ΠΑΟΚ-Βόλος

Καλό μεσημέρι σε όλους. by Νίκος Ράλλης
Με την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον Βόλο στις 15:00 ανοίγει η αυλαία της 16ης αγωνιστικής της Super League. by Νίκος Ράλλης
Μια αναμέτρηση, φυσικά, που θα παρακολουθήσετε ζωντανά στο sport-fm.gr και στον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Δημήτρη Τσορμπατζόγλου. by Νίκος Ράλλης
Πάμε καταρχήν να δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Νίκος Ράλλης
Με αρκετές αλλαγές στο βασικό σχήμα σε σχέση με το ματς του Περιστερίου παρατάσσει τον ΠΑΟΚ ο Πάμπλο Γκαρσία. Στο 4-2-3-1 του Ουρουγουανού τεχνικού, κάτω από τα γκολπόστ κάθεται -τελικά- ο Πασχαλάκης, ενώ με τους τιμωρημένους Γιαννούλη και Μιχαηλίδη εκτός, αλλά και τον Βιεϊρίνια να μην ξεκινάει, στην άμυνα θα αγωνιστούν από δεξιά προς τα αριστερά οι Ροντρίγκο, Ίνγκασον, Κρέσπο και Περέιρα. Οι δύο στον άξονα είναι οι Εσίτι και Σβαμπ, ενώ φανέλα βασικού πήρε ο Ουάρντα για πρώτη φορά μετά την επιστροφή του. Αριστερά ο Τζόλης, δεξιά ο Ζίβκοβιτς και στην κορυφή της επίθεσης ο Σφιντέρσκι. by Νίκος Ράλλης
by Νίκος Ράλλης
Στον πάγκο του «δικεφάλου» κάθονται οι: Ζίβκοβιτς, Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Μουργκ, Αουγκούστο, Νινούα, Ελ Καντουρί, Λάμπρου, Κρμεντσίκ. by Νίκος Ράλλης
Από πλευράς Βόλου, ο Άνχελ Λόπεθ ξεκινάει τους: Κλέιμαν, Φεράρι, Γκρίλο, Μήτογλου, Σάντσες, Ριένστρα, Κιάκος, Μπαρτόλο, Περέα, Ρενάτο και Δουβίκα. by Νίκος Ράλλης
Περιττό να πούμε ότι για τον ΠΑΟΚ δεν υπάρχει άλλο αποτέλεσμα πέρα από τη νίκη... by Νίκος Ράλλης
Μετά την ήττα μεσοβδόμαδα από τον Ατρόμητο και ενώ ακολουθεί το μεγάλο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στην Τούμπα την ερχόμενη Τετάρτη, ο «δικέφαλος του βορρά» δεν έχει κανένα περιθώριο για άλλη απώλεια. by Νίκος Ράλλης
Μετά και το «διπλό» του Ολυμπιακού στο Αγρίνιο χθες, η διαφορά των δύο είναι, πλέον, στους 13 βαθμούς. by Νίκος Ράλλης
Δεδομένα ο Γκαρσία θέλει ένα γρήγορο γκολ από τους παίκτες του, απέναντι, βέβαια, σε μια εξαιρετική ομάδα, η οποία, με εξαίρεση το ματς με τον Άρη (έχασε 2-0), παίζει πολύ καλό ποδόσφαιρο και μπορεί να δημιουργήσει προβλήματα. Έστω και χωρίς τον καλύτερό της παίκτη, Ουάρντα, που βρίσκεται πια... απέναντι. by Νίκος Ράλλης
Αυτός είναι, άλλωστε, ένας επιπλέον λόγος που ξεκινάει σήμερα ο Αιγύπτιος (σκόραρε, θυμίζουμε, στο Περιστέρι), καθώς ξέρει πολύ καλά τους αμυντικούς του Βόλου. by Νίκος Ράλλης
Πέρασε η ώρα, σε 7 λεπτά η σέντρα! by Νίκος Ράλλης
Χρωστάμε τον πάγκο του Βόλου: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Μαρτίνες, Νίνης, Λογαράς, Μπάλλας και Κανελλάκης. by Νίκος Ράλλης
Περιμένουμε τις δύο ομάδες να βγουν από τα αποδυτήρια. by Νίκος Ράλλης
