Βόλος-Λαμία

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Βόλου με τη Λαμία για την 17η αγωνιστική της Super League 1. by Γιάννης Πολιάς
Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος για τις 17:15 και θα έχει τηλεοπτική κάλυψη από το Novasports 3 και ραδιοφωνική από τον bwinΣΠΟΡ FM 94,6 σε περιγραφή Σπύρου Καραμέτου. by Γιάννης Πολιάς
Οι γηπεδούχοι προέρχονται από δύο συνεχόμενες ήττες και ψάχνουν την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα προκειμένου να μη χάσουν εντελώς την επαφή με την εξάδα. Στο τελευταίο τους ματς, έχασαν με 3-1 από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα. by Γιάννης Πολιάς
Οι Λαμιώτες από τη μεριά τους έχουν μόλις ένα «τρίποντο» στα πέντε τελευταία ματς και παραμένουν ουραγοί με πέντε μόλις βαθμούς. Την Πέμπτη έχασαν με 2-1 από τον Ατρόμητο στο Περιστέρι. by Γιάννης Πολιάς
Στο ματς του Α’ γύρου, ο Βόλος είχε επικρατήσει με 2-1 της Λαμίας εκτός έδρας με δύο γκολ του Δουβίκα. by Γιάννης Πολιάς
by Γιάννης Πολιάς
Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων. by Γιάννης Πολιάς
Βόλος (Άνχελ Λόπεθ): Κλέιμαν, Φεράρι, Μήτογλου, Σάντσες, Γκρίλο, Ριένστρα, Μπαριέντος, Ρενάτο, Περέα, Μπαρτόλο, Δουβίκας. by Γιάννης Πολιάς
Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Τιρόνε, Ρόμανιτς, Ντέλετιτς, Αραμπούλι. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους γηπεδούχους: Γκαραβέλης, Ντεντάκης, Τσοκάνης, Κρητικός, Νίνης, Μαρτίνες, Κολόμπο, Τέκιο, Κιάκος. by Γιάννης Πολιάς
Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους: Θεοδωρόπουλος, Βλάχος, Προβυδάκης, Παλαντασβίλι, Μπα, Μπιάρνασον, Βασιλακάκης, Καραμάνος, Σαραμαντάς. by Γιάννης Πολιάς
Διαιτητής: Μπέμπεκ Βοηθοί: Πάτακι, Ζομπένιτσα, 4ος: Τσακαλίδης, VAR: Γκαμπρίλο, AVAR: Ψαρρής. by Γιάννης Πολιάς
O Μαρκ Κλάτενμπεργκ φέρεται να προχώρησε στον ορισμό ξένων διαιτητών –και συγκεκριμένα Κροατών- μετά από προτροπή της UEFA για να στείλει μήνυμα πως «παρακολουθεί τα πάντα». by Γιάννης Πολιάς
Λίγα λεπτά μας χωρίζουν από την σέντρα στο Πανθεσσαλικό. by Γιάννης Πολιάς
Με 4-4-2 κατεβαίνει ο Βόλος, με 4-2-3-1 η Λαμία. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
Πέντε λεπτά στο ματς, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να κερδίσουν μέτρα, δίχως να έχει υπάρξει ακόμα κάποια σημαντική φάση. by Γιάννης Πολιάς
8' Ο Βόλος δείχνει να ελέγχει εδώ και μερικά λεπτά, έχοντας κάποιες σέντρες που απομακρύνθηκαν. by Γιάννης Πολιάς
10' Πρώτη φάση με τον Επασί να μπλοκάρει την κεφαλιά του Σάντσες μετά από κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
14' Πολύ μεγάλη φάση για τη Λαμία, με τον Ρόμανιτς να βγαίνει μόνος του απέναντι στον Κλέιμαν αλλά να στέλνει τη μπάλα επάνω στον τερματοφύλακα του Βόλου. by Γιάννης Πολιάς
17' Ο έλεγχος έχει περάσει στους φιλοξενούμενους από το 10' και μετά. by Γιάννης Πολιάς
21' Δοκάρι για τη Λαμία, με τον Αραμπούλι να σουτάρει από κοντινή απόσταση αλλά να στέλνει τη μπάλα στο οριζόντιο του Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
Οι μεγαλύτερες φάσεις ανήκουν μέχρι τώρα στους φιλοξενούμενους. by Γιάννης Πολιάς
24' Κόρνερ από τα δεξιά για τη Λαμία, κόντρες κοντά στην εστία του Κλέιμαν όμως η μπάλα απομακρύνθηκε. by Γιάννης Πολιάς
29' Απειλεί ο Βόλος με σουτ του Φεράρι να μπλοκάρεται από τον Επασί. by Γιάννης Πολιάς
31' Ζητά πέναλτι η Λαμία για χέρι στην περιοχή, ζητά βοήθεια από το VAR ο Μπέμπεκ και αποφασίζει να συνεχιστεί ο αγώνας. by Γιάννης Πολιάς
32' Σουτ του Τζανδάρη από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
33' Τετ α τετ του Αραμπούλι, που όμως σούταρε πολύ ψηλά άουτ. by Γιάννης Πολιάς
Πολύ ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι αλλά υστερούν απελπιστικά στην τελική προεπάθεια. by Γιάννης Πολιάς
34' Πρώτη αλλαγή στον αγώνα για τον Βόλο, με τον Νίνη να αντικαθιστά τον Γκρίλο. by Γιάννης Πολιάς
