Ατρόμητος-Λαμία

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ατρομήτου με τη Λαμία, που διεξάγεται εξ αναβολής για τη 13η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
Ο αγώνας, που είναι προγραμματισμένος για τις 17:15, μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports 2 και ραδιοφωνικά από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 από τον Παύλο Κουστέρη. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Φωτιάς, Βοηθοί: Σπυρόπουλος, Σινιοράκης 4ος: Βρέσκας, VAR: Ευαγγέλου AVAR: Απτόσογλου by Γιάννης Πολιάς
Η ενδεκάδα του Ατρομήτου: Μανδάς, Γκαλβάο, Στρούγγης, Κιβρακίδης, Τομάσεβιτς, Σάλομον, Γκάλο, Ενσικουλού, Ραμπέγιο, Αγκάγιεφ, Χριστοδουλόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Θεοδωράκης, Γούτας, Νάτσος, Χαρίσης, Νταβιώτης, Μουνίθ, Τριμμάτης, Μανούσος, Μάτιτς. by Γιάννης Πολιάς
Η ενδεκάδα της Λαμίας: Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνες, Προβυδάκης, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Τιρόνε, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Καραμάνος. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Θεοδωρόπουλος, Βλάχος, Ζιούλης, Παλαβαντσβίλι, Μπα, Σκόνδρας, Βασιλακάκης, Αραμπούλι, Σαραμαντάς. by Γιάννης Πολιάς
Οι Περιστεριώτες προέρχονται από το εντός έδρας 0-0 με τον ΟΦΗ και με νίκη μπορούν να πιάσουν τον Αστέρα Τρίπολης στην 6η θέση. Η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου από την άλλη, ηττήθηκε με 1-0 από την ΑΕΚ εντός και παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. by Γιάννης Πολιάς
Με 4-2-3-1 κατεβάζει την ομάδα του ο Νταμίρ Κάναντι, με τον Χριστοδουλόπουλο στην κορυφή της επίθεσης. by Γιάννης Πολιάς
Ίδιος σχηματισμός και για τους Λαμιώτες. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε ο αγώνας! by Γιάννης Πολιάς
Δυναμικοί οι φιλοξενούμενοι σε αυτά τα πρώτα λεπτά, έχουν την κατοχή της μπάλας. by Γιάννης Πολιάς
5' Κόρνερ για τη Λαμία, το πρώτο στο ματς, ο Μπεχαράνο δεν κατάφερε να απειλήσει. by Γιάννης Πολιάς
6' Συρτό σουτ του Χριστοδουλόπουλου, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
7' Ακυρώνεται γκολ του Καραμάνου για οφσάιντ, ελέγχεται από το VAR η φάση. by Γιάννης Πολιάς
7' Γκολ η Λαμία, 0-1. Ο Video Assistant Referee κατέληξε ότι δεν υπάρχει οφσάιντ, προηγούνται οι Λαμιώτες στο Περιστέρι χάρη στο σουτ του Καραμάνου. by Γιάννης Πολιάς
Άσχημο ξεκίνημα για τον Ατρόμητο, επιβραβεύτηκαν για την επιμονή τους σε αυτά τα πρώτα λεπτά οι φιλοξενούμενοι. by Γιάννης Πολιάς
14' Έχει κερδίσει μέτρα ο Ατρόμητος αλλά δεν έχει απειλήσει ακόμα. by Γιάννης Πολιάς
18' Κακό μακρινό σουτ από τον Ραμπέγιο, ψηλά άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
20' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία! Τετ α τετ Ντέλετιτς με τον Μανδά, ο Έλληνας τερματοφύλακας αποκρούει και στην συνέχεια η μπάλα απομακρύνεται πάνω στη γραμμή, βρίσκοντας και στο δοκάρι. by Γιάννης Πολιάς
Συμβουλεύτηκε το VAR ο Φωτιάς, δεν πέρασε η μπάλα τη γραμμή. by Γιάννης Πολιάς
24' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον αγώνα στον Τζανετόπουλο για φάουλ στον Χριστοδουλόπουλο. by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
Το γκολ της Λαμίας. by Γιάννης Πολιάς
Εξακολουθεί να αδυνατεί να απειλήσει ο Ατρόμητος. by Γιάννης Πολιάς