Νωρίτερα έβρεχε στη Θεσσαλονίκη, έχει σταματήσει εδώ και λίγη ώρα. Στους 13 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία. Μια χαρά για ποδόσφαιρο οι συνθήκες, μακάρι να δούμε καλό ματς. by Νίκος Ράλλης
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Αθανάσιος Τζήλος (Λάρισας) ΒΟΗΘΟΙ: Πολυχρόνης Κωσταράς (Αιτ/νιας), Γεώργιος Χριστάκογλου (Χαλκιδικής) ΤΕΤΑΡΤΟΣ: Δημήτριος Μαλούτας (Ημαθία) by Νίκος Ράλλης
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες. by Νίκος Ράλλης
1' Σέντρα στο παιχνίδι! by Νίκος Ράλλης
Έχει μπει δυνατά ο Βόλος, όπως κάνει σε κάθε παιχνίδι του. by Νίκος Ράλλης
Πιέζει ψηλά, κέρδισε ένα κόρνερ τώρα, πέρασε η φάση... by Νίκος Ράλλης
Στο 4' είμαστε. by Νίκος Ράλλης
Να πούμε ότι VAR είναι ο Ευάγγελος Μανούχος και AVAR ο Ανδρέας Μεϊντάνας. by Νίκος Ράλλης
7' Σέντρα του Ζίβκοβιτς, κεφαλιά του Σφιντέρσκι, η μπάλα ψηλά, άουτ. by Νίκος Ράλλης
Οπισθοχωρεί σιγά σιγά ο Βόλος, ανεβαίνει ο ΠΑΟΚ. by Νίκος Ράλλης
Το ματς του πρώτου γύρου είχε λήξει 0-0 στον Βόλο, με τον «δικέφαλο», τότε, να χάνει... ένα τσουβάλι γκολ! by Νίκος Ράλλης
11' ΓΚΟΛ για τον Βόλο, 0-1! Ο Κιάκος ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους! by Νίκος Ράλλης
Ελέγχεται η φάση από τον VAR για χέρι... by Νίκος Ράλλης
Μετράει κανονικά, 1-0 ο Βόλος! by Νίκος Ράλλης
Αδιανόητη... τρικυμία στην άμυνα του ΠΑΟΚ, η μπάλα κατέληξε στον Κιάκο, που έκανε το σουτ, κάπου κόντραρε και κατέληξε στα δίχτυα του Πασχαλάκη. by Νίκος Ράλλης
«Συνεχίστε να πιέζετε ψηλά», η οδηγία του τεχνικού του Βόλου... by Νίκος Ράλλης
16' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Βόλο! Νέο κενό στην άμυνα, ο Πασχαλάκης λέει «όχι» στον Δουβίκα που βγήκε τετ-α-τετ και αποκρούει στη συνέχεια και το σουτ από τον Ρενάτο. by Νίκος Ράλλης
Η εικόνα του ΠΑΟΚ είναι αποκαρδιωτική... by Νίκος Ράλλης
Αντίθετα, ο Βόλος είναι εντυπωσιακός στο ξεκίνημα. Στο 18' πλέον. by Νίκος Ράλλης
18' Να ένα σουτ από τον Τζόλη, αποκρούει ο Κλείμαν στη γωνία του. by Νίκος Ράλλης
Εν τω μεταξύ, το γκολ του Κιάκου είναι το πρώτο του στην κατηγορία. by Νίκος Ράλλης
22' Σκληρό φάουλ του Σβαμπ στον Ρενάτο. by Νίκος Ράλλης
Κάθε αντεπίθεση του Βόλου προκαλεί πανικό στην άμυνα των γηπεδούχων. Είναι ξεκάθαρη η έλλειψη ηρεμίας. by Νίκος Ράλλης
23' Απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακριά ο Ρενάτο, με γροθιές ο Πασχαλάκης. by Νίκος Ράλλης
25' Φάουλ του Σάντσες πάνω στον Ουάρντα. by Νίκος Ράλλης
Ένα κόρνερ κερδίζει ο ΠΑΟΚ μετά την εκτέλεση του φάουλ. by Νίκος Ράλλης
28' ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! by Νίκος Ράλλης
Θα περιμένουμε τον έλεγχο του VAR. by Νίκος Ράλλης