Ο προπονητής των γηπεδούχων προβληματίστηκε από την εικόνα ομάδας του και προέβη σε αλλαγή γρήγορα. by Γιάννης Πολιάς
Η είσοδος του Νίνη έχει επιτρέψει στους γηπεδούχους να κερδίσουν μέτρα. by Γιάννης Πολιάς
Αρκετά ισορροπημένη η αναμέτρηση κατά τα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους. by Γιάννης Πολιάς
45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, 0-0 ο Βόλος με τη Λαμία, η οποία δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το 20λεπτο που ήταν ανώτερη, έχοντας δοκάρι και χαμένο τετ α τετ. by Γιάννης Πολιάς
Το χαμένο τετ α τετ του Αραμπούλι στο 33'. by Γιάννης Πολιάς
Όλα έτοιμα για την σέντρα στο δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
46' Αντί του Περέα περνά ο Ντεντάκης για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος. by Γιάννης Πολιάς
Για τη Λαμία, ο Καραμάνος πέρασε αντί του Τιρόνε. by Γιάννης Πολιάς
47' Μεγάλη φάση για τη Λαμία, με τον Κλέιμαν να αποκρούει εντυπωσιακά το βολέ του Μαρτίνεθ. by Γιάννης Πολιάς
Έχουν μπει πολύ καλά στο δεύτερο ημίχρονο οι Λαμιώτες. by Γιάννης Πολιάς
50' Πρώτη κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο για φάουλ. by Γιάννης Πολιάς
51' Καλή στιγμή για τον Βόλο, έβγαλε ο Επασί σουτ του Μπαριέντος. by Γιάννης Πολιάς
51' Γκολ, 1-0 ο Βόλος. by Γιάννης Πολιάς
Κόρνερ από τα δεξιά, ο Δουβίκας έπιασε ωραίο πλασέ με τη μία και άφησε άγαλμα τον τερματοφύλακα της Λαμίας. by Γιάννης Πολιάς
52' Γκολ, 1-1 η Λαμία! by Γιάννης Πολιάς
Αδράνεια στην άμυνα του Βόλου, βγαίνουν τέσσερις με έναν και ο Ντέλετιτς πλασάρει εύστοχα για την άμεση ισοφάριση. by Γιάννης Πολιάς
Έλεγχος από VAR. by Γιάννης Πολιάς
Μετρά κανονικά το γκολ. by Γιάννης Πολιάς
Τρομερή εξέλιξη στο ματς, με δύο γκολ μέσα σε ένα λεπτό. by Γιάννης Πολιάς
55' Κίτρινη για Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
59' Μακρινό σουτ του Μπαρτόλο, μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Επασί. by Γιάννης Πολιάς
60' Προσπάθησε να σκοράρει από μακριά ο Νίνης, άουτ η μπάλα. by Γιάννης Πολιάς
Μετά το «τρελό» δίλεπτο με τα γκολ, ο ρυθμός έχει πέσει. by Γιάννης Πολιάς
65' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, Μπα αντί Αραμπούλι και Μπιάρνασον αντί Τζανδάρη. by Γιάννης Πολιάς
67' Μαρτίνες αντί Μπαρτόλο για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
68' Κόκκινη κάρτα στον Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
Ο Μπέμπεκ θεώρησε πως ο παίκτης της Λαμίας χτύπησε στο πρόσωπο τον Φεράρι και του έδωσε δεύτερη κίτρινη κάρτα. by Γιάννης Πολιάς
Με δέκα συνεχίζει η Λαμία... by Γιάννης Πολιάς
72' Ο Βόλος έχει ανέβει και θέλει να χτυπήσει το ματς έχοντας αριθμητικό πλεονέκτημα. by Γιάννης Πολιάς
75' Κίτρινη κάρτα στον Μήτογλου για σκληρό μαρκάρισμα στον Μπιάρνασον. by Γιάννης Πολιάς
77' Μεγάλη στιγμή για τη Λαμία, ο Σκόνδρας βρέθηκε απέναντι στον Κλέιμαν όμως ο Μήτογλου μπλόκαρε με προβολή του σουτ του αρχηγού των φιλοξενούμενων. by Γιάννης Πολιάς
78' Δυνατό σουτ του Ριένστρα, ο Επασί εντυπωσιακά σε κόρνερ. by Γιάννης Πολιάς
Το 1-0 από τον Δουβίκα στο 51'. by Γιάννης Πολιάς
Και η άμεση απάντηση του Ντέλετιτς. by Γιάννης Πολιάς
81' Κεφαλιά του Δουβίκα από κοντινή απόσταση, έβγαλε ξανά ο Επασί. by Γιάννης Πολιάς
84' Κρητικός αντί Μπαριέντος για τον Βόλο. by Γιάννης Πολιάς
86' Κίτρινη στον Σάντσες για φάουλ στον Μπα. by Γιάννης Πολιάς
Η αποβολή του Ντέλετιτς στο 68'. by Γιάννης Πολιάς
90' Προβυδάκης αντί του Ρόμανιτς. by Γιάννης Πολιάς
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις. by Γιάννης Πολιάς
90+2' Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Μπα να βγαίνει τετ α τετ αλλά να μην μπορεί να νικήσει τον Κλέιμαν. by Γιάννης Πολιάς
Λήξη στο ματς, 1-1 ο Βόλος με τη Λαμία, με αμφότερους να γνωρίζουν πως θα μπορούσαν να έχουν πάρει κάτι παραπάνω. by Γιάννης Πολιάς
Οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στην 8η θέση με τον βαθμό, ενώ οι φιλοξενούμενοι έμειναν τελευταίοι. by Γιάννης Πολιάς