Καλησπέρα σας! by Παναγιώτης Κεφαλάς
Μαζί θα παρακολουθήσουμε live από το www.sportfm.gr την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τη Βιλερμπάν, στο ΣΕΦ, για την 20ή αγωνιστική της Ευρωλίγκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στις 21:30 το τζάμπολ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στο 10-8 είναι οι «ερυθρόλευκοι», ενώ οι Γάλλοι στο 5-13. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Η «διαβολοβδομάδα ξεκίνησε καλά για την ομάδα του Πειραιά και με νίκη στην παράταση μέσα στο Τελ Αβίβ κόντρα στη Μακάμπι. Από την άλλη, το σύνολο του Τι Τζέι Πάρκερ ηττήθηκε εύκολα από τον Παναθηναϊκό, στο ΟΑΚΑ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Όσον αφορά στο αγωνιστικό κομμάτι, τώρα... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τα προβλήματα για τον Ολυμπιακό δεν έχουν τελειωμό. Ήταν ήδη γνωστό ότι εκτός θα ήταν ο Κώστας Παπανικολάου. Επίσης, ο Γιώργος Μπαρτζώκας δεν υπολογίζει ακόμη στον Χασάν Μάρτιν, ενώ ενοχλήσεις στη μέση και ο Γιαννούλης Λαρεντζάκης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Αντίθετα, στη δωδεκάδα επιστρέφει ο Άαρον Χάρισον, αλλά και ο Αντώνης Κόνιαρης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Στον αντίποδα, η Βιλερμπάν ήρθε στην Αθήνα δίχως τους Νουά και Χάουαρντ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Διαιτητές του αγώνα είναι οι Χουάν Κάρλος Γκαρσία, Πιότρ Παστούσιακ και Σεμπαστιέν Κλιβάζ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Σήμερα είναι και ξεχωριστή ημέρα για τον Κώστα Σλούκα, ο οποίος έχει γενέθλια και κλείνει τα 31. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Λιγότερα από δέκα λεπτά απομένουν για το τζάμπολ της αναμέτρησης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Η επίσημη παρουσίαση των δύο ομάδων, τώρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Με τους Έλις, Πρίντεζη, Χαραλαμπόπουλο, ΜακΚίσικ και Σλούκα ξεκινά ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της αναμέτρησης, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2-0 με συνεργασία του Σλούκα και τελικό αποδέκτη τον Έλις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2-3 με τρίποντο του Γουόλτον στη λήξη του χρόνου της επίθεσης. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Πρώτες βολές στο ματς για τον Πρίντεζη. Στις δύο πρώτες επιθέσεις του ματς ο Ολυμπιακός ακούμπησε την μπάλα στο ποστ, παρά την παρουσία του... θεόρατου Φαλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
3-5, από την άλλη η Βιλερμπάν σουτάρει συνεχώς από την περιφέρεια. by Παναγιώτης Κεφαλάς
8-5 με πέντε πόντους του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Διαδοχικές άστοχες επιθέσεις για τις δύο ομάδες. Προς το παρόν κρατάμε τη διάθεση του Ολυμπιακού για άμυνα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
10-5 με τον Χαραλαμπόπουλο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ο Σλούκας δεν έχει πάρει προσπάθεια στο ματς, αλλά έχει ήδη 4 ασίστ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
12-5 με τον Έλις, ξανά μέσα στο ποστ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Ήδη αυτό το παιχνίδι του Ολυμπιακού έφθειρε τον Φαλ, ο οποίος αποσύρθηκε στον πάγκο με δύο φάουλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
12-10, ένα «δώρο» τριών βολών στον Γουόλτον, από κακή άμυνα και ένα καλάθι του Λάιτι, το 5-0 των Γάλλων. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Επιθετικό φάουλ του Σλούκα, που είναι το δεύτερό του στο ματς. Σπανούλης στη θέση του. by Παναγιώτης Κεφαλάς
14-14 ο Λάιτι συνεχίζει να εκθέτει την άμυνα του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
17-14 με τρίποντο του Βεζένκοβ και με το που ήρθε από τον πάγκο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
17-17 απάντησε ο Στραζέλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στο πρώτο δεκάλεπτο, με τον Ολυμπιακό να είναι στο 17-17 με τη Βιλερμπάν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της δεύτερης περιόδου, με τη Βιλερμπάν στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
20-17 με τρίποντο του Χάρισον, στην πρώτη του παρουσία στο ματς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
22-23, στο 5-0 του Ολυμπιακού, η Βιλερμπάν απάντησε με 6-0 και έτσι πέρασε μπροστά. by Παναγιώτης Κεφαλάς
24-23, έκοψε το σερί των Γάλλων ο Χάρισον. by Παναγιώτης Κεφαλάς
24-28 ο Γιαμπουσέλε κάνει... πάρτι στην άμυνα του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
27-28 τρίποντο του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
29-28 μπήκε ο Έλις και ακούμπησε ξανά η μπάλα σωστά στο ποστ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
31-31 με ένα τρίποντο του Κόουλ και ένα καλάθι του Βεζένκοβ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Και τώρα το... παράδοξο. Ο Φαλ είναι στον πάγκο με φάουλ, αλλά η Βιλερμπάν τώρα παίρνει διαδοχικά επιθετικά ριμπάουντ! Έχει φτάσει στα 4... by Παναγιώτης Κεφαλάς
