ΟΦΗ-ΠΑΟΚ

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον ΟΦΗ και τον ΠΑΟΚ για την 17η αγωνιστική της Super League by www.sport-fm.gr
Οι Κρητικοί είναι στην 8η θέση της Super League και προέρχονται από την εκτός έδρας ισοπαλία με 0-0 στο Περιστέρι κόντρα στον Άτρόμητο by www.sport-fm.gr
ΟΦΗ: Βάτερμαν – Ουές, Βούρος, Σελίμοβιτς, Λυμπεράκης, Κοροβέσης – Βαφέας, Στάικος, Νέιρα – Στάρτζεον, Σαρδινέρο by www.sport-fm.gr
ΠΑΟΚ: Ζίβκοβιτς – Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Κρέσπο, Περέιρα – Τσιγγάρας, Σβαμπ – Τζόλης, Ουάρντα, Μουργκ - Κρμέντσικ by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο για τον ΟΦΗ: Σωτηρίου, Σολίς, Διαμαντής, Μπαλογιάννης, Γιαννούλης, Τσιλιανίδης, Γκαργκαλατζίδης, Γρίβας, Σουρνάκης by www.sport-fm.gr
Στον πάγκο του ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Ροντρίγκο, Μιχαηλίδης, Κωνσταντέλιας, Ντόουγκλας Αουγκούστο, Νινούα, Λύρατζης, Λάμπρου, Σφιντέρσκι by www.sport-fm.gr
Διαιτητής: Αναστάσιος Παπαπέτρου
Α’ Βοηθός: Τρύφων Πετρόπουλος
Β’ Βοηθός: Ιορδάνης Απτόσογλου
4ος διαιτητής: Γιώργος Βρέσκας
VAR: Ευαγγέλου
1' Σέντρα στο ματς by Παύλος Κουστέρης
3' Πιο επικίνδυνος ο ΟΦΗ στην αρχή, με ανεβάσματα των Κοροβέση και Ουές by Παύλος Κουστέρης
4' Τεράστια ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σβαμπ έκανε τη σέντρα, Λυμπεράκης και Κοροβέσης δεν μπόρεσαν να διώξουν και ο Μουργκ τη γύρισε στον Ουάρντα, που έκανε το σουτ. Καλή αντίδραση του Βάτερμαν που έδιωξε σε κόρνερ by Παύλος Κουστέρης
7' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Βαθιά μπαλιά, πάλι αδυνατεί η άμυνα του ΟΦΗ να διώξει την μπάλα και ο Κρμέντσικ έκανε το σουτ, αλλά σημάδεψε πάνω από την εστία του Βάτερμαν by Παύλος Κουστέρης
11' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Κάθετη του Ουάρντα για τον Κρμέντσικ, ο Σελίμοβιτς έκανε ένα... ζεϊμπέκικο και δεν μπόρεσε να διώξει την μπάλα, αλλά ο φορ του Δικεφάλου έστειλε άουτ την μπάλα by Παύλος Κουστέρης
Σε άλλο γήπεδο ο Σελίμοβιτς... by Παύλος Κουστέρης
16' Ωραία ενέργεια ο Νέιρα, απομάκρυνε ο Βεϊρίνια με ψυχραιμία by Παύλος Κουστέρης
19' ΔΟΚΑΡΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Μαγική κεφαλιά του Κρμέντσικ! Σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά από τον Τσέχο με αντίθετη φορά του σώματός του και πέφτοντας στον αγωνιστικό χώρο, η μπάλα πήρε ψηλοκρεμαστή τροχιά και χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι. Τυχερός ο ΟΦΗ by Παύλος Κουστέρης
21' Έπεσε στο έδαφος ο Κρμέντσικ, ζητώντας πέναλτι. Καλή βουτιά από τον Τσέχο, που σωστά δεν πείθει τον Παπαπέτρου by Παύλος Κουστέρης
22' Φάουλ για τον ΠΑΟΚ και κίτρινη στον Βάτερμαν. by Παύλος Κουστέρης
Ζητούν κόκκινη οι φιλοξενούμενοι. by Παύλος Κουστέρης
Στο VAR ο Παπαπέτρου για να δει την περίπτωση κόκκινης by Παύλος Κουστέρης
ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΣΤΟΝ ΒΑΤΕΡΜΑΝ! by Παύλος Κουστέρης
Ο Παπαπέτρου βλέποντας τη φάση, θεωρεί ότι ο Τζόλης βγαίνει σε προφανή θέση για γκολ και ως εκ τούτου τον αποβάλλει by Παύλος Κουστέρης
Θα μπει στο ματς ο Σωτηρίου by Παύλος Κουστέρης
Έχουμε ήδη 6 λεπτά χωρίς δράση by Παύλος Κουστέρης
4-4-1 από εδώ και πέρα ο ΟΦΗ by Παύλος Κουστέρης
30' Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Εκτός ο Λυμπεράκης, μέσα ο Σωτηρίου by Παύλος Κουστέρης
Η πτώση του Κρμέντσικ
38' Νέα ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Σβαμπ με ωραία μπαλιά βρήκε τον Κρμέντσικ, νέο κακό τελείωμα του Τσέχου που στέλνει άουτ την μπάλα by Παύλος Κουστέρης
42' Κίτρινη κάρτα στον Περέιρα για φάουλ στον Ουές by Παύλος Κουστέρης