28' Στο έδαφος ο Τιρόνε μετά από σύγκρουση στον αέρα, δέχεται τη φροντίδα του ιατρικού επιτελείου της Λαμίας. by Γιάννης Πολιάς
Επέστρεψε στο γήπεδο ο Ισπανός. by Γιάννης Πολιάς
34' Διατηρούν με άνεση το προβάδισμα οι φιλοξενούμενοι, πιέζοντας ψηλά. by Γιάννης Πολιάς
37' Πέναλτι για τον Ατρόμητο, από τον Προβυδάκη πάνω στον Ραμπέγιο. by Γιάννης Πολιάς
38' Γκολ ο Ατρόμητος, 1-1. Εύστοχος ο Χριστοδουλόπουλος. by Γιάννης Πολιάς
40' Τραυματίστηκε ο Γκαλβάο και έδωσε τη θέση του στον Γούτα. by Γιάννης Πολιάς
Η πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία της Λαμίας για το 2-0 στο 20'. by Γιάννης Πολιάς
Πιέζουν για την ανατροπή πριν το ημίχρονο οι γηπεδούχοι. by Γιάννης Πολιάς
45' Οι καθυστερήσεις θα είναι 4 λεπτά. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, στο 1-1 οι δύο ομάδες με το γκολ του Καραμάνου να βάζει μπροστά τη Λαμία στο 8' και τον Χριστοδουλόπουλο να ισοφαρίζει με πέναλτι στο 38'. by Γιάννης Πολιάς
Το πέναλτι του Λάζαρου. by Γιάννης Πολιάς
Σέντρα στο δεύτερο μέρος. Αλλαγή για τον Ατρόμητο, ο Τριμμάτης στη θέση του Ενσικουλού. by Γιάννης Πολιάς
Οι γηπεδούχοι έχουν μπει πιο δυνατά σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο. by Γιάννης Πολιάς
Ο Χριστοδουλόπουλος έχει περάσει στα άκρα, με τον Τριμμάτη να περνά στην κορυφή στο επαγγελματικό του ντεμπούτο. by Γιάννης Πολιάς
55' Δέκα λεπτά στο δεύτερο μέρος, δίχως να έχει υπάρξει κάποια σημαντική φάση. by Γιάννης Πολιάς
57' Σουτ του Ρόμανιτς, περνάει άουτ η μπάλα στην πρώτη καλή στιγμή του δευτέρου ημιχρόνου. by Γιάννης Πολιάς
61' Βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση ο Χριστοδουλόπουλος αλλά... κλότσησε αέρα. by Γιάννης Πολιάς
Έχει ισορροπήσει το ματς η Λαμία, με τον Ατρόμητο να δυσκολεύεται ξανά να δημιουργήσει ευκαιρίες. by Γιάννης Πολιάς
68' Ο Βλάχος στη θέση του Προβυδάκη για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
70' Τριπλή αλλαγή για τους γηπεδούχους. Βγαίνουν Χριστοδουλόπουλος, Αγκάγιεφ, Ραμπέγιο και μπαίνουν Μανούσος, Χαρίσης και Μουνίθ. by Γιάννης Πολιάς
75' Μπαίνουμε στο τελευταίο τέταρτο, με τους γηπεδούχους να προσπαθούν να ανεβάσουν τις γραμμές τους. by Γιάννης Πολιάς
77' Διπλή αλλαγή για τους φιλοξενούμενους, με τον Αραμπούλι να αντικαθιστά τον Καραμάνο και τον Βασιλακάκη τον Τιρόνε. by Γιάννης Πολιάς
81' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο, με τον Μανούσο να στέλνει τη μπάλα άουτ με τον... μηρό μετά από σέντρα από τα αριστερά. by Γιάννης Πολιάς
85' Γκολ, 2-1 ο Ατρόμητος! by Γιάννης Πολιάς
Υπέροχη προσπάθεια του Σάλομον και μακρινό σουτ, με τη μπάλα να καταλήγει στη γωνία του Επασί. by Γιάννης Πολιάς
86' Ο Σκόνδρας αντί του Τζανετόπουλου. by Γιάννης Πολιάς
90' Ανεβαίνει ψάχνοντας το 2-2 η Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
90' Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
90+1' Καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους με σουτ του Μπα, που αντικατέστησε τον Ρόμανιτς, να περνά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στην αναμέτρηση, ο Ατρόμητος επικράτησε με 2-1 της Λαμίας και ανέβηκε στους 21 βαθμούς, πιάνοντας τον Αστέρα Τρίπολης στην 6η θέση. Οι Λαμιώτες, παραμένουν ουραγοί με 5 βαθμούς. by Γιάννης Πολιάς
Χριστοδουλόπουλος και Σάλομον τα γκολ για τους νικητές, ο Καραμάνος σκόραρε για τη Λαμία. by Γιάννης Πολιάς