
74' Μεγάλη ευκαιρία του Ολυμπιακού για το 3-0. Ωραία εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, καλή κίνηση του Σισέ, αλλά κάκιστο τελείωμα με αποτέλεσμα να αστοχήσει. by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Μεγάλη ευκαιρία του Αστέρα. Ο Λουίς Φερνάντεθ βρέθηκε στην περιοχή, άδειασε τον Σισέ αρχικά, αλλά στη συνέχεια αστόχησε από θέση βολής by Αποστόλης Λιβάνιος
76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ραντζέλοβιτς αντί Μασούρα by Αποστόλης Λιβάνιος
77' Τζίμας αντί Λουίς Φερνάντεθ by Αποστόλης Λιβάνιος
78' Η μπάλα στα δίχτυα από τον Ελ Αραμπί, αλλά δεν υπάρχει γκολ, αφού ήταν σε θέση οφσάιντ by Αποστόλης Λιβάνιος
Φάουλ σε καλή θέση για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
81' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-3! Άψογη εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη και η μπάλα στα δίχτυα. Δεν το πανηγύρισε, σεβόμενος το παρελθόν του. by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Σουντανί αντί Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Ρέαμπτσιουκ αντί Χολέμπας για τον Ολυμπιακό. Ντεμπούτο για τον Μολδαβό by Αποστόλης Λιβάνιος
86' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-4! Κάθετη του Καμαρά για τον Μπρούμα που τελείωσε ωραία με το αριστερό για το καρέ των Πειραιωτών by Αποστόλης Λιβάνιος
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο ματς. Αστέρας-Ολυμπιακός 0-4. Σεμέδο (35'), Καμαρά (40'), Φορτούνης (81') και Μπρούμα (86') τα γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος