Παναιτωλικός-Ολυμπιακός

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του Παναιτωλικός-Ολυμπιακός για την 16η αγωνιστική της Super League 1 by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι Πειραιώτες αναζητούν την τέταρτη σερί νίκη τους με σκοπό να διατηρήσουν την απόσταση από τους διώκτες τους. by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι φιλοξενούμενοι θέλουν ένα θετικό αποτέλεσμα ώστε να πάρουν ανάσα. by Αποστόλης Λιβάνιος
Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη για τις 19:30, θα καλυφθεί τηλεοπτικά από το Novasports1, ενώ ραδιοφωνικά θα υπάρχει κάλυψη από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Μπάμπη Τσιρώνη. by Αποστόλης Λιβάνιος
Πάμε να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων... by Αποστόλης Λιβάνιος
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κνετ, Μαλής, Κωνσταντόπουλος, Μεντίνα, Βάντερσον, Αρσούρα, Ντίας, Ταχάρ, Αριγίμπι, Μάζουρεκ και Αζάντι. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ντρέγκερ, Σισέ, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Καμαρά, Φορτούνης, Μασούρας, Μπρούμα, Ελ Αραμπί. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των γηπεδούχων: Μελισσάς, Περέιρα, Τσιγγάρας, Βέργος, Άλβαρες, Μανθάτης, Τζανακάκης, Ντάλσιο, Γιάκολις by Αποστόλης Λιβάνιος
Στον πάγκο των φιλοξενούμενων: Κρίστινσον, Σίλβα, Χασάν, Πέπε, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Παπαδόπουλος, Ραντζέλοβιτς by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαιτητής: Καραντώνης Βοηθοί: Σαμοΐλης, Ι.Δημητριάδης, VAR: Παπαπέτρου AVAR: Μωϋσιάδης by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι Πειραιώτες παρατάσσονται με Ρέαμπτσιουκ (ντεμπούτο στο βασικό σχήμα) και Ντρέγκερ βασικούς, ενώ ο Βαλμπουενά είναι στον πάγκο και ο Φορτούνης στο αρχικό σχήμα. Επιστροφή, έπειτα από την περιπέτεια με την υγεία του, για τον Χασάν που βρίσκεται στον πάγκο. by Αποστόλης Λιβάνιος
Στο ματς του πρώτου γύρου, ο Ολυμπιακός επικρατήσει 2-0 του Παναιτωλικού στο Φάληρο με γκολ των Ελ Αραμπί (48') και Καφού (86') by Αποστόλης Λιβάνιος
by Αποστόλης Λιβάνιος
Περίπου δέκα λεπτά για τη σέντρα στο Αγρίνιο by Αποστόλης Λιβάνιος
Οι δύο ομάδες θα κοντραριστούν και στο Κύπελλο, όπως προέκυψε και από την κλήρωση που έγινε μεσοβδόμαδα by Αποστόλης Λιβάνιος
Είσοδος των αναπληρωματικών των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Και τώρα μια-μια (όπως προβλέπεται από το πρωτόκολλο) οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο by Αποστόλης Λιβάνιος
Σέντρα στο ματς! by Αποστόλης Λιβάνιος
2' Πρώτη τελική στο ματς και είναι για τον Παναιτωλικό. Ο Μάζουρεκ ελίχθηκε ωραία από τα αριστερά και μπούκαρε στην αντίπαλη περιοχή, αλλά ο Τζολάκης μπλόκαρε μετά το γύρισμά του. Τα χάλασε στο τέλος ο άσος των γηπεδούχων by Αποστόλης Λιβάνιος
4' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 0-1! Ωραία μπαλιά του Σισέ για τον Ντρέγκερ, που γύρισε για τον Φορτούνη, ο οποίος εκτέλεσε με το αριστερό. Στην πρώτη της τελική ανοίγει το σκορ η ομάδα του Μαρτίνς. by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για χέρι. Έχει σταματήσει την μπάλα με τον ώμο ο μπακ των Πειραιωτών. by Αποστόλης Λιβάνιος
Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων σε μαρκάρισμα του Ρέαμπτσιουκ στον Ντίας. Βάζει το χέρι του στην πλάτη του αντιπάλου του ο μπακ του Ολυμπιακού, ο διαιτητής ήταν κοντά και έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι. by Αποστόλης Λιβάνιος
10' Κερδισμένο φάουλ για τον Ολυμπιακό κοντά στο ημικύκλιο και σε καλή θέση για απευθείας εκτέλεση by Αποστόλης Λιβάνιος
10' Εκτέλεσε ο Φορτούνης, η μπάλα στο τείχος by Αποστόλης Λιβάνιος
14' Ωραία μπαλιά του Μάζουρεκ για τον Αριγίμπι, αλλά ο δεύτερος δεν έκανε καλό κοντρόλ, ευρισκόμενος σε πλεονεκτική θέση. by Αποστόλης Λιβάνιος
15' Κίτρινη ο Αζάντι by Αποστόλης Λιβάνιος
16' Κακό-άστοχο τελείωμα του Σισέ σε γέμισμα του Φορτούνη από στημένη φάση by Αποστόλης Λιβάνιος
22' Δυνατό σουτ του Καμαρά, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Κνετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Μακρινό σουτ του Ταχάρ, μπλόκαρε ο Τζολάκης by Αποστόλης Λιβάνιος
28' Κίνηση του Ρέαμπτσιουκ από τα αριστερά και γύρισμα, με τον Μπρούμα να μπαίνει στη φάση, αλλά ο Κνετ τον πρόλαβε και μπλόκαρε. by Αποστόλης Λιβάνιος
32' Πολύ άστοχο σουτ του Καμαρά εκτός περιοχής by Αποστόλης Λιβάνιος
35' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας υποδέχθηκε την μπάλα μέσα στην περιοχή μετά από ωραία μπαλιά του Ντρέγκερ, αλλά πλάσαρε πάνω στον Κνετ, που πρόλαβε να του κλείσει το πεδίο. by Αποστόλης Λιβάνιος
43' Κίτρινη στον Μπρούμα που πάτησε τον Μάζουρεκ σε διεκδίκηση της μπάλας by Αποστόλης Λιβάνιος
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ημίχρονο στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 0-1! Το γκολ του Φορτούνη με πλασέ με το Φορτούνη στο 4’ χωρίζει τις δύο ομάδες. Κυριάρχησαν οι Πειραιώτες μετά το τέρμα τους. Ωστόσο, στην πορεία του αγώνα είναι σημαντικό το διάστημα 2’-4’. Αρχικά, οι γηπεδούχοι απειλούν με τον Μάζουρεκ που έκανε ωραία κίνηση, αλλά όχι καλό γύρισμα, ενώ σχεδόν στα καπάκια οι φιλοξενούμενοι ανοίγουν το σκορ στην πρώτη τους τελική. by Αποστόλης Λιβάνιος
Δύο αλλαγές ετοιμάζει ο Μαρτίνς. Δεν θα αλλάξει κάτι ο Δέλλας. by Αποστόλης Λιβάνιος
Βαλμπουενά αντί Φορτούνη και Ραντζέλοβιτς αντί Μπρούμα by Αποστόλης Λιβάνιος
Έναρξη στο δεύτερο μέρος! by Αποστόλης Λιβάνιος
48' ΓΚΟΛ ο Παναιτωλικός, 1-1! Σέντρα του Αριγίμπι, εντυπωσιακό γυριστό του Ταχάρ και η μπάλα στα δίχτυα του Τζολάκη. Πραγματικά πολύ ωραίο γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Επίθεση του Παναιτωλικού με προϋποθέσεις, που κόβεται για οφσάιντ στον Αζάντι, ενώ ο Τζολάκης είχε διώξει το σουτ του φορ του Παναιτωλικού. by Αποστόλης Λιβάνιος
52' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Ο Ελ Αραμπί βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά και λίγο πλάγια στην κάθετη του Καμαρά, αλλά έδιωξε σε κόρνερ ο Μαλής. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ο Μασούρας θα αποχωρήσει σε λίγο για να μπει ο Βρουσάι by Αποστόλης Λιβάνιος
Παίζει πολύ στην κόντρα ο Παναιτωλικός, εκμεταλλευόμενος τα κενά που αφήνει ο Ολυμπιακός μετά το 1-1. Δείχνει να λείπει η φρεσκάδα από τους φιλοξενούμενους. by Αποστόλης Λιβάνιος
59' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Βρουσάι αντί Μασούρας by Αποστόλης Λιβάνιος
60' Ωραία σέντρα του Ντρέγκερ από τα δεξιά, ακόμα πιο ωραία η επέμβαση του Κωνσταντόπουλου που έδιωξε προ του Ελ Αραμπί by Αποστόλης Λιβάνιος
61' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά-πάσα του Ελ Αραμπί έπειτα από κόρνερ και ο Εμβιλά αστόχησε από πολύ κοντά. by Αποστόλης Λιβάνιος
61' Βέργος αντί Αζάντι για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
65' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός, 1-2! Έπειτα από δυνατή πάσα του Βρουσάι, ο Βαλμπουενά έχασε την ισορροπία του, αλλά όντας σχεδόν πεσμένος έκανε κάθετη για τον Ελ Αραμπί που εκτέλεσε τον Κνετ. Πραγματικά εντυπωσιακό το γεγονός ότι κατάφερε να βγάλει ασίστ ο Γάλλος. by Αποστόλης Λιβάνιος
68' Σουτ του Ραντζέλοβιτς πάνω στον Κνετ. by Αποστόλης Λιβάνιος
Μανθάτης και Περέιρα σε λίγο για τον Παναιτωλικό by Αποστόλης Λιβάνιος
70' Περέιρα αντί Βάντερσον και Μανθάτης αντί Αριγίμπι. by Αποστόλης Λιβάνιος
80' O Παναιτωλικός επισκέφθηκε την περιοχή του Ολυμπιακού με στημένη φάση, ο Ελ Αραμπί προσπάθησε να απομακρύνει και ο Τζολάκης βγήκε και μάζεψε. by Αποστόλης Λιβάνιος
80' Κίτρινη στον Κωνσταντόπουλο by Αποστόλης Λιβάνιος
Ετοιμάζεται ο Ανδρούτσος για τον Ολυμπιακό. Ντάλσιο και Τσιγγάρας από πλευράς Παναιτωλικού by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Ντάλσιο αντί Μεντίνα και Τσιγγάρας αντί Ταχάρ. by Αποστόλης Λιβάνιος
85' Ανδρούτσος αντί Ντρέγκερ για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
Δεξιός μπακ ο Ραντζέλοβιτς πλέον. by Αποστόλης Λιβάνιος
Ελέγχει την κατάσταση ο Ολυμπιακός. Δεν έχει βρει ιδέες για να απειλήσει ο Παναιτωλικός στο τελευταίο διάστημα, παρότι το προσπαθεί by Αποστόλης Λιβάνιος
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις. by Αποστόλης Λιβάνιος
90+3' Χασάν αντί Ελ Αραμπί για τον Ολυμπιακό by Αποστόλης Λιβάνιος
Τέλος στο Αγρίνιο: Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 1-2! Φορτούνης (4') και Ελ Αραμπί (65') τα γκολ για τους νικητές, είχε ισοφαρίσει ο Ταχάρ στο 48' με εντυπωσιακό γκολ. by Αποστόλης Λιβάνιος