Άρης-Βόλος

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά στους Γιάννηδες και τις Ιωάννες. by Γιώργος Σπανομανώλης
Μαζί θα παρακολουθήσουμε το ματς ανάμεσα στον Άρη και τον Βόλο για την 15η αγωνιστική της Super League by Γιώργος Σπανομανώλης
Τρία ματς σήμερα στο πρόγραμμα του πρωταθλήματος. Την ίδια ώρα ΟΦΗ-Λαμία και στις 19.30 Ατρόμητος-Βόλος. Ενημέρωση για όλες τις αναμετρήσεις φυσικά στον bwinΣΠΟΡ FM 94.6 by Γιώργος Σπανομανώλης
O Βόλος με το 1-0 επί του Ατρομήτου βρέθηκε και πάλι στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας. Ο Άρης προέρχεται από την αναπάντεχη ήττα από τη Λαμία και θέλει να επιστρέψει στα θετικά αποτελέσματα ώστε να μην χάσει τη σχέση του με την κορυφή. by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Άρης έχει πάντως φέτος μια από τις καλύτερες πορείες στην ιστορία του, με 9 νίκες σε 13 παιχνίδια by Γιώργος Σπανομανώλης
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων by Γιώργος Σπανομανώλης
ΒΟΛΟΣ (Ανχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Φεράρι, Σάντσεθ, Μήτογλου, Ντεντάκης, Ριένστρα, Μπαριέντος, Μπαρτόλο, Περέα, Μπουένο, Δουβίκας. by Γιώργος Σπανομανώλης
ΑΡΗΣ (Άκης Μάντζιος): Μπουσέ, Σάκιτς, Γκάνεα, Ροζ, Μπεναλουάν, Ματίγια, Σάσα Λούκας, Ματέο Γκαρσία, Μπρούνο Γκάμα, Σίλβα, Μάνος. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγκο είναι για τον Βόλο: Γκαραβέλης, Κολόμπο, Κιάκος, Μαρτίνεθ, Λογαράς, Μπάλλας, Κανελλάκης, Σάντος, Γκρίλο. by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πάγο για τον Άρη: Σιαμπάνης, Δεληζήσης, Τζέγκο, Μαντσίνι, Λόπεθ, Μπερτόγλιο, Τσαγκαλίδης, Χατζηπιρπιρίδης, Μπαγκαλιάνης. by Γιώργος Σπανομανώλης
Διαιτητής: Παπαπέτρου και βοηθοί Μπουξμπάουμ και Δίπλαρης. Τέταρτος ο Τσέτσιλας VAR ο Σιδηρόπουλος by Γιώργος Σπανομανώλης
Σε περίπου 20 λεπτά έχουμε σέντρα στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
Στον πρώτο γύρο θυμίζουμε ότι ο Άρης είχε πάρει τη νίκη στον Βόλο 1-0 με πέναλτι του Μπρούνο Γκάμα by Γιώργος Σπανομανώλης
Έχει ενδιαφέρον να δούμε ο Βόλος πως θα είναι χωρίς τον Ουάρντα στη σύνθεση του και τι μπορεί να προσφέρει ο Μπουένο. by Γιώργος Σπανομανώλης
Ιδιαίτερο ματς, εκτιμώ θα έχει ενδιαφέρον by Γιώργος Σπανομανώλης
Ξεκίνησε το παιχνίδι by Γιώργος Σπανομανώλης
5' Προσπάθεια του Σίλβα, κόρνερ για τον Άρη by Γιώργος Σπανομανώλης
6' Πιέζει ο Άρης, νέο κερδισμένο κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
Διώχνει ο Περέα, νέο κόρνερ by Γιώργος Σπανομανώλης
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο, ακόμα δεν υπάρχει κάτι στο ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
18' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ ο Άρης by Γιώργος Σπανομανώλης
Σκόρερ ο Λούκας Σάσα, έγινε κρυφός φορ, πήρε την ασίστ του Γκάνεα, πλάσαρε εξαιρετικά με το αριστερό και δίνει προβάδισμα στην ομάδα του Μάντζιου by Γιώργος Σπανομανώλης
Πρώτη τελική, πρώτο γκολ για τον Άρη και το πιο γρήγορο φέτος στο πρωτάθλημα by Γιώργος Σπανομανώλης
Είναι εξαιρετική μέχρι τώρα η παρουσία του Γκάνεα. Ο μόνος που αποτελούσε πηγή κινδύνου για τον Βόλο από την πτέρυγα του γίνεται δημιουργός του τέρματος του Σάσα. Καθοριστική η κίνηση δίχως την μπάλα από τον Σάσα που έγινε... κρυφός φορ στη φάση αυτή. by Γιώργος Σπανομανώλης
23' Ευκαιρία για τον Άρη: Γύρισμα του Σίλβα σουτ του Μάνου η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Άρης έχει σκοράρει σε όλα τα ματς φέτος, με μοναδική εξαίρεση το προηγούμενο κόντρα στη Λαμία, στο οποίο ηττήθηκε by Γιώργος Σπανομανώλης
Οι παίκτες του Βόλου προσπαθούν να βγάλουν αντίδραση τώρα. Γενικά φέτος έχουν αποδείξει ότι όταν δεχτούν γκολ "ξυπνάνε" by Γιώργος Σπανομανώλης