31-34 με μία βολή του Γιαμπουσελέ και ένα κάρφωμα του Καουντί, αφού ο Έλις έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του. by Παναγιώτης Κεφαλάς
33-34 με λέι απ του Τζένκινς. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τάιμ άουτ από τον Μπαρτζώκα, για τα τελευταία 7'' του πρώτου ημιχρόνου και την κατοχή να είναι για τον Ολυμπιακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχο τρίποντο του Χάρισον. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 34-33 κόντρα στη Βιλερμπάν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη του δεύτερου μέρους, με τη Βιλερμπάν στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Αν και έβγαλε δύο άμυνες ο Ολυμπιακός, είχε ισάριθμες κακές επιθέσεις. by Παναγιώτης Κεφαλάς
33-36 με κάρφωμα του Φαλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Νέο λάθος στην επίθεση από τον Ολυμπιακό και βολές για τον Γουόλτον. by Παναγιώτης Κεφαλάς
1/2 βολές, αλλά δύο διαδοχικά χαμένα αμυντικά ριμπάουντ από τον Ολυμπιακό... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Και βολές ο Φαλ τώρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Κάκιστο το ξεκίνημα των παικτών του Μπαρτζώκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τυχερός εδώ, καθώς ο Φαλ έκανε 0/2, οπότε παραμένει το 33-37. by Παναγιώτης Κεφαλάς
36-37 με τρίποντο του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
36-40, με τρίποντο του Γιαμπουσέλε και νέο χαμένο αμυντικό ριμπάουντ του Ολυμπιακού. by Παναγιώτης Κεφαλάς
38-40 τώρα με επιθετικό ριμπάουντ, από τον Πρίντεζη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Καθόλου καλό παιχνίδι από τον Ολυμπιακό. Καμία φαντασία στην επίθεση, έχοντας κυρίως προσωπικές ενέργειες, ενώ για ακόμη μία φορά είναι «πληγή» τα τρίποντα, όπου έχει 5/16. by Παναγιώτης Κεφαλάς
38-42 και ο Στραζέλ σκοράρει από... επαναφορά. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βήματα από τον Έλις... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Νέο λάθος τώρα από τον Σλούκα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
38-45 και τρίποντο ο Γιαμπουσελέ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βήματα ο ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Δεν βλέπεται αυτό το μπάσκετ που παίζει ο Ολυμπιακός. Αποκρουστικό θέαμα μέχρι στιγμής. by Παναγιώτης Κεφαλάς
40-49 με τρίποντο του Καουντί εντελώς αμαρκάριστο. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Δύο βολές για τον Χάρισον «δώρο» από τον Στραζέλ, ο οποίος δεν είχε αντιληφθεί ότι η ομάδα του είχε συμπληρώσει πέντε ομαδικά. by Παναγιώτης Κεφαλάς
42-51 με 2/2 βολές του Αμερικανού και απάντηση του Λάιτι. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην τρίτη περίοδο, με τον Ολυμπιακό να είναι πίσω με 51-42 κόντρα στη Βιλερμπάν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
9-17 επιμέρους σκορ τρίτης περιόδου. Αυτό τα λέει όλα... by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έναρξη της τέταρτης περιόδου, με τον Ολυμπιακό στην επίθεση. by Παναγιώτης Κεφαλάς
42-54 με τρίποντο του Στραζέλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
45-54 με τρίποντο του ΜακΚίσικ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Δύο βολές για τον Χάρισον. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 και 47-54. by Παναγιώτης Κεφαλάς
49-54 με λέι απ του Σπανούλη και 7-0 το σερί του Ολυμπιακού. Τάιμ άουτ από τον Πάρκερ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
49-56 με καλάθι και φάουλ του Γιαμπουσελέ, μόλις επέστρεψε στο παρκέ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Άστοχος στη βολή. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 και 51-56. by Παναγιώτης Κεφαλάς
51-59 με τρίποντο του Κόουλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Δύο βολές για τον Σπανούλης. Μόλις μπήκε στο μπόνους ο Ολυμπιακός. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 και 53-59. by Παναγιώτης Κεφαλάς
53-61 με τον Γιαμπουσελέ και επιθετικό φάουλ του Σπανούλη. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Λάθος από τον Λάιτι. Πρώτη καλή άμυνα για τον Ολυμπιακό ύστερα από πάρα πολλή ώρα. by Παναγιώτης Κεφαλάς
61-67 μειώνει ο Σλούκας. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τάιμ άουτ ο Πάρκερ, αλλά απομένουν 46'' για τη λήξη. Μόνο με θαύμα νικάει ο αποψινός ο Ολυμπιακός το ματς αυτό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
63-67 με τον Ζαν-Σαρλ. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Βολές για τον Γουόλτον, στα 15,4''. by Παναγιώτης Κεφαλάς
2/2 και 63-69. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Λάθος επαναφορά για τον Ολυμπιακό. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Τέλος στην αναμέτρηση, με τον Ολυμπιακό να γνωρίζει την ήττα με σκορ 69-63 από τη Βιλερμπάν. by Παναγιώτης Κεφαλάς
Έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» έπεσαν στο 10-9. by Παναγιώτης Κεφαλάς