28' Κίτρινη κάρτα στον Κλέιμαν για διαμαρτυρία. by Νίκος Ράλλης
Πέναλτι είναι, καθαρό, χέρι του Ριένστρα. by Νίκος Ράλλης
29' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, ευστοχεί από τα 11 βήματα ο Σβαμπ. by Νίκος Ράλλης
1-1 by Νίκος Ράλλης
Για να δούμε αν θα πάρει... μπρος ο «δικέφαλος» μετά το γκολ. by Νίκος Ράλλης
Ο Βόλος, πάντως, συνεχίζει να είναι επικίνδυνος στην κόντρα. by Νίκος Ράλλης
36' Σουτ από τον Εσίτι, στα σώματα η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
40' Καλή στιγμή για τον Βόλο! Χαμηλή σέντρα του Φεράρι από δεξιά, με τον Περέα να κάνει την προβολή και την μπάλα να φεύγει άουτ. by Νίκος Ράλλης
Ο ΠΑΟΚ δεν έχει απειλήσει ακόμη με καθαρή, μεγάλη ευκαιρία, τον Βόλο. Πέρα από το πέναλτι, δηλαδή... τίποτα. by Νίκος Ράλλης
Πάμε για τα 45', άλλα τρία λεπτά... by Νίκος Ράλλης
43' Κίτρινη κάρτα στον Ζίβκοβιτς. by Νίκος Ράλλης
Συμπληρώσαμε 45 λεπτά παιχνιδιού. by Νίκος Ράλλης
45' Κίτρινη κάρτα στον Κιάκο. by Νίκος Ράλλης
Ένα λεπτό ο έξτρα χρόνος... by Νίκος Ράλλης
Τέλος πρώτου ημιχρόνου, με μια καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Σουτ του Τζόλη στα σώματα μετά από καταπληκτική ενέργεια του Περέιρα. by Νίκος Ράλλης
Στο 1-1 οι δύο ομάδες. by Νίκος Ράλλης
Τα λέμε σε περίπου 15 λεπτά. by Νίκος Ράλλης
46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο. by Νίκος Ράλλης
Οι Καντουρί και Βιεϊρίνια παίρνουν τις θέσεις του Εσίτι και Περέιρα. by Νίκος Ράλλης
48' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια. by Νίκος Ράλλης
Τίποτα σε αυτό το πρώτο δεκάλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο... by Νίκος Ράλλης
Ο ΠΑΟΚ δεν μπορεί να γίνει απειλητικός. by Νίκος Ράλλης
56' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Πολύ ωραία προσπάθεια και σέντρα του Ζίβκοβιτς από αριστερά, γυριστό του Ουάρντα, η μπάλα φεύγει εκτός. by Νίκος Ράλλης
58' Κίτρινη κάρτα στον Περέα. by Νίκος Ράλλης
59' Η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Βόλου, οφσάιντ δίνει διαιτητής. Ο Ίνγκασον έχει σκοράρει με προβολή, αλλά το γκολ δεν μετράει. by Νίκος Ράλλης
60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Βόλο! Εξαιρετική σέντρα του Μπαρτόλο από αριστερά, σουτ στην κίνηση από τον αμαρκάριστο Ρενάτο, άουτ! by Νίκος Ράλλης
Τρομερή πίεση από τον ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά, σαν να ξύπνησε μετά τη φάση του Βόλου στο 60' by Νίκος Ράλλης
Ετοιμάζεται ο Σωτήρης Νίνης από πλευράς φιλοξενούμενων. by Νίκος Ράλλης
Μάλλον θα βγει ο Περέα, που είδε και την κίτρινη κάρτα νωρίτερα. by Νίκος Ράλλης
Πράγματι. by Νίκος Ράλλης
63' Αλλαγή για τον Βόλο, ο Νίνης στη θέση του Περέα. by Νίκος Ράλλης