29' Φάουλ από τον Φεράρι, εδώ γλιτώνει την κάρτα, του χαρίζεται ο Παπαπέτρου. Πήγε με τα δύο πόδια στον αντίπαλο του by Γιώργος Σπανομανώλης
Μοιρασμένη η κατοχή 52-48 για τον Άρη by Γιώργος Σπανομανώλης
by Γιώργος Σπανομανώλης
35' Κάρτα στον Περέα για σκληρό μαρκάρισμα στον Γκάνεα by Γιώργος Σπανομανώλης
38' Τρομερή ευκαιρία του Σίλβα: Φοβερή ατομική ενέργεια, άδειασε τον Σάντσες πλάσαρε εξαιρετικά αλλά η μπάλα φεύγει εκατοστά έξω από το δοκάρι by Γιώργος Σπανομανώλης
Η αριστερή πτέρυγα του Άρη με Σίλβα και Γκάνεα σήμερα βγάζει φωτιές. Από εκεί ήρθε το γκολ, από αριστερά βγαίνει και η τεράστια φάση του Σίλβα by Γιώργος Σπανομανώλης
43' Φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Μπουσέ είναι θεατής στο πρώτο μέρος, έχει βγάλει εύκολο μεροκάματο. Να δούμε αν μπορεί η ομάδα του Λόπες να απειλήσει με στατική φάση by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Μπαριέντος εκτελεί στο τείχος. Κακή επιλογή by Γιώργος Σπανομανώλης
45' Έφυγε στην κόντρα ο Ματέο Γκαρσία, δεν είχε ανάσες και έχασε την μπάλα by Γιώργος Σπανομανώλης
Δύο λεπτά έξτρα χρόνος by Γιώργος Σπανομανώλης
Ημίχρονο: Άρης-Βόλος 1-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
Το γκολ του Σάσα στο 17' χωρίζει τις δύο ομάδες. Ο Βόλος δεν έχει απειλήσει καθόλου και βρίσκεται πίσω στο σκορ κυρίως εξαιτίας του ορεξάτου Γκάνεα και του Σίλβα. Οι δυο τους από τα αριστερά κάνουν ό,τι θέλουν και δημιουργούν όλα τα ρήγματα στο πρώτο μέρος. Από εκεί προήλθε το γκολ του Σάσα, όπως και οι δύο μεγάλες φάσεις με τον Μάνο και τον Σίλβα. Ο Άρης δεν βγάζει μάτια, αλλά είναι συγκεντρωμένος και παίρνει αυτό που θέλει και αυτό που πρέπει στο πρώτο μέρος. Σωστή προσέγγιση μετά τη σφαλιάρα από τη Λαμία. by Γιώργος Σπανομανώλης
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο by Γιώργος Σπανομανώλης
46' Παραλίγο λάθος του Ροζ, κόρνερ για τον Βόλο by Γιώργος Σπανομανώλης
46' Σάντος μέσα, έξω ο Μπουένο by Γιώργος Σπανομανώλης
48' Ευκαιρία για τον Άρη: Ξανά ο Σίλβα από αριστερά, βρήκε τον Μάνο μπλοκάρει ο Κλέιμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
51' Τεράστια ευκαιρία για τον Άρη: Αδιανόητη μπαλιά του Ματίγια στον χώρο, ο Σίλβα φάτσα με τον Κλέιμαν αλλά το πλασέ του φεύγει ελάχιστα άουτ by Γιώργος Σπανομανώλης
56' Γύρισμα του Ρενάτο στην περιοχή, ο Περέα δεν τη βρίσκει καλά και πετάει την ευκαιρία για τον Βόλο by Γιώργος Σπανομανώλης
56' Κίτρινη στον Σάσα by Γιώργος Σπανομανώλης
59' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία by Γιώργος Σπανομανώλης
64' Κίτρινη κάρτα στον Μπαριέντος by Γιώργος Σπανομανώλης
Το ματς έχει χάσει το ρυθμό που είχε. Σκληρά μαρκαρίσματα και νεύρα by Γιώργος Σπανομανώλης
70' Ο Ματέο Γκαρσία βρήκε χώρο, έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε by Γιώργος Σπανομανώλης
73' Μέσα ο Τζέγκο, έξω ο Γκάμα. Μέσα Μαντσίνι αντί Μάνου. by Γιώργος Σπανομανώλης
74' Αλλαγή για τον Βόλο, στη θέση του Περέα, ο Μαρτίνες by Γιώργος Σπανομανώλης
80' Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Άρη: Ο Μαντσίνιο βγάζει μόνο του τον Μπερτόλιο εντυπωσιακή επέμβαση του Κλέιμαν by Γιώργος Σπανομανώλης
Ο Άρης πετάει νέα ευκαιρία για να τελειώσει το ματς by Γιώργος Σπανομανώλης
81' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛ ο Άρης 2-0 by Γιώργος Σπανομανώλης
Φοβερή ενέργεια του Μπερτόλιο, αδειάζει τον Μήτογλου πατάει περιοχή και εκτελεί! by Γιώργος Σπανομανώλης
88' Λόπεθ μέσα, Σίλβα έξω by Γιώργος Σπανομανώλης
89' Γκρίλο μέσα Μπαρτόλο έξω by Γιώργος Σπανομανώλης
90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Γιώργος Σπανομανώλης
90'+2' Ο Ρενάτο έκανε ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, το οποίο έφυγε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι. by Γιώργος Σπανομανώλης
90'+3' Λήξη του αγώνα by Γιώργος Σπανομανώλης