44' Μεγάλη επέμβαση από τον Σωτηρίου, πάλι στον Κρμέντσικ! Ο Μουργκ γύρισε την μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής, προβολή από τον φορ του ΠΑΟΚ, απέκρουσε με τα πόδια ο γκολκίπερ των Κρητικών by Παύλος Κουστέρης
Η φάση της αποβολής
45' Επτά λεπτά καθυστερήσεις. Έπρεπε να είναι περισσότερος ο χρόνος by Παύλος Κουστέρης
45'+5' Σέντρα του Βιεϊρίνια, κεφαλιά του Τζόλη, με υπερένταση σε κόρνερ ο Σωτηρίου by Παύλος Κουστέρης
45'+7' Πάσα του Τσιγγάρα για τον Τζόλη, σουτ του τελευταίου, η μπάλα κοντράρει στον Βαφέα και φεύγει κόρνερ by Παύλος Κουστέρης
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου. ΟΦΗ-ΠΑΟΚ 0-0 by Παύλος Κουστέρης
Δημιουργικός και επιθετικός μονόλογος του ΠΑΟΚ, που έγινε ακόμα πιο έντονος όταν ο ΟΦΗ έμεινε με 10 παίκτες στο 26' λόγω αποβολής του Βάτερμαν. Μοιραίος για τους Θεσσαλονικείς είναι ο Κρμέντσικ που έχει χάσει πολλές και θεωρητικά εύκολες φάσεις για γκολ, είτε με κακά τελειώματα, είτε λόγω επεμβάσεων του Βάτερμαν και του Σωτηρίου. Επιπλέον, η ομάδα του Δικεφάλου «κινδυνεύει» να γίνει προβλέψιμη, με τον Βιεϊρίνια να παίρνει τις περισσότερες δημιουργικές ευθύνες με σέντρες. Αν πάρουν περισσότερα ρίσκα στις πάσες τους οι Ουάρντα, Μουργκ και Σβαμπ, τότε ο ΟΦΗ θα έχει σημαντικό πρόβλημα, παίζοντας και με παίκτη λιγότερο by Παύλος Κουστέρης
46' Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου by Παύλος Κουστέρης
48' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! 1-0 ΤΟΝ ΟΦΗ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΤΖΟΛΗ! Σέντρα του Μουργκ από τα δεξιά και μέσα στην περιοχή, πετάγεται με τσαμπουκά ο Τζόλης και ανοίγει το σκορ! by Παύλος Κουστέρης
53' ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟΚ! 2-0 ΤΟΝ ΟΦΗ ΜΕ ΣΚΟΡΕΡ ΤΟΝ ΒΑΡΕΛΑ! Σβαμπ, Μουργκ έπαιξαν με τη μία και ο προωθημένος Βαρέλα νίκησε τον Σωτηρίου «σκοτώνοντας» το ματς by Παύλος Κουστέρης
55' Σουτ του Βιεϊρίνια, μπλοκάρει ο Σωτηρίου by Παύλος Κουστέρης
61' Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα του Τζόλη, δεν βρίσκει κανέναν συμπαίκτη by Παύλος Κουστέρης
64' Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο by Παύλος Κουστέρης
67' Κεφαλιά του Τζόλη, άουτ η μπάλα by Παύλος Κουστέρης
67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! 3-0 ΜΕ ΤΟΝ ΚΡΜΕΝΤΣΙΚ! Κάθετη του Τζόλη, η μπάλα φεύγει από τα πόδια του Σελίμοβιτς και ο Κρμέντσικ με εύκολο πλασέ κάνει το 3-0 by Παύλος Κουστέρης
68' Αλλαγές για ΟΦΗ και ΠΑΟΚ. Μέσα οι Γιαννούλης, Γρίβας, εκτός οι Σαρδινέρο, Στάρτζεον. Για τον ΠΑΟΚ: Μέσα ο Λάμπρου, εκτός ο Μουργκ που είχε δύο ασίστ by Παύλος Κουστέρης
Το 0-1 του Τζόλη
72' Κεφαλιά του Βαρέλα, μπλοκάρει ο Σωτηρίου by Παύλος Κουστέρης
Το 0-2 από τον Βαρέλα
77' Αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Εκτός οι Βιεϊρίνια, Σβαμπ, μέσα οι Ροντρίγκο, Σφιντέρσκι by Παύλος Κουστέρης
77' Αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Μέσα ο Σουρνάκης, εκτός ο Κοροβέσης by Παύλος Κουστέρης
83' Πλασέ του Τσιγγάρα, η μπάλα μόλις άουτ. Σηκώθηκε η σημαία για οφσάιντ, ο παίκτης του ΠΑΟΚ καλυπτόταν περίπου ένα μέτρο by Παύλος Κουστέρης
84' Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός ο Ουάρντα, μέσα ο Κωνσταντέλιας by Παύλος Κουστέρης
Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος. by Παύλος Κουστέρης
Λήξη της αναμέτρησης by Παύλος Κουστέρης
Ο ΠΑΟΚ επικρατεί 3-0 του ΟΦΗ των 10 παικτών στο Ηράκλειο, με σκόρερ τους Τζόλη, Βαρέλα και Κρμέντσικ. Ωστόσο, ο πιο κρίσιμος παίκτης αποδεικνύεται ο Μουργκ που έδωσε έτοιμα γκολ στους δύο πρώτους, ώστε ο Δικέφαλος να κλειδώσει τη νίκη by Παύλος Κουστέρης