Ο Ελ Καντουρί έχει ανεβάσει όλον τον ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο. Και ο Βιεϊρίνια. by Νίκος Ράλλης
65' ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 2-1! Εκτέλεση κόρνερ στο πρώτο δοκάρι, ο Σφιντέρσκι πήγε πρώτος στην μπάλα, αυτή κατέληξε στον προωθημένο Ίνγκασον, ο οποίος με κεφαλιά δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του! by Νίκος Ράλλης
«Τούμπα» το ματς! by Νίκος Ράλλης
68' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, στη θέση του Σφιντέρσκι ο Κρμέντσικ. by Νίκος Ράλλης
68' Και ο Βόλος αλλαγή... Ο Μαρτίνες αντί του σκόρερ Κιάκου. by Νίκος Ράλλης
70' Σουτ από τον Κρμέντσικ, στα χέρια του Κλέιμαν η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
72' Κίτρινη κάρτα στον Δουβίκα. by Νίκος Ράλλης
73' Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ! Τρίτη τελική από τον Κρμέντσικ μέσα σε τρία λεπτά, ο Τσέχος γυρίζει ωραία το σώμα του και σουτάρει, λίγο έξω η μπάλα. by Νίκος Ράλλης
Ο Βόλος δεν μπορεί να βρει... αντίδοτο στον Κρμέντσικ. by Νίκος Ράλλης
«Άλλη» ομάδα ο ΠΑΟΚ στο δεύτερο ημίχρονο, και ειδικά μετά το γκολ του Ίνγκασον. Οι φιλοξενούμενοι έχουν χάσει την ψυχραιμία τους. by Νίκος Ράλλης
Ο Νίνης εν τω μεταξύ αγωνίζεται ως αμυντικός μέσος, με τον Λόπεθ να του φωνάζει διαρκώς να ζητάει μπάλα και να οργανώνει παιχνίδι. by Νίκος Ράλλης
78' Ο Μουργκ παίρνει τη θέση του Τζόλη. by Νίκος Ράλλης
82' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Μόνος του ο Μουργκ πλάσαρε, απέκρουσε ο Κλέιμαν! by Νίκος Ράλλης
84' Σουτ από τον Ελ Καντουρί, άουτ! by Νίκος Ράλλης
85' Έξω ο Ουάρντα, μέσα ο Αουγκούστο. by Νίκος Ράλλης
86' Ντεντάκης αντί Γκρίλο για τον Βόλο by Νίκος Ράλλης
88' Καλή στιγμή για τον Βόλο. Προσπάθεια του Δουβίκα για κεφαλιά, τελικά τη βρήκε ο Σβαμπ και παραχώρησε κόρνερ. by Νίκος Ράλλης
90' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ, 3-1! Με σχεδόν ολόκληρη ομάδα του Βόλου να είναι μπροστά, ο Ελ Καντουρί μοίρασε για τον Κρμέντσικ που βρέθηκε φάτσα με τον αντίπαλο γκολκίπερ, δεν τον πλάσαρε ιδανικά και παρά την επέμβαση του Κλέιμαν, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα με περιπέτεια.
Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις by Νίκος Ράλλης
Φινάλε στην Τούμπα. ΠΑΟΚ-Βόλος 3-1! Ο Κιάκος άνοιξε το σκορ στο 10’ για τους φιλοξενούμενους, αλλά ο ΠΑΟΚ βρήκε τις λύσεις. Ισοφάρισε με το πέναλτι του Σβαμπ στο 28’, ενώ ο Ίνγκασον με κεφαλιά ολοκλήρωσε την ανατροπή. Σκόρερ χρίστηκε και ο Κρμέντσικ (90’). by Νίκος Ράλλης
Πλέον, ο ΠΑΟΚ στρέφει την προσοχή του στο εξ αναβολής ματς της Τετάρτης κόντρα στον Ολυμπιακό, στο οποίο πάει έχοντας δέκα βαθμούς λιγότερους από τους Πειραιώτες by Νίκος Ράλλης